Zawody Krystalicznej Wody

W dniach 25 – 30 lipca 2011 roku, w miejscowości Błaskowizna na Suwalszczyźnie odbędą się drugie Zawody Krystalicznej Wody. Zawody odbywają się w latach kiedy nie przeprowadzane są głębokościowe Mistrzostwa Polski i są okazją do spróbowania swoich sił na wodach otwartych.

Formuła zawodów daje zawodnikom szanse na poprawienie swoich wyników bez ryzyka utraty dobrej pozycji w klasyfikacji generalnej, tak jak dzieje się to podczas Mistrzostw Polski. Partnerami w organizacji Zawodów będą centra nurkowe Banana Divers, Adriatic oraz Submariner. Zawodnicy będą zakwaterowani w gospodarstwie państwa Kacprzak w Błaskowiźnie pod nr 33.

Podobnie jak dwa lat temu, zawody będą przeprowadzone w trzech konkurencjach:

  • Constant weight (stały balast),
  • Free immersion (nurkowanie bez płetw),
  • Unassisted (stały balast bez płetw)

Każdy z zawodników ma prawo wystartować w jednej, dowolnej konkurencji dziennie. Informacje o tym na czym polegają wymienione wyżej konkurencje oraz jakie są aktualne rekordy Polski we freedivingu znajdziecie tutaj. Ze względu na warunki jeziora limit głębokości wynosi 100 m.

W trakcie zawodów asekuracja głęboka prowadzona będzie poprzez system przeciwwagowy. Więcej informacji dotyczacych imprezy znajdziecie na stronie zawodów pod adresem http://woda.free-diving.pl/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *