Kristiansund Cup 2011

Tonny Hansen, zdjęcie ze strony zawodów

Tonny Hansen, zdjęcie ze strony zawodów

Komu z nas nie marzą się wspaniałe trofea z zamorskich wypraw? Okazuje się, że od kilku już lat grupa przyjaciół wyrusza o tej porze roku na północ, by tam rozkoszować się bogactwem morza i ostatecznie reprezentować nasz kraj na słynnych na całym świecie zawodach. Kristiansund Cup organizowany przez klub nurkowy mający siedzibę w tym właśnie norweskim mieście, w tym roku obchodzi swój okrągły jubileusz dwudziestolecia. Nieprzerwanie bowiem od 1992 roku zjeżdżają się w to urokliwe miejsce łowcy podwodni niemal z całego świata, by w przyjaznej atmosferze rywalizować, rozkoszując się bogactwem tamtejszy wód. W tym roku organizowane przez Tonnego Hansena impreza odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia na przybrzeżnych wodach Ytrefjorden w okolicach Kristiansund w zachodniej Norwegii.

Z Polski już w tą sobotę wyrusza zgrana ekipa w następującym składzie: Jan Więcławski, Jacek Malinowski, Henryk Knut oraz Stanisław Krzyżanowski, aby po pokonaniu naszego pięknego morza i ponad 1200 km lądem, dotrzeć do celu i cieszyć się wspaniałością tamtejszego krajobrazu oraz bogactwem podwodnego życia.

W imieniu własnym oraz całej redakcji pragnę życzyć wszystkim wspaniałego wypoczynku, wielu udanych łowów, ogromnych ryb oraz, przede wszystkim, bezpiecznego powrotu do domu. Z niecierpliwością czekamy na dalsze wieści z Norwegii, którymi na bieżąco podzielimy się z wami na naszym portalu.

Jeżeli ktoś zdecydowałby się na udział w Kristiansund Cup, odsyłam na strony zawodów. Koszt uczestnictwa to 800 NOK (koron norweskich, ok 400 zł) plus ewentualne opłaty za łódź podczas zapoznawania się z łowiskami przed zawodami.

Tak wygląda ramowy program imprezy oraz mapa z pokazujące miejsca, w których odbywać się będą zawody:

Program Kristiansund Cup 2011

Czwartek 11 sierpień 2011

18:00 Odprawa zawodników (przyjmowanie opłat, rejestracja drużyn)

Piątek 12 sierpnia 2011

07:00 Zbiórka oraz sprawdzenie obecności
07:15 Wypłynięcie do punktów startowych
08:30 Start zawodów
12:30 Zakończenie zawodów
13:30 Ważenie oraz podanie wyników pierwszego dnia

Sobota 13 sierpnia 2011

07:00 Zbiórka oraz sprawdzenie obecności
07:15 Wypłynięcie do punktów startowych
08:30 Start zawodów
12:30 Zakończenie zawodów
13:30 Ważenie oraz podanie wyników drugiego dnia
20:00 Bankiet po zawodach, ogłoszenie wyników, zakończenie zawodów
24:00 Zakończenie bankietu

Jedno przemyślenie nt. „Kristiansund Cup 2011

  • W tym roku można się spodziewać na prawdę imponujących wyników. Tereny, które zostały wybrane w tym roku na zawody są niesamowicie rybne… w zeszłym roku padały tam nawet 10 kg dorsze!!! Myślę, że można się spodziewać nawet 150-200 kg ryb w ciągu dwóch dni zawodów u najlepszego zawodnika!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *