VIII Mistrzostwa Polski w nurkowaniu na wstrzymanym oddechu

Stowarzyszenie Freediving Poland zaprasza wszystkich na VIII Mistrzostwa Polski w nurkowaniu na wstrzymanym oddechu. Ta najstarsza cykliczna impreza freedivingowa w Polsce tradycyjnie odbywa się co dwa lata, tak więc to już szesnaście lat od kiedy pierwsi zawodnicy stanęli na stercie tej imprezy.

Tegoroczne zawody podobnie jak dwie wcześniejsze edycje odbędą się na Hańczy. Podobnie jak zawody rozegrane dwa lata temu oraz podobnie jak ostatnie zawody Krystalicznej Wody baza imprezy mieścić będzie się w gospodarstwie Państwa Kacprzaków w Błaskowiźnie 33. Podobnie jak w poprzednich latach impreza nie mogła by się odbyć bez współpracy z zaprzyjaźnionymi bazami i klubami. W tym roku w organizacji imprezy pomagają Akademicki Klub Płetwonurków „SKORPENA” oraz bazy nurkowe „Banana Divers”, CN Adriatic – Irek Słucki. Zawody zostały również objęte patronatem Starosty Suwalskiego Pana Szczepana Ołdakowskiego.

Zawody rozegrane zostaną w dniach 26-29 lipca. Już od trzech edycji Mistrzostwa rozgrywane są wyłącznie w konkurencjach głębokościowych. Ta formuła sprawdziła się najlepiej i także na tych Mistrzostwach freediverzy będą mieli do zaliczenia trzy konkurencje:

  • Constant weight (stały balast);
  • Free immersion (nurkowanie bez płetw);
  • Unassisted (stały balast bez płetw)

Mistrzem Polski zostanie nurek, który uzyska najwięcej punktów w klasyfikacji łącznej zawodów. Więcej informacji na temat zawodów znajdziecie na stronie http://hancza.free-diving.pl

Jako patron medialny imprezy chcielibyśmy w imieniu własnym oraz organizatora serdecznie zaprosić nad Hańczę nie tylko zawodników ale także wszystkie osoby zainteresowane freedivingiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *