Extremall V

Nurkowanie podlodowe jest bez wątpienia sportem extremalnym, lecz jak nazwać nurkowanie podlowodowe bez butli, suchego skafandra i automatu dostarczającego powietrze, a jedynie w piance i z płucami wypełnionymi tylko jednym oddechem ? To są właśnie zawody freediving Extremall. Impreza będzie nie tylko wydarzeniem sportowym. Ma na celu również propagowanie idei freedivingu oraz integrację środowiska związanych z nurkowaniem bezdechowym.

Po raz pierwszy zawody Extremall odbyły się zimą 2006 r. w Kietlicach nad jeziorem Mamry. Była to niezwykle udana impreza, chociaż niektórzy nie wyspali się najlepiej. Następnie impreza miała małą przerwę, by powrócić w 2009. Amatorzy podlodowego freedivingu spotkali się na drugim Extremallu w Koczale, nad jeziorem Dymno. W tym samym miejscu odbyła się trzecia odsłona zwodów. Czwarta edycja odbyła się w Olsztynie nad jeziorem Kortowskim, impreza została bardzo wysoko oceniona przez uczestników, nie wspominając o niemałym sukcesie medialny.

W tym roku, w imieniu organizatorów: Stowarzyszenia Freediving Poland oraz Akademickiego Klubu Płetwonurków „Skorpena”, pragnę zaprosić wszystkich 16 lutego do Olsztyna, gdzie podobnie jak w zeszłym roku zawody odbędą się na jeziorze Kortowskim. Kortowo – to miasteczko studenckie, w którym położona jest większość obiektów UWM. To najpiękniejszy uniwersytecki kampus w Polsce i jeden z najpiękniejszych w Europie. Studenci mają tu wszystko, co potrzebne im do życia: budynki dydaktyczne, laboratoria i pracownie do prowadzenia badań, boiska sportowe i tereny rekreacyjne, akademiki, sklepy, punkty usługowe, kluby studenckie, parki, zieleń i dużo przestrzeni. Kortowo zajmuje powierzchnię 161 ha. Leży na uboczu Olsztyna otoczone lasem i 95 hektarowym Jeziorem Kortowskim należącym do Uniwersytetu. Znajduje się nad nim plaża i przystań z wypożyczalnią sprzętu pływającego.

Nocleg dla uczestników i kadry sędziowskiej zarezerwowane są w Domu Studenta nr 7. Odległość do jeziora Kortowskiego z D.S.7 to bagatela 130 metrów.

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie zawodów: www.extremall2013.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *