X edycja zawodów Master di Palma

Daniel Gospić, fot. portal wwwsportalsub.net

Daniel Gospić, fot. portal wwwsportalsub.net

22 stycznia w okolicach stolicy Balearów odbyły się pierwsze w tym roku międzynarodowe zawody w łowiectwie podwodnym. Cykliczna impreza pod nazwą „X Spearfishing Master Palma City” to doskonały trening przed zbliżającymi się w tym roku mistrzostwami Afryki i Europy, które odbędą się we wrześniu w Portugalii. Trudno się zatem dziwić, iż turniej ten ściągnął na malownicze wyspy utytułowanych zawodników z całej Europy.

Podobnie jak w zeszłym roku pierwsze dwa miejsca w tegorocznych zawodach zajęli ci sami zawodnicy. Pierwsze miejsce obronił Mistrz Świata, Daniel Gospić, natomiast drugim wynikiem pochwalić może się Hiszpan Santi Lopez Cid. Na zawody zostały zaproszone pierwsze trzy drużyny, które brały udział w Mistrzostwach Świata w Chorwacji, drużyna z Portugalii i kilka wybranych drużyn CMAS. Fascynujące jest to z jaką łatwością Daniel Gospić pokonał swoich rywali dystansując kolejnego zawodnika pod względem złowionych ryb, zdobywając ponad 20 000 pkt. Drugi w klasyfikacji Hiszpan walczył wytrwale aby przekroczyć poziom 14 000 pkt, czego w ostateczności nie udało mu się osiągnąć.

Klasyfikację zespołową wygrała także Chorwacja, nieznacznie pokonując Hiszpanię oraz drużynę CMAS. Największą rybą, którą okazał się bass o wadze 2.660 kg, którego upolował Włoch – Conceto Felice. Największa różnorodnością gatunków może pochwalić się Hiszpan – Amores Javier.

Tutaj można zobaczyć wyniki oraz wywiad ze zwycięzcą w języku hiszpańskim:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NqY1im7hUYM&feature=player_embedded[/youtube]

Jedno przemyślenie nt. „X edycja zawodów Master di Palma

  • Bravo Daniel i Chorwaci! Utarł nosa tym wszystkim, którzy po wrześniowych MŚ w Chorwacji twierdzili, że Chorwaci wygrali bo mieli na swoim terenie porobione machloje z rybami pod wodą. Jakoś teraz nie u siebie, a wygrali i z Portugalczykami i z Hiszpanami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *