Wymiana baterii w Suunto D4

Niedawno wyczerpała się bateria w moim SUUNTO  D4. Zawiozłem go więc do sklepu, gdzie mają kabinę ciśnieniową, i poprosiłem, aby jąÂ wymienili oraz sprawdzili komputer pod ciśnieniem. Po kilku  dniach zadzwonili do mnie z serwisu, z informacją, że pasek od komputera jest też do wymiany. Okazało się, że przy wymianie baterii złamał się (jest to jeden z częstych defektów pasków Syuunto D4). Po wymianie paska odebrałem komputer. Sprawdziłem podstawowe funkcje i wydawało się, że wszystko jest ok. Wyłączyłem na stałe opcje nurkowania, żeby się nie włączały podczas kąpieli, czy zamaczania rąk. Tak minął około miesiąc, a ja w tym czasie nie nurkowałem. Dziś wybierałem się na polowanie, więc włączyłem go na opcje FREE, a komputer w tym momencie zaczął na sucho sam nurkować. Doszedł do 8 m i się zatrzymał. W żaden sposób nie można było go przełączyć.

Postanowiłem, że i tak pojadę nurkować. Miałem nadzieję, że się odblokuje, niestety tak się nie stało. Zadzwoniłem więc do serwisu informując ich o moim problemie. Serwisant powiedział, żebym go przywiózł, gdyż najprawdopodobniej trzeba go zrestartować, wyjmując baterię. Istniała także możliwość, że zepsuł się czujnik i trzeba będzie go wymienić. Podczas rozmowy zasugerował też, żebym sam go otworzył i zrestartował, co byłoby najszybszym rozwiązaniem. Przystąpiłem więc do pracy.

Krok 1

Odkręcamy  dwie śrubki  na spodzie komputera.

Krok 2

Aby go otworzyć  będziemy musieli lekko podważyc klapkę w okolicach,  gdzie były śrubki, aby jej nie zarysować.

Krok 3

Wyjmujemy baterie. Jest ona umieszczona na gumowej podkładce, jak to widać na zdjęciach. Teraz można wymienić samodzielnie baterię.

Krok 4

Wymiana oringa lub przesmarowanie go smarem do oringów. Ja osobiście nie wymieniałem go, tylko przesmarowałem. Użyłem do tego smaru do oringów, który miałem z latarki.

Krok 5

Zamykamy komputer. Musimy zwrócić uwagę, aby go zamknąć tak, jak widać na zdjęciu – żeby trzy punkty styku z baterią były u góry .

Krok 6

Dokręcamy klapkę. Tutaj musimy uważać, aby dokładnie włożyć śrubki na swoje miejsce i nie wkręcać ich na siłę. Powoli dokręcamy je, raz z jednej, raz z drugiej strony, aż poczujemy opór. Wówczas dokręcamy je z większą siłą. Musimy uważać, aby nie dokręcić ich za mocno i nie urwać gwintu, oraz nie za lekko, aby nie dostała się woda.

Jedno przemyślenie nt. „Wymiana baterii w Suunto D4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *