Wesołych Świąt!

Kolejny ważny dla nas rok dobiega końca. Już jutro usiądziemy wygodnie przy stole, by w ciepłej, rodzinnej, atmosferze cieszyć się nadchodzącymi świętami. Mam nadzieję, że uda się nam wszystkim choć na chwilę zapomnieć o trudach codziennego życia i korzystając z okazji wspomnieć mijający sezon.

Być może smakowicie wyglądające dzwonka karpia pobudzą nas do tego rodzaju rozmyślań. Wszystkim, którzy miniony rok zaliczają do udanych pod względem łowieckim, serdecznie gratuluję. Z wieloma z Was miałem okazje cieszyć się wspólnie z sukcesów i wymieniać doświadczeniami. Każdemu, kto dopiero raczkuję, życzę sukcesów w nowym, nadchodzącym roku.

Niezależnie od tego, co czeka nas w 2012, każdemu życzę końskiego zdrowia, ufając, że będzie się ono trzymało zarówno Was, jak i całej Waszej rodziny. Mam również nadzieję, że znajdziecie czas na podwodne eskapady i spotka Was wiele nowych przygód, o których z przyjemnością będziecie wspominać podsumowując kolejny rok.

W mijającym roku, mieliśmy okazje do spotkań, rozmów i wymiany doświadczeń. Dzięki naszej działalności, zaraziliśmy pasją łowiectwa kolejne osoby, które już teraz, podobnie jak i my, nie mogą doczekać się następnego sezonu. Miejmy nadzieję, że przyniesie on czystą wodę, dużo ryb, i kolejne akweny, na których będziemy mogli bezpiecznie oddawać się naszej pasji.

W 2012 roku, czekają nas kolejne zmiany. Jako Stowarzyszenia Spearfishing Poland wstąpimy do Polskiego Związku Płetwonurkowania i uzyskamy możliwość certyfikowania łowców podwodnych przy CMASie. To kolejny, pewnie najważniejszy, krok w kierunku sportowego łowiectwa w kraju, a mam nadzieję, że także i na świecie. Życzę nam wszystkim aby jak najszybciej polski łowca pojawił się na międzynarodowej imprezie, aby za przykładem rodzimych freediverów pokazać światu, że my także mamy coś do powiedzenia w sprawie łowiectwa podwodnego.

Jako stowarzyszenie zamykamy rok 2011, przekraczając „magiczna” liczbę 200 członków. To oznacza, iż zgodnie z literą prawa będziemy mieli okazję szkolić nowych łowców podwodnych i przeprowadzać egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego. Przed nami jeszcze długa droga ale mam nadzieję, że uda się tego dokonać w nadchodzącym roku.

2012 to kolejne już, jubileuszowe Mistrzostwa Polskie w Łowiectwie Podwodnym i okazja do spotkania. Już teraz, w imieniu organizatora, zapraszam wszystkich w drugi weekend czerwca (8-10.06.2011) na tą imprezę. W maju tradycyjnie spotkamy się na sprzątaniu jeziora Powidzkiego, a we wrześniu na naszych zawodach, które w tym roku, być może zmienią lokalizację.

Myślę, że mamy powody do zadowolenia. Wiele rzeczy udało się zrobić, a wiele rzeczy wydaje się być w zasięgu ręki. Dobre wieści z PZW w Gorzowie, to „jaskółka”, która nie czyni wprawdzie wiosny, ale pozwala mieć nadzieję na normalność. Dobre wieści, nadpływają również z zachodniopomorskiego. Korzystając z okazji, chciałem gorąco podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w Nasza sprawę. Mama nadzieję, że za ich przykładem, jeszcze więcej osób dołączy się do działania w kolejnym roku, czego życzę sobie i nam wszystkim.

Zdrowych, pogodnych i wesołych Świąt spędzonych w gronie rodzinnym oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

redakcja spearfishing.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *