Co, gdzie i kiedy w 2012?

Parę godzin temu kalendarz roku 2011 stał się w jednej chwili nieaktualny a my (w większości hucznie) wkroczyliśmy w kolejny rok. Jednego możemy być pewni, w 2012 najczęściej będzie się mówiło o piłce nożnej. Nie zamierzamy się jednak poddawać i dołożyć wszelkich starań by promować sport, który nas łowców kręci zdecydowanie bardziej niż piłka nożna.

Wprawdzie do rozpoczęcia sezonu pozostało jeszcze sporo czasu ale już dzisiaj możemy zaplanować sobie ten rok tak, by nie zabrakło nas na kluczowych imprezach. Czego zatem możemy się spodziewać?

Na stałe w kalendarzu zagościły trzy wydarzenia. Jeszcze przed sezonem zapraszam wszystkich wraz z rodzinami na IV Zlot Stowarzyszenia Spearfishing Poland, połączony ze sprzątaniem jeziora Powidzkiego. W tym roku, najprawdopodobniej, zmienimy bazę imprezy i z Kosewa przeniesiemy się do Powidza. Ostatecznie o miejscu zadecyduje ilość osób, które zadeklaruję chęć udziału. Już teraz zapraszam wszystkich nad Powidzkie w dniach 18-20 maja. Więcej szczegółów pojawi się pewnie w okolicach marca.

1012 to ważny rok dla Międzynarodowych Mistrzostw Polski w łowiectwie podwodnym, bowiem w tym roku czeka nas jubileuszowa, 40 edycja! W imieniu organizatorów, zapraszam wszystkich w okolice Czaplinka w dniach 8-10 czerwca. Jestem niezwykle ciekaw czego możemy spodziewać się w tym roku. Możecie być pewni, że jak tylko będę miał więcej informacji na ten temat, będziecie mogli przeczytać o nich na naszym portalu. Mistrzostwa Polski to kawał historii łowiectwa w naszym kraju. Wiem o tym, iż kilka osób pamiętających niemal same początki tej imprezy, pracuje ciężko nad tym aby nie przepadły bezpowrotnie historyczne pamiątki związane z mistrzostwami. Trzymam kciuki i kibicuję Wam gorąco panowie! Pamiętam dokładnie jakie wrażenie zrobiły na mnie medale, które miałem okazję podziwiać w tym roku w Czaplinku.

Ostatnią imprezą, która na stałe wpisała się do kalendarza, są organizowane przez nasze stowarzyszenia Zawody o Puchar Prezesa. Wszyscy wiemy dokładnie jak chimeryczne jest Ińsko we wrześniu. Próbujemy znaleźć więc alternatywną wodę, która zapewniłaby lepsze wyniki łowieckie. Na dzień dzisiejszy nie podjęliśmy jednak żadnych konkretnych decyzji w tej sprawie. Mamy jeszcze kilka tygodni aby ostatecznie sprecyzować miejsce tegorocznych zawodów. Póki ostateczna decyzja nie zapadnie, wszyscy możemy szykować się po raz czwarty na Ińsko. Biorąc sobie jednak do serca zeszłoroczne sugestie, tegoroczne zawody odbędą się nieco wcześniej. Zapraszam wszystkich nad to piękne, malowniczo położone jezioro w dniach 7-9 września. Mam nadzieję, że to dobry okres na znalezienie ryby na Ińsku i że data ta nie będzie kolidowała z zawodami na Litwie, na które co roku wybiera się kilku z nas.

To najważniejsze imprezy, na których nie powinno zabraknąć nikogo z nas. Trudno dzisiaj określić gdzie i kiedy warto będzie pokazać się jeszcze w tym roku. Z pewnością ciekawą propozycją są freedivingowe zawody z cyklu Extremall, które odbędą się 10-12 lutego w okolicach Olsztyna. O tej imprezie już teraz możecie poczytać na portalu oraz na stronie zawodów. Do Olsztyna warto będzie powrócić pod koniec marca na IX Skorpenowy Spływ Łyną. Być może w drugiej połowie kwietnia czeka nas wizyta w Poznaniu, gdzie o miano Mistrza Polski walczyć będą freediverzy. Kto wie, czy przy okazji tej imprezy nie przeprowadzimy turnieju w strzelectwie basenowym. Ciekawa formuła drużynowych zawodów freedivingowych, od kilku lat przyciąga zawodników na Śląsk, aby w grudniu, w okolicach Barbórki, sprawdzić się na rybnickim basenie. Myślę, że i w tym roku możemy liczyć na powtórkę. Freediverzy spotkają się pewnie w tym roku nad Hańczą, w miesiącach wakacyjnych, by przeprowadzić kolejne już Mistrzostwa Polski w nurkowaniu na wstrzymanym oddechu.

Jak widać czeka nas w tym roku całkiem sporo atrakcji. Z pewnością należy dołożyć do tego zawody zagraniczne. Listę zawodów które odbywać się będą pod egidą CMAS, publikuje poniżej. To dość ważna informacja w kontekście tego, że już nie długo będzie można uzyskać w Polsce międzynarodową licencję łowcy podwodnego.  W sierpniu z pewnością grupa naszych kolegów wyruszy na północ, by reprezentować nasz kraj w odbywających się od 1992 roku zawodach w Kristiansund. Już teraz życzę im sukcesów.

Sukcesów oraz stalowego zdrowia życzę Wam wszystkim w tym rozpoczynającym się roku. Mam nadzieję, że do grona osób, które spotykamy podczas corocznych imprez, dołączą w tym roku kolejne, zafascynowane łowiectwem podwodnym.

Do zobaczenia nad wodą!

Imprezy w Polsce:

  • IV Zlot Stowarzyszenia Spearfishing Poland, 18-20 maja 2012;
  • XL Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w łowiectwie podwodnym, 8-10 czerwca 2012;
  • IV Zawody w łowiectwie podwodnym o Puchar Prezesa SSPoland, 14-16 września, 2012;

Imprezy zagraniczne CMAS:

  • Memorial Sebastiá Carbonell – Spain, 20 stycznia 2012;
  • Trofeo Oxidox – Spain, 22 stycznia 2012;
  • Spearfishing World Championship – Spain, 5-8 lipca 2012;
  • White nights Individual competition – Russia, 27-29 lipca 2012;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *