Podsumowanie Aqua Battle, Trzebnica 2012

Pierwszy w Polsce turniej hokeja podwodnego, Aqua Battle, Trzebnica 2012 mamy już za sobą. W turnieju udział wzięło sześć drużyn z całej Polski. Dzięki ogromnemu wsparciu ze strony Burmistrza Gminy Trzebnica, Pana Marka Długozimy oraz Prezesa Trzebnickiego Parku Wodnego „Zdrój”, Pana Dariusza Drukarczyka udało się zorganizować doskonałą imprezę, którą każdy z nas będzie jeszcze długo wspominał.

Podczas turnieju rozegraliśmy 15 meczy w fazie grupowej oraz 3 mecze w fazie finałowej. Okazało się, że tym razem zwyciężyło doświadczenie kolegów z Gdańska. W meczu finałowym postawili twarde warunki, przyjmując taktykę na którą wciąż jeszcze mało doświadczona Hydra nie była przygotowana, wygrywając 4:1. Bohaterską postawą wykazała się najmniej doświadczona drużyna – AKP Pirania z Wrocławia, która rozgrzewała się przez cały turniej, by dopiero w ostatnim swoim meczu strzelić 2 bramki. Oto ostateczne wyniki podwodnych potyczek:

  1. Bałtyckie Foki, Gdańsk
  2. Hydra, Trzebnica/Wrocław
  3. Walenie, Siemianowice Śląskie
  4. Orka, Gdynia
  5. Aquarius, Bełchatów
  6. AKP Pirania, Wrocław

Płetwy firmy Leaderfins, dla króla strzelców, powędrowały do zawodnika Hydry – Bartka Kempy. Bartek strzelił podczas całego turnieju aż 9 bramek! Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął Bartek Szydłowski z Siemianowickich Waleni, a trzecie Bartłomiej Śliski z Hydry. Jak widać Bartłomieje i Bartosze to w hokeju podwodnym czołowi snajperzy.

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom, sponsorom, patronom medialnym, firmie Gralmarine za udostępnienie podwodnych kamer, naszemu DJ’owi Konradowi Zienkiewiczowi, Grzesiowi Czekirdzie za przejęcie obowiązków sędziego technicznego, Żanecie i Agnieszce za wzorowe prowadzenie biura zawodów, Trzebnickiemu Stowarzyszeniu Jazdy Historycznej za „rycerską” oprawę, Marcie za pomysł i realizację aqua aerobiku, zawodnikom poszczególnych drużyn za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery, Wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego za użyczenie sprzętu oraz wszystkim innym osobom, które wspierały nas podczas organizacyjnych zmagań.

Jak na razie zbieramy same pochlebne opinie zarówno od zawodników jak i widzów. Myślę, że spotkamy się w Trzebnicy za rok przy okazji kolejnej edycji Aqua Battle.

Zanim opublikujemy szczegółowe wyniki poszczególnych meczy oraz napiszemy obszerne relacje, zapraszam wszystkich na oficjalną stronę turnieju do oglądania rewelacyjnych zdjęć, które wykonał dla nas, jak zwykle nieoceniony, Krzysztof Maczkowiak. Wielkie dzięki Maczuś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *