IV Zlot Freediverek

ZLOT-FREEDIVEREKTo już po raz czwarty dziewczyny spotykają się we własnym gronie, aby aktywnie spędzić czas, poznać elementy freedivingu i odkryć tajemnice odruchu nurkowego drzemiącego w każdym z nas.  Jak co roku Zlot odbędzie się w Giewartowie nad jeziorem Powidzkim. Organizatorki, do udziału w imprezie zapraszają osoby zupełnie zielone w temacie freedivingu, jak i te już bardziej doświadczone.  W tym roku po raz pierwszy część zajęć poprowadzą Syrenki, które swoje pierwsze kroki we freedivingu stawiały właśnie na Zlocie Freediverek.

Część zajęć na sucho i na mokro oraz niedzielną „freediverską jogę” poprowadzi wicemistrzyni świata w dynamice Emilka Biała – jedyna Polka, której udało się pokonać na jednym oddechu dystans ponad 200m! Syrenka Emilka, zrodzona na I Zlocie Freediverek, aktualna rekordzistka Polski we wszystkich basenowych dyscyplinach, pokaże podstawowe elementy nurkowania na zatrzymanym oddechu. Jak już się uczyć, to od najlepszych!

Sztukę relaksu i odprężenia, świadomości ciała w wodzie oraz uwolnienia od lęków, traum i strachów pomoże opanować Kasia Jędryka – uczestniczka II Zlotu Freediverek, aktualnie fizjoterapeutka specjalizująca się w rehabilitacji w wodzie. Kasia, korzystając z elementów WATSU, pokaże jak pracować z ciałem w wodzie, aby wstrzymywanie oddechu było przyjemne i działało kojąco na napięcia pojawiające się w ciele.

Jak radzić sobie z syrenim ogonem pokaże Agnieszka Kalska – uczestniczka III Zlotu Freediverek, reprezentantka Polski na najbliższych basenowych mistrzostwach świata we freedivingu w Belgradzie, a także wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i członkini kadry narodowej juniorów w pływaniu. Ta dziewczyna wie jak efektywnie poruszać się w wodzie! Podczas tegorocznego Zlotu poprowadzi wykład i ćwiczenia dotyczące techniki pływania w monopłetwie.

To nie koniec atrakcji. Żeby poza rozwijaniem wodnych umiejętności popracować trochę głową, Organizatorki zaprosiły nurkującą sprzętowo Aleksandrę Stępień – obserwatorkę III Zlotu Freediverek i gorącą entuzjastkę freediverów, potencjalną przyszłą Syrenkę! Ola korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia poprowadzi warsztaty coachingowe dotyczące tego, że marzenia się nie spełniają. Że marzenia się spełnia!

O bezpieczeństwo uczestniczek w wodzie zadba wyjątkowa Spec Grupa – doświadczeni freediverzy, wyszkoleni przez Bluego, gotowi sprostać niesłychanie wysokim wymaganiom stawianym przez Freediverki.

Pieczę nad całością sprawiją Agata i Ola, które obiecują opiekować się sumiennie wszystkimi przez cały weekend! Dziewczyny opowiedzą o podstawach freedivingu, pokażą, co się dzieje z ciałem podczas wstrzymywania oddechu, nauczą kilku fajnych freediverskich sztuczek, poprowadzą za rączkę podczas pierwszych kroczków na wstrzymanym oddechu, wrzucą na głęboką wodę, te które przyjadą po raz kolejny. Deklarują takżę gotowość do tegoaby trochę pomatkować i przytulić do piersi.

[youtube width=”760″ height=”450″]http://www.youtube.com/watch?v=UQVsOPGQ2M4[/youtube]

W imieniu dziewczyn zapraszamy do Giewartowa Wszystkie osoby, które pragną miło i sympatycznie spędzić weekend w towarzystwie Freediverek. Dziewczyny – śmiało zabierzcie ze sobą swoich najbliższych – rodziny, przyjaciół, ukochanych. Mile widziane będą również Wasze zwierzaki, jeżeli nie możecie ich zostawić w domu. Zlot odbędzie się w dniach 15-16 czerwca 2013, w Giewartowie, na terenie Ośrodka Wczasowego „Pałacyk” w bazie nurkowej NEMO.

Koszty udziału w imprezie obejmują zajęcia z podstaw freedivingu lub trening (dla osób zaawansowanych), warsztaty coachingowe, sesję jogi, nocleg z soboty na niedzielę, pamiątkową koszulkę, ognisko:

  • 200 zł dla dziewczyn będących pierwszy raz na Zlocie, nie posiadających doświadczenia we freedivingu,
  • 170 zł dla dziewczyn będących po raz kolejny lub posiadających doświadczenie we freedivingu (ukończone szkolenie lub udział w zawodach).

W tym roku imprezę wspierają: KASSA deep water world, baza nurkowa NEMO, magazyny: Wielki Błękit i Podwodny Świat, portal pływanie.pl i divers24.pl, a także Stowarzyszenie Freediving Poland oraz Stowarzyszenie Spearfishing Poland.

Wszystkie niezbędne informacje formularz zgłoszeniowy oraz kontakt do organizatora znajdziecie na stronie BLUEGO. Tam też dowiecie się co należy zabrać ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *