Błękitna Planeta – największe oceanarium Północy

Już niedługo, wystarczy przeprawić się przez nasze morze, aby wkroczyć w podwodny świat bez konieczności zakładania na siebie pianki. W stolicy Danii, Kopenhadze, w wyjątkowo malowniczo położonym miejscu, w pobliżu Copenhagen Airport, Oresund Link, Metro i Amager Beach Park ruszyły prace budowlane, efektem których ma być największe i najnowocześniejsze oceanarium na Północy Europy. Den Blå Planet, czyli Błękitna Planeta to niezwykle nowatorski projekt, którego zadaniem będzie przybliżenie podwodnego świata nam wszystkim.

Futurystyczny budynek, przypominający swoim kształtem wir wodny, pomieści w swoim wnętrzu 9000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Tak ogromna przestrzeń pozwoli z pewnością pokazać znaczną część bogactwa podwodnego świata. Zgodnie z założeniami obiekt będzie odwiedzać 700 000 gości w ciągu roku, a jego funkcja nie będzie ograniczała się wyłącznie do turystyki i edukacji. W założeniach nowo powstające Oceanarium to niezwykle nowoczesna baza naukowa.

Nowe akwarium ma zostać otwarte wiosną 2013 roku. Zapraszamy na strony Błękitnej Planety, gdzie zobaczyć można wizualizacje futurystycznego projektu.

http://www.denblaaplanet.dk

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NNlqO6W9LwI&feature=related[/youtube]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *