Basenowe Mistrzostaw Świata we Freedivingu

Październik jest miesiącem, kiedy wszyscy powoli z wód otwartych przeskakujemy do niecki basenowej, by tam szlifować formę na następny sezon. Właśnie w tym miesiącu, we włoskim Lignano Sabbiadoro, odbędą się Basenowe Mistrzostwa Świata we Freedivingu. Dzięki staraniom Stowarzyszenia Freediving Poland nie zabraknie na tych zawodach polskich reprezentantów.

Niezbędne do startu w Mistrzostwach minima otrzymało troje zawodniczek i czworo zawodników. Reprezentanci Polski wystąpią w 3 dyscyplinach basenowych:

  • Dynamic Apnea With Fins (DYN);
  • Dynamic Apnea Without Fins (DNF);
  • Static Apnea (STA)

Wszystkich zawodników mieliśmy okazję podziwiać podczas organizowanego w kwietniu Apnea Festiwalu. Każdy prezentował wyśmienitą formę, która pozwoliła na pobicie kolejnych rekordów Polski. Jestem pewien, że forma pozostaje nadal na wysokim poziomie i pozwoli cieszyć się nam wszystkim z kolejnych rekordów.

Zawodnicy Reprezentacji Polski

Emilia Biała

Emilia Biała

Robert Cetler

Robert Cetler

Piotr Grenda

Piotr Grenda

Adrian Kwiatkowski

Adrian Kwiatkowski

Darek Paryż

Darek Paryż

Aleksandra Sulkiewicz

Aleksandra Sulkiewicz

Katarzyna Talaga

Katarzyna Talaga

Więcej informacji o reprezentacji znajdziecie na stronie tutaj, oraz na stronach www.freediving.com.pl.

Oficjalna strona zawodów http://www.europeevolutioncup.com/

3 przemyślenia nt. „Basenowe Mistrzostaw Świata we Freedivingu

  • Odbyły się eliminacje DNF. Mega gratulacje dla Emilii, która uzyskała wynik 126m i zakwalifikowała się na 3 miejscu. Wyniki pozostałych naszych zawodników: Ola Sulkiewicz – 104m, Adrian Kwiatkowski – 125m oraz Robert Cetler – 104m tuż za kwalifikowaną liczba uczestników. Darek Paryż, 106m i DQSP. Trzymamy kciuki!

  • Odbyły się eliminacje DNF. Mega gratulacje dla Emilii, która uzyskała wynik 126m i zakwalifikowała się na 3 miejscu. Wyniki pozostałych naszych zawodników: Ola Sulkiewicz – 104m, Adrian Kwiatkowski – 125m oraz Robert Cetler – 104m tuż za kwalifikowaną liczba uczestników. Darek Paryż, 106m i DQSP. Trzymamy kciuki!

  • Zerkam dzisiaj na FB a tam info o rezultatach. MAMY DWA SREBRA !!! Emilka w dynamice, z wynikiem 203m i Adrian w statyce, z wynikiem 8:09. Przegrał z Goranem jedynie o 1 sekundę!!! Mega gratulacje!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *