1% podatku dla bezpiecznego nurkowania

Początek roku to gorący czas dla wszystkich organizacji pożytku publicznego. Jako Stowarzyszenie Spearfishing Poland nie spełniamy wymagań, pozwalających nam na otrzymywanie wsparcia finansowego za pomocą przekazywanego przez naszych sympatyków 1% podatku. Każdy z nas, wg własnego sumienia, podejmie decyzję o wyborze adresata, do którego trafią jego pieniądze a organizacji i szczytnych celów z pewnością nie zabraknie.

Od początku istnienia naszego stowarzyszenia, działamy w ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem Safe Water Association, kibicując działaniom naszych kolegów. Będąc szczególnie wdzięcznym za okazane nam w minionym roku wsparcie oraz pragnąc dalej rozwijać naszą współpracę, chciałbym gorąco zachęcić wszystkich, dla których bezpieczeństwo w wodzie jest szczególnie ważne, do rozważenia możliwości dotowania właśnie tej organizacji. Jestem przekonany, że otrzymane w ten sposób środki w wymierny sposób zwiększa bezpieczeństwo nad wodą, a być może kiedyś pozwolą uratować życie komuś z kim zetknęliśmy się osobiście.

Safe Water Association zostało w dniu 26 czerwca 2009 roku wpisane w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) na listę organizacji pożytku publicznego. Ty również możesz zdecydować o przeznaczeniu części swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Warto przekazać ten 1% na Safe Water Association.

Co zrobimy z otrzymanym 1%?

  • sfinansujemy zakup profesjonalnego sprzętu do pierwszej pomocy – dzięki niemu realnie podniesie się bezpieczeństwo na nurkowiskach;
  • sfinansujemy kształcenie instruktorów pierwszej pomocy wg standardów EFR i DAN, którzy swą społeczną, nieodpłatną pracą, opartą na rzetelnej wiedzy i umiejętnościach, pozwolą na dalszy rozwój Safe Water Association poprzez organizację wysokiej jakość szkoleń pierwszej pomocy kierowanych do wszystkich zainteresowanych sportami wodnymi;
  • sfinansujemy zakup profesjonalnego sprzętu treningowego do ćwiczeń pierwszej pomocy – dzięki niemu pierwszej pomocy każdy uczestnik naszych szkoleń będzie miał pewność poprawności wykonywanych ćwiczeń. Pewność ta przełoży się na jakość jego działania w sytuacji krytycznej. Ta pewność działania może uratować życie.

Co już zrobiliśmy z otrzymanym 1% za rok 2009?

Safe Water Association przekazało bazie Crazy Shark nad jeziorem Białym k/Gostynina defibrylator Philips FRx. Przekazany defibrylator Philips Hart Start FRx jest wysokiej klasy przenośnym, lekkim defibrylatorem automatycznym. Zakupione zostały również 2 fantomy do nauki pierwszej pomocy.

Jak przekazać 1% podatku dla Safe Water Association?

Informacje na ten temat znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *