Spotkanie w siedzibie Zarządu Okręgu PZW Bydgoszcz

Krzysztof Cybulski19 maja w siedzibie Zarządu Okręgu PZW w Bydgoszczy odbyło się zebranie, w którym wziąłem udział jako Koordynator Regionalny Stowarzyszenia Spearfishing Poland. Dzięki uprzejmości Pana Prezesa Leszka Orzechowskiego, miałem okazję przedstawić zakres działalności Stowarzyszenia, ukazać realne warunki i ograniczenia związane z uprawianiem łowiectwa podwodnego w Polsce oraz zadeklarować współpracę pomiędzy środowiskiem łowców podwodnych i wędkarzy w tym rejonie.

Przebieg rozmów miał charakter bardzo merytoryczny. Zebrani członkowie Zarządu, w liczbie przekraczającej 20 osób, podzielili się na dwie grupy. Część z nich reprezentowała niezwykle sceptyczne podejście do tematu łowiectwa, pozostała wykazywała żywe zainteresowania naszą pasją oraz możliwością podjęcia współpracy ze Stowarzyszeniem. Zrozumiałe były obawy związane z reakcją środowiska wędkarskiego na naszą obecność w wodach PZW. Próbowałem przekonać jednak zgromadzonych o naszym zaangażowaniu i możliwościach współpracy, przywołując przykłady Okręgów PZW gdzie mamy możliwość polowania i gdzie nasza działalność nie wywołała żadnych problemów.

Temat łowiectwa podwodnego opiera się obecnie w dużej mierze na nieprawdziwych opiniach, które przez wiele lat utrwaliły się na dobre. Prawdziwa wiedza o realnym łowiectwie podwodnym nie jest powszechnie dostępna i tutaj jest miejsce na działalność członków naszego Stowarzyszenia. Nikt inny jak my sami powinniśmy zaangażować się w promocję tego sportu, jako najbardziej kompetentna i przygotowana merytorycznie grupa ludzi w Polsce.

W Okręgu PZW Bydgoszcz ten proces został właśnie zapoczątkowany i mam nadzieję, że ostatecznie uda się zawiązać współpracę podobnie, jak udało się to w przypadku PZW Gorzów Wielkopolski oraz PZW Zielona Góra. Jestem świadomy tego, że nawiązywanie współpracy musi przebiegać etapami i będzie ono polegało przede wszystkim na nabraniu do nas zaufania, na które z pewnością zasługujemy jako poważni i sprawdzeni partnerzy, a także jako ciągle jeszcze niewielka, ale bardzo prężnie rozwijająca się organizacja. Jedyna, reprezentująca interesy łowców podwodnych w naszym kraju.

O dalszym przebiegu rozmów będę informował na bieżąco. Już jednak mogę powiedzieć, że wszelkie decyzje dotyczące ewentualnego nawiązania współpracy PZW Okręg Bydgoszcz z naszym Stowarzyszeniem, podjęte zostaną dopiero we wrześniu bieżącego roku.

Jedno przemyślenie nt. „Spotkanie w siedzibie Zarządu Okręgu PZW Bydgoszcz

  • No, Panie i Panowie tak dalej, aż staniemy się uprawnionymi użytkownikami wód

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *