Relacja ze sprzątania jeziora Szmaragdowego

Czas bezpośrednio poprzedzający sezon łowiecki w Polsce wydaje się być najbardziej odpowiedni dla organizacji akcji sprzątania naszych ulubionych zbiorników wodnych. To doskonała okazja do rozprostowania kości po zimowej stagnacji z dala od wody oraz rozpoznanie. Od lat, jako stowarzyszenie, organizujemy zlot nad jeziorem Powidzkim, niezmienni połączony z akcją sprzątania. Nie każdy jednak może pojawić się w centrum Polski by wesprzeć nasze starania. Nie przeszkadza to jednak lokalnym inicjatywą, bowiem zanieczyszczonych zbiorników, niestety nie brakuje.

W tym roku z bardzo cenną inicjatywą wyszli nasi koledzy ze Szczecina, którzy w bardzo krótkim czasie zorganizowali akcję sprzątania jeziora Szmaragdowego. Korzystając z okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować organizatorom w osobach Wojtka Sienkiewicza i Maćka Dobka oraz wszystkim, którzy wsparli ich starania organizacyjne. Jestem pewien, że akcja ta to doskonały wstęp do cyklicznej, lokalnej, imprezy, która co rok przyciągać będzie nad Szmaragdowe kolejne osoby, dzięki czemu spędzanie czasu nad tym akwenem przynosić będzie frajdę wszystkim. Mam nadzieję, że inicjatywa ta spowoduje także, że każdy kto zechce pozbyć się pustej puszki wrzucając ją do wody, zrezygnuje i wrzuci jednak swoje śmieci do kosza. Akcja wsparł Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie, doceniając starania naszych kolegów oficjalnymi podziękowaniami, które możecie znaleźć tutaj.

Przeczytajmy krótką relację organizatorów oraz obejrzyjmy galerię zdjęć.

W tym roku po raz pierwszy łowcy podwodni ze Szczecina, działając z ramienia Stowarzyszenia Spearfishing Poland zorganizowali akcję sprzątania jeziora Szmaragdowego. Cała akcja miała na celu promocję łowiectwa podwodnego w regionie wraz ze sprzątaniem wybranego akwenu. Pomimo niesprzyjającej aury oraz opadów deszczu akcja sprzątania jeziora spotkała się z zainteresowaniem mieszkańców oraz osób przejezdnych. W ramach promocji rozdawane były broszury informacyjne dotyczące naszej działalności oraz prezentacja sprzętu do łowiectwa podwodnego. W akcję oprócz nurkujących zaangażowało się kilka osób wspomagających z brzegu. W efekcie półtorej godzinnego sprzątania jeziora zostało usuniętych osiem 25 litrowych worków ze śmieciami, śmietniki, zardzewiałe grille i kilka drewnianych ławek. Wydobyte „skarby” zostały zabrane przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie. Po wyjściu z wody najbardziej wytrwali udali się na „polanę słoneczną” na przygotowane ognisko.

Szczególne podziękowania dla:

  • Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie za dostarczenie worków na śmieci, wywozu śmieci oraz przygotowanie ogniska,
  • wszystkich przybyłych łowców i osób wspierających akcję z brzegu

[nggallery id=21]

Jedno przemyślenie nt. „Relacja ze sprzątania jeziora Szmaragdowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *