Pirania CUP 2014

plakat_PiraniaCUPWydarzenie Pirania CUP adresowane jest do wszystkich: dzieci, młodzieży oraz dorosłych (bez limitu wieku). Pragniemy, aby przedsięwzięcie to miało charakter nie tylko popularyzatorsko-poznawczy gry w hokeja podwodnego, ale również rozrywkowy. Wierzymy, że turniej gry w hokeja podwodnego na stałe wpiszę się w kalendarz imprez w Polsce. Na dzień dzisiejszy Patronat Honorowy nad turniejem objął Pan Piotr Mazur – Dyrektor Biura Sportu Turystyki i Rekreacji Urzędu Miejskiego Wrocław. Dodatkowo w dniu turnieju przyłączamy się do akcji fundacji Recal: „Sport dla wszystkich – recykling dla każdego”.

Każdy może wspomóc Pirania CUP finansowo i dostać nagrodę jedną z wielu i jednocześnie przyczynić się do promocji hokeja podwodnego w Polsce. Szczegóły na stronie http://polakpotrafi.pl/projekt/pirania-cup (kategoria wydarzenia).

Pirania CUP to propozycja hokeja podwodnego w wariancie gry 3 na 3. To będzie pierwszy w Polsce turniej gry zawodników w tej formule i pierwszy turniej w dwóch kategoriach:

  • Kategoria Open Junior’s UWH – maksymalny wiek 17 lat -(składy mieszane damsko-męskie).
  • Kategoria Open UWH – minimalny wiek 18 lat (składy mieszane damsko-męskie).

Turniej jest organizowany wspólnie z Aquapark Wrocław. Dodatkowe wydarzenia w dniu turnieju:

  • Intro nurkowe – nurkowanie w pełnym sprzęcie nurkowym z instruktorem płetwonurkowania, z możliwością oglądania finału turnieju na żywo pod wodą.
  • Instalacja kamer GralMarine pod wodą celem oglądania gry na żywo przez widzów poprzez wyświetlenie gry na ekranie w głównym holu basenu oraz relacja na żywo w internecie dzięki telewizji internetowej ITD.
  • Pokaz tańca synchronicznego w basenie.
  • Konkurs: Najdłuższy strzał krążkiem od hokeja podwodnego. Dwie kategorie: widzowie i zawodnicy.

„Różni ludzie jedna pasja – Klub Pirania – naszą pasją jest nurkowanie!”

DSCN6017AKP „PIRANIA” – Jesteśmy jednym z najstarszych akademickich klubów nurkowych w Polsce (rok założenia 1969 – w bieżącym roku obchodzimy 45lecie). Należymy do międzynarodowej federacji CMAS oraz NAUI jak również do Komisji Działalności Podwodnej ZG PTTK. Zafascynowani nurkowaniem dążymy do poznania podwodnego świata. Tradycje naszej organizacji są bogate i można powiedzieć, że należmy, jako klub, do pionierów nurkowania w Polsce. Obecnie poszerzamy nasze nurkowe horyzonty i nieprzerwanie szkolimy płetwonurków w systemie CMAS oraz NAUI.

W 2012 roku stworzyliśmy sekcję gry w hokeja podwodnego. Startujemy w turniejach: „Aquabattle” Trzebnica, „Aquattack” Bełchatów, „Gorączka Sobotniej Nocy” Gdańsk. Na międzynarodowym turnieju (12.01.2014) nasz połączony skład z Trzebnicka Hydrą zajął drugie miejsce wygrywając z wszystkimi polskimi drużynami. Natomiast (22.03.2014) podczas pierwszych Mistrzostw Polski Hokeja Pod Wodą w Kościerzynie, organizowanego przez Polski Związek Płetwonurkowania, Pirania zajęła wysokie trzecie miejsce.

Ponadto prowadzimy od 2010 roku projekt „Bezpieczna zabawa nad wodą”, którego celem jest promowanie zachowań prozdrowotnych, propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży poprzez połączenie kilku atrakcji tj. nurkowanie, pływanie z elementami ratownictwa oraz zabaw w basenie. Wszystko to dzieje się dzięki współpracy zżytych ze sobą ludzi, dla których ważne są nie tylko coraz to nowe doświadczenia nurkowe, ale również, a może przede wszystkim poczucie więzi, wzajemnego zaufania, jakie daje przynależność do Klubu z bogatą historią i tradycjami. Jesteśmy szczególnie dumni z tego, iż w dobie kultu jednostki, przewagi wartości materialnych nad niematerialnymi nam ciągle udaje się trwać i inspirować młodych ludzi.

Dziękuję i zapraszam na turniej.

Marcin Reif
Tel. 505861372
E-mail: info@klubpirania.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *