[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
RPS-3 mała prędkość strzału -Spearfishing.pl

RPS-3 mała prędkość strzału

Wszystko co dotyczy kusz gumowych, pneumatycznych oraz pozostałej broni łowieckiej.

Moderator:doox

Awatar użytkownika
emer
Posty:1504
Rejestracja:ndz, 22 listopada 2009, 20:46
Lokalizacja:K-ce
RPS-3 mała prędkość strzału

Postautor: emer » ndz, 14 lutego 2016, 13:00

Kusza naładowana ok 100x długą pompką.
Kusza przerobiona na 8mm. Wąż sprawdzany i silikonowy i gumowy.
Uszczelka w głowicy na zamówienie UN zrobiona ale n ao-ringach było to samo.
Przy ładowaniu bez wody i naciśnięciu spustu strzała wysuwa się powoli tak jak przy 9mm i oryginalnych uszczelkach.
Ogólnie trzyma ciśnienie, po włożeniu do zbiornika żadnych bąbli. Przy ładowaniu z wodą w środku, woda nie wylatuje przez mechanizm spustowy.
Niby wszystko OK a po wystrzale strzała leci i leci, gołym okiem widać jak zabiera linkę.
Przyznam, że nie sprawdzałem jak to wygląda przy 9mm strzale.
Ma ktoś jakiś pomysł?
Czy to możliwe, że za mocno nabita i ją dławi czy o co kaman.
Do sprzedania guma na metry
viewtopic.php?f=27&t=3459

www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
Cassidy
Posty:720
Rejestracja:wt, 3 sierpnia 2010, 21:22
Lokalizacja:Milanówek

Re: RPS-3 mała prędkość strzału

Postautor: Cassidy » ndz, 14 lutego 2016, 18:15

za ciasna uszczelka w lufie?

Awatar użytkownika
emer
Posty:1504
Rejestracja:ndz, 22 listopada 2009, 20:46
Lokalizacja:K-ce

Re: RPS-3 mała prędkość strzału

Postautor: emer » pn, 15 lutego 2016, 22:01

hmmm uszczelka była wymiarowana przez producenta/osobę, która je robiła, bezpośrednio na kuszy. Gdyby była za ciasna to chyba by strzałka nie wychodziła luźno przy naładowaniu na sucho?
Pomyślałbym, że to wina typu uszczelnienia chociaż dla tłoczyska takie powinno być. Napisałem UN ale to jest U1 albo U2 -muszę zerknąć dokładnie bo nie pamiętam.
Nie wiem czy dobrą stroną to wsadziłem bo Pan z obsługi stwierdził, że rowkiem do kierunku strzału ale tak ciekła, po odwróceniu trzyma ciśnienie więc jest rowkiem do mechanizmu spustowego.
Tak samo leciała przy oringach różnych.
Chyba będę musiał potestować jak to strzela na 9mm i oryginalnym uszczelnieniu... ah przydałby się basen do testów
Do sprzedania guma na metry
viewtopic.php?f=27&t=3459

www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
indianin
Posty:1033
Rejestracja:wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: RPS-3 mała prędkość strzału

Postautor: indianin » pn, 15 lutego 2016, 23:04

Może być, że wąż za elastyczny :)
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
Cassidy
Posty:720
Rejestracja:wt, 3 sierpnia 2010, 21:22
Lokalizacja:Milanówek

Re: RPS-3 mała prędkość strzału

Postautor: Cassidy » wt, 16 lutego 2016, 09:46

Nie znam sie za bardzo na RPS 3, ale jeśli piszesz, ze trzyma ciśnienie i oringi ok. to przychodzi mi tylko na myśl słabe ciśnienie w kuszy, albo zbyt sztywny wąż elastyczny...?

Awatar użytkownika
Szuwarek
Posty:157
Rejestracja:czw, 29 lipca 2010, 13:17
Lokalizacja:Southampton

Re: RPS-3 mała prędkość strzału

Postautor: Szuwarek » śr, 17 lutego 2016, 21:25

eee... nie. raczej nie. wszystko wydaje się być ok, a z obserwacją linki też tak miałem na Cyrano. nie wygląda to imopnująco ;) zastanawiałem się dlaczego? linka jest złożona w dwie strony więc pozornie rozwija się 2 x wolniej niż leci strzała (tak podpowiada logika). jak strzelisz w rybkę wtedy będziesz wiedział :) (mnie zazwyczaj rozczarowanie wtedy przechodzi)

Awatar użytkownika
zuberus
Posty:359
Rejestracja:pn, 17 marca 2008, 17:45
Lokalizacja:Choszczno

Re: RPS-3 mała prędkość strzału

Postautor: zuberus » ndz, 8 maja 2016, 19:03

Trochę czasu minęło od ostatniej odpowiedzi w tym wątku, ale może pytanie jeszcze aktualne. Przyjrzałbym się otworkom w rurce lufy - może "zarosły". Dodatkowo, rozwierciłbym je troszeczke- dochodzi tam do dławienia i to sporego, kiedyś w temacie o RPS-3 przytaczałem linka z rosyjskiej strony o wpływie tych otworków na sprawność kuszy- rozwiercenie tych otworków dawało prawie dwukrotny wzrost energii przy takim samym ciśnieniu.
W plecaku piach, kamienie w kieszeni. Wycieczka w nieznane z flachą Ślepej Gieni.

Awatar użytkownika
emer
Posty:1504
Rejestracja:ndz, 22 listopada 2009, 20:46
Lokalizacja:K-ce

Re: RPS-3 mała prędkość strzału

Postautor: emer » ndz, 8 maja 2016, 22:24

Cześć
Rozwiercałem otworki właśnie wg. Twojego linka. Jak sprawdzałem na filmie i liczyłem +- to nie jest to złudzenie. Obecnie nie mam nawet kiedy testować :( może na przyszłym zlocie jak będę siedział nad wodą...
Do sprzedania guma na metry
viewtopic.php?f=27&t=3459

www.sspoland.pl


Wróć do „Kusze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 10 gości