[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Zakwity -Spearfishing.pl

Zakwity

Wszelkie informacje dotyczące miejsc łowieckich w naszym morzu.
Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:
Zakwity

Postautor: nemesis » ndz, 27 kwietnia 2014, 11:40

Byłem wczoraj na Górkach Zachodnich, i po raz kolejny zakwit, przy wyciągniętej ręce widziałem tylko połowę kuszy :D

Ten model monitoruje stan zakwitów:
http://model.ocean.univ.gda.pl/php/fram ... okaGdanska

Fitoplankton:
26.04: 200 (fatalna wizura)
23.04: 220 (fatalna wizura)
19.04: 50 (wizura 5-6 metrów)
12.04: 40 (wizura 3 metry, ale sfalowane morze, dno kamieniste i pływanie blisko brzegu)

Produkcja pierwotna:
26.04: 111
23.04: 130
19.04: 15
12.04: 7

Chyba pora zmienić warunki nurkowania i wyczekiwanie kilku pochmurnych dni przed nurkowaniem i zwiększonego falowania przy jednoczesnym polowaniu daleko od brzegu.

Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Zakwity

Postautor: nemesis » ndz, 27 kwietnia 2014, 11:58

Poza powyższymi wydaje mi się, że warto byłoby jeszcze śledzić poziom amoniaku (N-NH4), gdzie niski poziom wskazywałby na dużą ilość bakterii przerabiających go do prostszych związków (azotynów) i dalej do azotanów i tym samym produkcji ogromu pokarmu dla fitoplanktonu i możliwości zakwitów. Ale to może jakiś chemik się wypowie, co i jak :D


Wróć do „Morze Bałtyckie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 10 gości

cron