[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Wody PZW -Spearfishing.pl

Wody PZW

Wszelkie informacje dotyczące akwenów śródlądowych udostępnionych dla łowiectwa podwodnego w Polsce.

Moderator:tolek666

Awatar użytkownika
Wilek
Posty:41
Rejestracja:pn, 6 października 2008, 09:01
Wody PZW

Postautor: Wilek » czw, 12 grudnia 2019, 12:09

Witam
Ostatnio zacząłem się interesować wodami w mojej okolicy czyli Otwocka i napisałem do PZW Otwock o udostępnienie jeziora, zobaczcie korespondencję!
Mail z 19.11.2019 od PZW:
W wodach Okręgu Mazowieckiego PZW w 2020 roku , zabrania się połowu / polowania / kuszą.Podstawa prawna , Uchwała Nr 135/Z.O./2019 Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW w Warszawie z 28 pażdziernika 2019.Wszelkie zapytania w w/w sprawie proszę kierować bezpośrednio do Okręgu Mazowieckiego w Warszawie.
Z wędkarskim pozdrowieniem, prezes Koła Jan Nowicki.

No to uderzyłem wyżej:
Mój mail z 20.11.2019:
Dzień dobry
Napisałem do PZW Otwock w sprawie udostępnienia jeziora do łowiectwa podwodnego, dostałem odpowiedź z odesłaniem bezpośrednio do Okręgu Mazowieckiego. Treść korespondencji poniżej. W związku z tym piszę, gdyż chciałbym przeczytać niżej wymienioną uchwałę i powody dlaczego w wodach Okręgu Mazowieckiego zabrania się połowu kuszą. Czy mogliby Państwo udostępnić treść tej uchwały, bądź przesłać odnośnik gdzie mógłbym to przeczytać.
Z góry dziękuję!

A oni mi tak:
Mail z 10.12.2019:
Witamy,
Informujemy, że Zarząd Okręgu Mazowieckiego PZW nie korzysta z
możliwości udostępniania użytkowanych wód do prowadzenia amatorskiego
połowu ryb za pomocą kuszy. Zarówno w bieżącym roku, jak i w uchwalonych
na przyszły rok zasadach wędkowania, stanowiących załącznik do uchwały
nr 135/ZO/2019 w sprawie zezwoleń naamatorski połów ryb w 2020 r., nie
przewidziano zezwoleń na amatorski połów ryb dla kuszników.
Brak takich zezwoleń spowodowany jest m.in. negatywną opinią naukowców z
Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie, którzy wskazują na
niewielką przejrzystość wody w użytkowanych przez Okręg akwenach, oraz
ze względu na dużą presję wędkarską, co w oczywisty sposób może zagrażać
bezpieczeństwu zarówno osób polujących za pomocą kuszy, jak i łowiących
ryby na wędkę. Warto również dodać, że w przypadku jeziora Rokola
złożono przed laty wniosek, aby udostępnić je kusznikom, jednak
wywoływał on stanowczy sprzeciw wędkarzy z okolicznychKół PZW.

No to ja dalej :D
Mail z 11.12.2019:
Dzień dobry.
Dziękuję za odpowiedź, ale przyznam, że jak dla mnie jest ona bardzo naciągana :) i pozwolę sobie troszkę podrążyć temat.
Piszecie Państwo, że"Brak takich zezwoleń spowodowany jest negatywną opinią naukowców z Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie, którzy wskazują na niewielką przejrzystość wody w użytkowanych przez Okręg akwenach" - czy można zobaczyć tą opinię i skąd Instytut z Olsztyna wie jaka jest aktualna przejrzystość wody? Osobiście znam kilka, jak nie kilkanaście zbiorników wodnych pod zarządami PZW, które posiadają doskonałą przejrzystość wody.
Dalej "oraz ze względu na dużą presję wędkarską, co w oczywisty sposób może zagrażać bezpieczeństwu zarówno osób polujących za pomocą kuszy, jak i łowiących ryby na wędkę." Połów odbywa się tylko w porze dziennej i każdy łowca ma obowiązek posiadać boję sygnalizacyjną. Wszystko regulują przepisy. W województwie mazowieckim zarejestrowanych jest kilkudziesięciu jak nie kilkuset łowców, którzy mogliby dużo wnieść do ochrony ryb i nie tylko. W ramach treningów często pływam np. z kamerką podwodną na Państwa zbiornikach i znajduję pod wodą mnóstwo sieci, jeżeli to Państwu nie przeszkadza no to nie mamy o czym dalej rozmawiać, albo weźmy pod uwagę takiego kłusownika spiningistę, na widok kontroli bierze wędkę pod pachę i w nogi. A łowca podwodny jest do prześwietlenia zawsze, zanim wyjdzie z wody odpowiednie służby już na niego będą czekały na brzegu. Zaznaczam, że chcę uprawiać łowiectwo LEGALNIE.
"Warto również dodać, że w przypadku jeziora Rokola złożono przed laty wniosek, aby udostępnić je kusznikom, jednak wywoływał on stanowczy sprzeciw wędkarzy z okolicznych Kół PZW." - to podejdźmy do tego z drugiej strony, łowcy podwodni też się sprzeciwiają, że wędkarze mogą uprawiać amatorski połów ryb a łowcy nie! Czyli jesteśmy dyskryminowani a przecież zgodnie Art.7.1. ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 o rybactwie śródlądowym: " Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ryb wędką lub kuszą". Czyli piszą Państwo, że są równi i równiejsi? Mi na prawdę chodzi o to, że łowcy mogą wnieść dużo pozytywów. Jeśli nie jezioro Rokola, to może inne jeziora lub odcinki rzek jesteście w stanie udostępnić, chociaż na próbę, nie trzeba nas z góry przekreślać. Proszę zobaczyć na PZW z Poznania. Tam się przełamali i dali łowcą podwodnym łowić ryby. Czemu województwo mazowieckie ma być gorsze. Mógłbym tak pisać i pisać, ale myślę, że trzeba starać się wspólnie coś wypracować a nie z góry przekreślać jedną ze stron. Proszę o jakiś odzew i ponowne rozpatrzenie propozycji.

I tu prośba o pomoc. Proszę, żebyście i Wy coś napisali do swojego PZW a w szczególności na mazowszu bo jestem ciekaw co Wam odpiszą. Myślę, że jak zaczniemy ich męczyć to może pękną w końcu. I uważam, że argument dyskryminacji, nierównego traktowania itd. jest dobrym kierunkiem.
Może stowarzyszenie wystosowałoby jakieś pismo i wspomogło moją walkę!
Napiszcie co o tym myślicie.
O dalszej korespondencji będę informował na bieżąco.

AlfredoWargas
Posty:382
Rejestracja:śr, 25 czerwca 2014, 21:44
Lokalizacja:Wrocław

Re: Wody PZW

Postautor: AlfredoWargas » pt, 27 grudnia 2019, 19:13

Uprawiony do rybactwa ustala warunki amatorskiego połowy ryb. To, że PZW nie prowadzi sprzedaży zezwoleń na ŁP, to żadna dyskryminacja.
GoodNightLeftSite
-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*


Awatar użytkownika
Wilek
Posty:41
Rejestracja:pn, 6 października 2008, 09:01

Re: Wody PZW

Postautor: Wilek » wt, 31 grudnia 2019, 18:17

AlfredoWargas: "Uprawiony do rybactwa ustala warunki amatorskiego połowy ryb. To, że PZW nie prowadzi sprzedaży zezwoleń na ŁP, to żadna dyskryminacja."

Ok a na jakich zasadach? Ich widzi mi się? Jednym pozwalają, innym nie? Reguluje coś/ktoś te warunki?

AlfredoWargas
Posty:382
Rejestracja:śr, 25 czerwca 2014, 21:44
Lokalizacja:Wrocław

Re: Wody PZW

Postautor: AlfredoWargas » śr, 1 stycznia 2020, 20:40

W skrócie to tak. Takie ich prawo by jednym zezwalać, a drugim nie. Sprawy takich zezwoleń regulują uchwały Zarządu Okręgu, co zreszta napisali ci w Otwocku.
GoodNightLeftSite
-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*



Wróć do „Akweny udostępnione dla łowiectwa w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości

cron