[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
SSR - co może a czego nie -Spearfishing.pl

SSR - co może a czego nie

Tutaj dowiesz się wszystkiego co dotyczy uprawnień łowieckich na wodach śródlądowych.
ptja
Posty:1234
Rejestracja:pn, 26 marca 2012, 15:15
Lokalizacja:Łódź
SSR - co może a czego nie

Postautor: ptja » czw, 8 sierpnia 2013, 16:54

Uwaga: proszę na wstępnie o zaniechanie uwag personalnych (skądinąd wiem, że admin może być okrutny, gdy ktoś nie usłucha).

Pewna dyskusja skłoniła mnie, żeby sprawdzić co może Strażnik Społecznej Straży Rybackiej.
Otóż może (ale i ma pewne obowiązki):

Art. 25.
1. Strażnikowi Społecznej Straży Rybackiej przysługują uprawnienia, o których mowa w art. 23 pkt 1–3 i 4 lit. b.
2. Strażnik Społecznej Straży Rybackiej podczas i w związku z wykonywaniem czynności, o których mowa w art. 23 pkt 1–3 i 4 lit. b:
1) korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym;
2) jest obowiązany nosić oznakę Społecznej Straży Rybackiej oraz na żądanie okazywać legitymację wystawioną przez starostę.


A owe uprawnienia zapisane są tak:
Art. 23.
W czasie wykonywania czynności służbowych strażnik Państwowej Straży Rybackiej jest uprawniony do:
1) kontroli dokumentów uprawniających do połowu ryb u osób dokonujących połowu oraz dokumentów stwierdzających pochodzenie ryb u osób przetwarzających lub wprowadzających ryby do obrotu;
2) kontroli ilości masy i gatunków odłowionych ryb, przetwarzanych lub wprowadzanych do obrotu oraz przedmiotów służących do ich połowu;
3) zabezpieczenia porzuconych ryb i przedmiotów służących do ich połowu w wypadku niemożności ustalenia ich posiadacza;
4) żądania wyjaśnień i wykonywania czynności niezbędnych do przeprowadzania kontroli, a w wypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa lub wykroczenia:
/.../
b) odebrania za pokwitowaniem ryb i przedmiotów służących do ich połowu, z tym że ryby należy przekazać za pokwitowaniem uprawnionemu do rybactwa, a przedmioty zabezpieczyć,


Jak widać uprawnienia te są dość ograniczone, a ochrona strażnika (w sensie prawnym, jak funkcjonariusza) nie dotyczy żadnych działań poza wymienionymi w przywołanym przepisie.

(po przywróceniu działu prawnego można tam ten wątek przenieść)
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: SSR - co może a czego nie

Postautor: bruner » czw, 8 sierpnia 2013, 18:35

Wstawiłem to do działu prawnego w maju, ale zdaje się, że jest on niewidoczny, wrzucam wiec sam artykuł z Gazety Prawnej, z informacjami podanymi w którym zgadza się rzecznik PZW. Polecam przeczytać.
Załączniki
SSR.jpg
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

ptja
Posty:1234
Rejestracja:pn, 26 marca 2012, 15:15
Lokalizacja:Łódź

Re: SSR - co może a czego nie

Postautor: ptja » czw, 8 sierpnia 2013, 22:37

W wypowiedzi rzecznika ZG PZW widać zdziwienie.
Ja się dziwię, że on nie zrozumiał tak prostego przepisu... A może zdziwił się, że FUD powoli przestaje działać?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Lutobor
Posty:367
Rejestracja:wt, 19 lutego 2013, 12:20
Lokalizacja:Opole

Re: SSR - co może a czego nie

Postautor: Lutobor » czw, 15 sierpnia 2013, 18:17

Odebrać narzędzi połowowych z podejrzenia o kłusownictwo - też nie mogą, mogą jedynie wezwać do ich oddania.
Organicznie nie znoszę jakichkolwiek form kłusownictwa - niepodyktowanych głodem.


Wróć do „Karta Łowiectwa Podwodnego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 39 gości