[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
zagniatanie tulejek -Spearfishing.pl

zagniatanie tulejek

Nie znalazłeś działu gdzie mógłbyś zadać nurtujące Cię pytanie dotyczące łowiectwa podwodnego? Zadaj je tutaj!
wojros
Posty:21
Rejestracja:wt, 19 grudnia 2017, 21:00
zagniatanie tulejek

Postautor: wojros » pt, 19 stycznia 2018, 00:07

Witam
Czym zagniatacie tulejki na mono?
Cenny dedykowanych narzędzi są wysokie ok 80-100 zł.

Awatar użytkownika
Dżimi Ramles
Posty:320
Rejestracja:pt, 27 lutego 2015, 22:22
Lokalizacja:Wrocław

Re: zagniatanie tulejek

Postautor: Dżimi Ramles » pn, 22 stycznia 2018, 08:42

Młotek, dłutko i kowadło.

oldboy
Posty:58
Rejestracja:ndz, 18 września 2016, 19:05
Lokalizacja:BB

Re: zagniatanie tulejek

Postautor: oldboy » pn, 22 stycznia 2018, 14:53

http://gestyy.com/wgWxOm
Tulejki z mosiądzu. Do tej pory wytrzymały jakieś 10 tulejek więc się raczej spłaciły a miejsca zajmują troszkę mniej niż kowadło :D

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: zagniatanie tulejek

Postautor: bruner » śr, 24 stycznia 2018, 12:41

Do zaciskania tulejek na mono używam od kiedy tylko to robię kombinerek. One mają najczęściej takie jakby ostrza do cięcia drutu/ wyciągania gwoździ. Jak to robić?

Krawędzie tych tnących części trzeba spiłować lekko płaskim, drobnym pilniczkiem do metalu aby nie cięły tulejek, a tylko je zagniatały. Ważne, żeby były równe. Wystarczy je po prostu w ten sposób stępić.
Linkę mono przekłada się przez obie rurki w tulejce i zaciska kombinerkami środkową lub dalszą zewnętrzną częścią tych ostrzy. Dlatego środkową lub dalszą zewnętrzną, bo tam jest mniejsza dźwignia i łatwiej kontrolować siłę zaciskania, oraz w tamtej części ostrzy następuje bardziej równoległa praca ostrzy co powoduje zaciśnięcie bardziej równomierne. Zaciskam z czuciem w ilości ok 4 - 5 zaciśnięć na 1 cm długości tulejki, na tyle mocno aby powstało wyraźne, ale nie nadmierne wgłębienie (linka w środku ma być tylko ściśnięta na nie zgnieciona!). Następnie obracam tulejkę na drugą stronę i od drugiej jej strony zaciskam ponownie z taką samą siłą dokładnie w tych samych miejscach. Robię tak dlatego, bo jak już napisałem praca ostrzy nie jest idealnie równoległa co skutkuje tym, że po jednostronnym zaciskaniu z jednej strony tulejki linka jest zaciśnięta nieco mocniej niż z drugiej. Zaciśnięcia robię równomiernie na całej długości tulejki.

Tak zaciśnięte nigdy nie zawiodły. Jak strzała mi utknie w dziurze głęboko to wiem, że jak będę szarpał i szarpał to prędzej linka pęknie niż puści tulejka tak zaciśnięta.

Pozostałą część linki obcinam na ok 5 mm, odginam na bok i podtapiam zapalniczką w kulkę, żeby się linka dodatkowo zablokowała i żeby nie było zapłątania się tego końca z resztą linki (można obciąć, ale kulka daje dodatkową blokadę)
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: zagniatanie tulejek

Postautor: nemesis » czw, 25 stycznia 2018, 19:20

Patent Brunera jeszcze mnie nie zawiódł nigdy.


Wróć do „Szybkie pytanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości

cron