[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Rewa i okolice -Spearfishing.pl

Rewa i okolice

Nie znalazłeś działu gdzie mógłbyś zadać nurtujące Cię pytanie dotyczące łowiectwa podwodnego? Zadaj je tutaj!
Drifte
Posty:205
Rejestracja:pt, 31 stycznia 2014, 14:40
Lokalizacja:Inowrocław
Rewa i okolice

Postautor: Drifte » wt, 21 lipca 2015, 20:44

Hej ho

1-3 będę stacjonował w Rewie. Idzie gdzieś tam postrzelać w słodkowodnym akwenie ? Jak nie, to w ogóle jest sens uderzać z plaży w Bałtyk (pytanie lamusa, bo w Bałtyku pływałem ze 3 razy w życiu).

Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Rewa i okolice

Postautor: nemesis » wt, 21 lipca 2015, 23:43

Na flądrę do Władka jedź :)

Drifte
Posty:205
Rejestracja:pt, 31 stycznia 2014, 14:40
Lokalizacja:Inowrocław

Re: Rewa i okolice

Postautor: Drifte » śr, 22 lipca 2015, 07:06

W sumie to tylko 30 km, a w Rewie flądry nie dostane ? Kupie w ogóle pozwolenie na Bałtyk przez internet ?

Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Rewa i okolice

Postautor: nemesis » śr, 22 lipca 2015, 10:21

http://oirm.gdynia.pl/index_pliki/Page568.htm trochę słabo wytłumaczone więc sobie zadzwoń do nich, ale teraz podobno jest tak, że robisz przelew i można polować, nie trzeba jeździć z papierami, ale to zadzwoń i potwierdź sobie. Ja już nie kupuje pozwolenia, bo podnieśli ceny x4...

Popływaj na prawo (wschód) od cypla rewskiego, jest tam sporo roślinności (trawa) i często sieci w zimie stawiają na trocie i możliwe, że coś tam się kręci, chociaż poza flądrą to na nic innego bym się nie nastawiał teraz.

https://goo.gl/maps/5h2tG
Tutaj jest wrak, który zawsze chciałem zaliczyć, jakbyś był chętny to można się przepłynąć, jak będzie fajna wizurka.

Drifte
Posty:205
Rejestracja:pt, 31 stycznia 2014, 14:40
Lokalizacja:Inowrocław

Re: Rewa i okolice

Postautor: Drifte » śr, 22 lipca 2015, 14:47

Można przez internet, 37 zł za 3 dni (czy nawet chyba za tydzień), więc cena całkiem przystępna.

Co do tego wraku, to będę pływał prawdopodobnie sam (bo mój ziomek nie ma pianki, więc długo w wodzie raczej nie wytrzyma), więc sam na wrak raczej się nie wypuszczę.

Awatar użytkownika
emer
Posty:1504
Rejestracja:ndz, 22 listopada 2009, 20:46
Lokalizacja:K-ce

Re: Rewa i okolice

Postautor: emer » śr, 22 lipca 2015, 15:15

Markowi chyba chodziło o wspólny wypad? :)
Do sprzedania guma na metry
viewtopic.php?f=27&t=3459

www.sspoland.pl

Drifte
Posty:205
Rejestracja:pt, 31 stycznia 2014, 14:40
Lokalizacja:Inowrocław

Re: Rewa i okolice

Postautor: Drifte » śr, 22 lipca 2015, 15:38

Jak co, to nie ma problemu, tylko od razu mówię, że ja mam sprzęt tylko do free :P

Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Rewa i okolice

Postautor: nemesis » śr, 22 lipca 2015, 16:48

Loozik, nie będę się stresował, że mnie postrzelisz :D

Drifte
Posty:205
Rejestracja:pt, 31 stycznia 2014, 14:40
Lokalizacja:Inowrocław

Re: Rewa i okolice

Postautor: Drifte » śr, 22 lipca 2015, 18:04

Kuszę też mam, nie mam BUTLI :D

Awatar użytkownika
mcchmiel
Posty:105
Rejestracja:pt, 5 lipca 2013, 14:31
Lokalizacja:Gdańsk

Re: Rewa i okolice

Postautor: mcchmiel » sob, 25 lipca 2015, 03:33

weekend. coś ogarniemy,
przypomnij się na pw z 3 dni wczesniej

nemesis kujawiak 5km od brzegu,
prędzej bryza ale wizji dziś np nie było wcale

Drifte
Posty:205
Rejestracja:pt, 31 stycznia 2014, 14:40
Lokalizacja:Inowrocław

Re: Rewa i okolice

Postautor: Drifte » pn, 27 lipca 2015, 14:19

Jest w ogóle sens brać kuszę w tamte rejony ? Ja świeżak, więc za daleko od brzegu nie będę pływał, nastawiałbym się głównie na flądrę, jakby była, ale czytałem, że w zatoce puckiej jakiś sandacz też jest i szczupak PODOBNO.

Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Rewa i okolice

Postautor: nemesis » pn, 27 lipca 2015, 16:59

Podobno jest ;) od strony południowej poza ciernikami nic innego nie widziałem, przy północnej są czasami flądry, ale i tak lepiej mieć kuszę niż, żałować, że się nie wzięło :D

Drifte
Posty:205
Rejestracja:pt, 31 stycznia 2014, 14:40
Lokalizacja:Inowrocław

Re: Rewa i okolice

Postautor: Drifte » pn, 27 lipca 2015, 19:49

Dobra, w sobotę o 8 ląduję w Gdyni, gdzieś koło 10 będę w Rewie do poniedziałku popołudniu.

Nie będę zbytnio mobilny, więc jakby coś to 662 063 766

Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Rewa i okolice

Postautor: nemesis » wt, 28 lipca 2015, 10:50

Ok, zadzwonię w sobotę i jak będzie wizurka to się wybiorę do Ciebie.

Drifte
Posty:205
Rejestracja:pt, 31 stycznia 2014, 14:40
Lokalizacja:Inowrocław

Re: Rewa i okolice

Postautor: Drifte » wt, 4 sierpnia 2015, 11:14

Veni, Vidi, ale nie vici.

Jakby ktoś się wybierał w tamten rejon to mogę powiedzieć co zauważyłem i się dowiedziałem:

Zatoka Pucka wewnętrzna wydaje się być ciekawym łowiskiem. Woda tam zazwyczaj jest spokojniejsza niż w zatoce zewnętrznej, głębokość do ok 6 m, podobno gdzieś jest jakiś większy rów, ale jakiejś przerażającej głębokości tam nie ma. Jest nawet sporo roślinności, z ryb osobiście widziałem dwie flądry ( :D ), ale występuje tam karaś, leszcz, okoń, sandacz, zdarza się też nawet dorsz i troć (zaczerpnąłem informacji u tubylców).

Zatoka Pucka zewnętrzna jest masakrycznie płytka (od strony Rewy), 500 m od brzegu wody potrafi być nieco powyżej kolan, czasami do pasa. Nie mniej jednak po tej płyciźnie zaczyna się już konkretna głębia. Roślinność też obecna ale wydaje mi się, że mniej niż w wewnętrznej.

Ogólnie rzecz biorąc, teren jest wg mnie bardzo fajny, ale nie w sezonie letnim. Nie dlatego, że woda zmącona (bo nie była specjalnie zła), ale z uwagi na ruch na wodzie. Non stop łindserfing, kajtserfing, skutery, motorówki, rowery wodne, pontony, żaglówki. Do porzygania i to (co wg mnie jest po prostu CHORE) dosłownie przy samym brzegu. Dosłownie, znaczy, że potrafią pływać w odległości 10 m od brzegu (mimo, że 500 m w głąb też jest bezpiecznie dla amatorów *surfingów, no ale tam nie ma komu się pokazać). Nawet nie ma przyjemności z pływania, bo cały czas trzeba uważać, żeby nie zarobić w głowę.

Podobno mrówczy sezon, trwa tam do około połowy sierpnia, więc może uda mi się tam jeszcze wrócić we wrześniu czy paździerzu.


Wróć do „Szybkie pytanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 58 gości