[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Wyrównywanie ciśnienia w kapturze - Strona 2 -Spearfishing.pl

Wyrównywanie ciśnienia w kapturze

Nie znalazłeś działu gdzie mógłbyś zadać nurtujące Cię pytanie dotyczące łowiectwa podwodnego? Zadaj je tutaj!
Perzot
Posty:46
Rejestracja:pn, 13 kwietnia 2015, 22:10
Lokalizacja:Oslo, strømmen
Re: Wyrównywanie ciśnienia w kapturze

Postautor: Perzot » czw, 24 marca 2016, 23:11

Hello! Szybkie pytanie bo jako, ze mowa o wyrownywaniu cisnienia.... Ale ja mialem dzis problem w drugą strone, otoz zszedlem ladnie na okolo 10m wszystko ladnie jak zawsze bez problemow, przyszedl czas na wynurzenie i tu juz gorzej! Na okolo 4-6 metrach ucho przestalo mi wyrownywac cisnienie i mi prawie rozsadzilo bebenek. Przestraszylem sie troche ale zła sie nie ulęknę, wiec poczekalem chwile i dalem nura na 5m i to samo! Ból jednego ucha i brak wyrownywania cisnienia przy wychodzeniu z glebokosci. Pokombinowalem troche(nalałem troche wody do kaptura i ogolnie troche bebenkiem poruszalem valsalvą) i dalem kolejne nurki i problem jakby sie rozwiazal. Schodzilem na 4,5,8m i było ok, ale uraz juz zostal i ucho mimo wszystko bolało troche i dalem spokoj...

Nigdy takiego problenu nie mialem i zaznacze ze zatoki zdrowe jak nigdy, zero kataru i ogolnie wszystko tip top, wiec moje pytanie to : what the fuck?

Awatar użytkownika
stargrass
Posty:207
Rejestracja:ndz, 16 grudnia 2012, 11:38
Lokalizacja:Białystok

Re: Wyrównywanie ciśnienia w kapturze

Postautor: stargrass » pt, 25 marca 2016, 00:07

Miałeś tzw. "reverse block". Bardzo niebezpieczna sprawa, to się zdarza dosyć rzadko. Podczas schodzenia w dół powietrze było normalnie wtłaczane do ucha środkowego. Potem coś się przytkało i nie mogło ono z tamtąd uciec podczas wynurzania. W takiej sytacji należy natychmiast przerwać wynurzanie i poruszać żuchwą, poprzełykać ślinę itp. Jest szansa, że się odetka.

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Wyrównywanie ciśnienia w kapturze

Postautor: bruner » pt, 25 marca 2016, 23:02

Tak wsteczna barotrauma ucha wewnętrznego może nawet na stosunkowo płytkiej wodzie doprowadzić do poważnego urazu błędnika... A nie byłeś czasem przeziębiony, lub krótko po przeziębieniu?
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Perzot
Posty:46
Rejestracja:pn, 13 kwietnia 2015, 22:10
Lokalizacja:Oslo, strømmen

Re: Wyrównywanie ciśnienia w kapturze

Postautor: Perzot » sob, 26 marca 2016, 00:16

No właśnie nie i dlatego jest to dziwne. Ale moj partner mial dzis to samo! Jestesmy na wyjezdzie z jego dzieckiem ktore jest krotko po ospie i byc moze tu jest problem. Czujemy sie dobrze ale moze jakies przyczajone swinstwo zjada nas od srodka i nic nie wiemy...


Wróć do „Szybkie pytanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości

cron