[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Jaki grot do strzaly??? -Spearfishing.pl

Jaki grot do strzaly???

Nie znalazłeś działu gdzie mógłbyś zadać nurtujące Cię pytanie dotyczące łowiectwa podwodnego? Zadaj je tutaj!
cml
Posty:41
Rejestracja:pt, 29 lipca 2011, 10:38
Jaki grot do strzaly???

Postautor: cml » wt, 6 września 2011, 21:42

Panowie kiedy uzywa sie normalnej koncowki do strzaly a kiedy "widelca"? Jest jakas zasada czy poprostu jak kto woli...?

Awatar użytkownika
Octopus
Posty:531
Rejestracja:czw, 25 lutego 2010, 22:38
Lokalizacja:Warszawa

Re: Jaki grot do strzaly???

Postautor: Octopus » wt, 6 września 2011, 23:31

Widelec stawia większy opór w wodzie i nawet przy najmniejszym wygięciu gwintu skręca podczas strzału. To eliminuje go jako grot do dłuższych i precyzyjnych strzałów. Większe ryby zrywają się z widelca i odpływają pokaleczone czasem nawet śmiertelnie. Do połowów większych rybków stosuje się pojedynkę lub specjalne widelce z motylkami. Widelczyków używa się do zadań specjalnych jak np. polowanie na węże lub na średnie ryby w jamach i pęknięciach skalnych. W takich wypadkach oddawane strzały są krótkie. Kusza również nie przekracza zwykle 70cm.
SPRZEDAM. Pięcio, cztero, trójzęby na morza południa i nie tylko. Effesub i Seac Sub. System ładowania kusz gumowych. Linki z nitami do zarabiania kusz 25 m. Rurki Effesub. Sporo tego na magazynie ;) Zainteresowani niech piszą na PRIV.

cml
Posty:41
Rejestracja:pt, 29 lipca 2011, 10:38

Re: Jaki grot do strzaly???

Postautor: cml » śr, 7 września 2011, 09:21

Dziekuje Ci bardzo! Kolejna cenna lekcja :)

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Jaki grot do strzaly???

Postautor: bruner » śr, 7 września 2011, 15:51

A w naszych wodach ich zadanie to np. polowanie do okoni w szczelinach skalnych lub do ryb w zagłębieniach wymytych w wysokich brzegach przez rzekę, pod i miedzy korzeniami.

Ja nie używam widelców, własnie przez to skrecanie i schodzenie dużych ryb. Zawsze jest możliwosc spotkania dużej ryby, albo koniecznosc dalszego strzału.

Kiedyś strzała z pojedynka wbiła mi sie kilka metrów pod wodą jakieś 7 cm w pień ... straciłem 2 godziny zanim wypiłowałem w drewnie piłką w nozu na tyle drzewa, zeby ja w końcu wyjac ...

Teraz jeśli widzę, ze za rybą jest skała lub drzewo a ja mam mocne naciagnięcie to szukam innego sposobu jej strzelenia lub po prostu rezygnuję. W ogólnym rozrachunku wielogodzinnego polowania takie podejście bardziej sie opłaca. Szczupaka można celowo spłoszyc i poszukac ponownie.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

filip
Posty:480
Rejestracja:sob, 26 kwietnia 2008, 16:30

Re: Jaki grot do strzaly???

Postautor: filip » czw, 8 września 2011, 23:08

ja też praktycznie nie używam widelców ,pojedyncza strzała zintegrowana [bez przykręcanego grota] jeśli nie była wcześniej ostrzona wytrzymuje bez problemu bezpośrednie uderzenie w skałę.


Wróć do „Szybkie pytanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 65 gości