[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Uroki wiosennego mieszania się wody. -Spearfishing.pl

Uroki wiosennego mieszania się wody.

Znalazłeś coś ciekawego w sieci? Rzuć linkiem.
Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:
Uroki wiosennego mieszania się wody.

Postautor: bruner » ndz, 28 kwietnia 2013, 15:09

Zapraszam na wirtualną wycieczkę wgłąb, po wszystkich krajobrazach typowych dla Polskich wód śródladowych: krzaki, podwodne łąki, zatopione lasy i skały, w scenerii wiosennego mieszania sie wody. Film pokazuje (mam nadzieję) uroki tego zjawiska. Nagrany został podczas kilku treningów w połowie kwietnia na jeziorze leżącym na terenie prywatnym. Wycieczka odbywa się od warstw przypowierzchniowych do warstw najgłębszych. Maksymalna głębokość zwiedzanego jeziora - 14 metrów.

Unosząca się w wodzie mgła w polaczeniu z wiosennym słońcem stwarza niepowtarzalne widoki pod wodą. Rzeczywistość wyłania się na większych głębokościach niczym w horrorze, by ukazać w pełni swoją naturę gdy tylko spojrzeć w górę pod słońce. Jest groźnie, tajemniczo i wszędzie roztacza się aura niesamowitości ...

Film jest dość długi. Na stronie Youtube w opisie pod filmem są skróty czasowe ( timetagi) umożliwiające szybkie przenoszenie się do poszczególnych jego części (rodzajów zwiedzanych krajobrazów / głębokosci pod wodą).

Have a nice TRIP!



W naszej strefie klimatycznej, w zbiornikach zamkniętych (nieprzepływowych) woda w ciągu roku dwukrotnie się mąci i
dwukrotnie sie oczyszcza. Jest to zwiazane z nieliniową zależnoscią gęstości wody od jej temperatury w pobliżu 0 st
C. Nie wdając się w szczegóły:
- pierwsze mieszanie - wiosenne ma miejsce mniej więcej od momentu gdy lód się zacznie na dobre roztapiać i trwa ok 3 do 4 tygodni
- potem woda się ustaje czyli 'oczyszcza' i taki z grubsza stan trwa az do późnej jesieni
- drugie mieszanie - jesienne ma miejsce gdy przypowierzchniowa warstwa wody schłodzi się w pobliże temperatury 0 st Celsjusza. To mieszanie zaczyna się najcześciej niedługo przed tworzeniem sie lodu i trwa około 2-3 tygodnie jeszcze po zamarznięciu tafli jeziora.
- potem woda ponownie się ustaje czyli 'oczyszcza' i taki z grubsza stan trwa aż do wczesnej wiosny gdy znowu rozpoczyna się mieszanie wiosenne.

Mieszanie się wody umożliwia przeżycie w niej ryb i wielu innych organizmów wodnych zimą w naszej strefie klimatycznej.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Wróć do „Linki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości

cron