Morskie trofea

Forum przede wszystkim dla zarejestrowanych użytkowników z Irlandii oraz Wielkiej Brytanii.

Moderator: Jaca

Awatar użytkownika
zaratustra
Kontaktowanie:

Re: Morskie trofea

Postautor: zaratustra » pn, 13 sierpnia 2012, 19:47

Jaca pisze:http://www.spearfishing.pl/aktualnosci/anisakis-pasozyty-zyjace-w-rybach/

Nigdy zadnych robali nie widzialem. I poco ty mi o tym powiedziales??? Teraz bede mial obsesje robalowa.... :) :) :)

Awatar użytkownika
mkweld

Postautor: mkweld » pn, 13 sierpnia 2012, 20:58

Co prawda w Dorszach nigdy nie znalazłem tych robali,ale u nas występują w Okoniach które łapiemy w rzece która to ma dostęp do słonej wody czyli okonki prawdopodobnie żrą jakieś gówniane śledzie z Bałtyku. :wink:
Z kilogramowego okonia wyjąłem około 15 sztuk.
:e_surprised: MASAKRA!!! :e_surprised:
Straszna szkoda bo miałem miejscówkę gdzie przez 1h można było złapać kilka ładnych sztuk :mrgreen:

Awatar użytkownika
mkweld

Postautor: mkweld » pn, 13 sierpnia 2012, 21:12

Żeby jeszcze bardzie wam obrzydzić dodam że podczas smażenia próbują spierdzielić z fileta zanim się usmażą ,natomiast po zamrożeniu zwijają się w kłębek i to jest o tyle gorsze że można jakiegoś skurczybyka przeoczyć.
Na szczęście w obu tych przypadkach są już nieszkodliwe. :?
Pamiętajcie że ryba jest dobra i zdrowa.
Smacznego :wink:

Awatar użytkownika
Jaca

Postautor: Jaca » pn, 13 sierpnia 2012, 21:32

zaratustra pisze:
Jaca pisze:http://www.spearfishing.pl/aktualnosci/anisakis-pasozyty-zyjace-w-rybach/

Nigdy zadnych robali nie widzialem. I poco ty mi o tym powiedziales??? Teraz bede mial obsesje robalowa.... :) :) :)

Heje :) nie ma cos ie bac... Klimekk z doswiadczenia pisal ze sa glownie w brzuchu... Ja jak obrabiam rybe to patrze na skrzela i wnetrznosci i filetuje odcinajac brzuch... Potem kazdy filet przegladam pod swiatlo i wycinam zaciemnione miejsca... A potem zajadam sie pyszna rybka... No i rdzawcow nie strzelam chyba zebym zobaczyl taka sztuke jak pokazales:)

PaWEŁ

Postautor: PaWEŁ » wt, 14 sierpnia 2012, 01:34

Nieładnie tak kłamać, Jacuś! :club:
Zdjecie zostało usunięte z powodu nieregulaminowego wstawienia
Co to wisi u Ciebie na nizałce? Ku..a, rdzawce! I do tego jakie małe!

Awatar użytkownika
Jaca

Postautor: Jaca » wt, 14 sierpnia 2012, 09:33

Hehe... Jak sie czlowiek uczy w nowych wodach to do wszystkiego strzela... Mi to sie niestety nawet niewymiarowego szczubla udato trafic kiedys... A to bylo zanim zobaczylem jak sa robaczywe... :) hehe... Ale przynajmniej wszystkie w wymiarze byly... Widzisz mi zajelo to ok jednego sezonu zeby sie nauczyc lowic w tych wodach... I jeszcze duzo przede mna... A zgody ode mnie na publikacje zdjec ze mna nie dostales wiec zostalo usuniete

rafal

Postautor: rafal » wt, 14 sierpnia 2012, 09:41

:rotflmao: Haha normalnie kabaret na tym forum sie robi!malo z dachu nie spadlem tak sie dzis usmialem z rana :rotflmao: :rotflmao: .przepraszam ale musialem to napisac leje...

Awatar użytkownika
Jaca

Postautor: Jaca » wt, 14 sierpnia 2012, 09:49

Dobrze ze nic Ci sie nie stalo... :D a rzeczywiscie niedlugo to bedzie trzeba tytul watka zmienic :)

PaWEŁ

Postautor: PaWEŁ » wt, 14 sierpnia 2012, 11:53

Jaca pisze:... A zgody ode mnie na publikacje zdjec ze mna nie dostales wiec zostalo usuniete

Zdjęcie było zrobione moim aparatem na moją prośbę więc nie potrzebuję niczyjej zgody na jego publikowanie. Co, kurde, cenzure jakąś tu zaczynasz uprawiać? Wstyd Ci że zostałeś przyłapany na kłamstwie? :th_thmali172: Dawaj tę fotkę z powrotem niech się inni też pośmieją.

Awatar użytkownika
Jaca

Postautor: Jaca » wt, 14 sierpnia 2012, 14:29

Jezeli nie masz zgody na publikacje osoby ktora na tym zdjeciu jest to nie masz prawa jej publikowac.

Awatar użytkownika
Octopus

Postautor: Octopus » wt, 14 sierpnia 2012, 15:59

Odczucia podobne jak Rafał :) Panowie, nie drapcie się. Regulamin jest regulaminem czy jest nam na rękę czy nie. Moderatorzy mają niewdzięczną pracę bo muszą korygować i "wytykać" często swoim znajomym co moim zdaniem nie powinno być odbierane jako atak lecz sumiennie wykonywana robota.

Ale to tylko moje zdanie. Róbta co chceta. Tyle z mojej strony.
SPRZEDAM. Pięcio, cztero, trójzęby na morza południa i nie tylko. Effesub i Seac Sub. System ładowania kusz gumowych. Linki z nitami do zarabiania kusz 25 m. Rurki Effesub. Sporo tego na magazynie ;) Zainteresowani niech piszą na PRIV.

Wiesiek

Postautor: Wiesiek » wt, 14 sierpnia 2012, 22:21

Gdzie jest ta fotka? Tez bym sie posmial!

Awatar użytkownika
zaratustra
Kontaktowanie:

Postautor: zaratustra » śr, 15 sierpnia 2012, 01:01

No i rdzawcow nie strzelam chyba zebym zobaczyl taka sztuke jak pokazales:)

Ja tylko strzelam w pollocki takich rozmiarow. W tym sezonie juz okolo 10 sztuk... Bardzo dobrze sie nadaja na fishcake'i

http://spearfishing.ie/spearfishing-in- ... s-recipes/

DSC_5721.jpg

PaWEŁ

Postautor: PaWEŁ » śr, 15 sierpnia 2012, 01:59

Jaca pisze:Jezeli nie masz zgody na publikacje osoby ktora na tym zdjeciu jest to nie masz prawa jej publikowac.

Kłamczuch z Ciebie i obłudnik!
Jak nie pamietasz to spytaj się swojej dziewczyny która nam parę fotek pstryknęła. Poprosiłem ją by zrobiła nam zdjęcie to je na forum wkleję. A ty ochoczo pozowałeś i nawet stanąłeś bliżej obiektywsu by Twoje rybki większe wyszły. I co to było jak nie zgoda na publikację? Pozowałeś i wiedziałes po co!
Jak nie nazwać obłudnym postępowaniem takiego czegoś: Niedawno na tym forum zadeklarowałeś że przestawiasz się na węgorze a gdy ja wkleiłem fotkę swoich to mnie krytykowałeś i pouczałeś.
Zamiast bawić się w cenzora i osmieszać się to weź się lepiej za nurkowanie i sam upoluj coś czym bedziesz się mógł pochwalić.
Jeżeli jako moderator miałeś jakieś zastrzeżenia to mogłeś do mnie najpierw zadzwonić, tym bardziej że na mój numer masz połączenia bezpłatne.
I proszę, nie wysyłaj do mnie teraz prywatnych wiadomości. Zacząłeś na forum to i tutaj kontynuuj.

Wiesiek! Fotkę Ci wyślę e-pocztą bo jak bym ją tu znowu wkleił to pewnie zaraz by zniknęła.

PaWEŁ

Postautor: PaWEŁ » śr, 15 sierpnia 2012, 02:13

zaratustra pisze:
Ja tylko strzelam w pollocki takich rozmiarow. W tym sezonie juz okolo 10 sztuk... Bardzo dobrze sie nadaja na fishcake'i

http://spearfishing.ie/spearfishing-in- ... s-recipes/

DSC_5721.jpg

Rdzawce chyba lubią zimną wodę. Gdy nurkowałem w Szkocji to takie i większe spotykałem na głębokościach do 15m. Nawet spore dorsze na 7-8m się trafiały.
Niestety, w naszej okolicy takie okazy można spotkać tylko na dużych głębokościach gdzie woda jest o wiele chłodniejsza. Wędkarze je wyciągają z 30m albo i z głębszej wody.
Oczywiście, jakieś pojedyncze ryby trafiają się i przy brzegu. Najlepszym przykładem jest 2,5kg rdzawiec złapany niedawno przez Artura na płytkiej wodzie w Chesil Cove.

Ale za to u nas mamy basy (Sea Bass).

Wróć do „Irlandia & Wielka Brytania”