[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Różne -Spearfishing.pl

Różne

Forum przede wszystkim dla zarejestrowanych użytkowników z Irlandii oraz Wielkiej Brytanii.

Moderator:Jaca

PaWEŁ
Posty:847
Rejestracja:sob, 21 czerwca 2008, 14:31
Różne

Postautor: PaWEŁ » wt, 15 marca 2011, 16:31

U nas sezon nurkowy już się zaczął! W ostatnią niedzielę Jarek z Arturem zanurkowali koło Portland Bill. Miałem do nich dołączyć ale nie było z kim podzielić kosztów dojazdu. Niestety, paliwo już kosztuje 1,40 GBP! Nie miałem informacji o tym jakie są warunki więc nie chciałem ryzykować że na miejscu woda okaże się mętna. A szkoda! Bo wieczorem dowiedziałem się że wizura była ok. 10 m a temp. 10 stopni!! I były basy! :eusa_wall:

Awatar użytkownika
Fishtrace
Posty:366
Rejestracja:śr, 7 lipca 2010, 21:44
Lokalizacja:Omagh/ Jaworzno

Re: Różne

Postautor: Fishtrace » wt, 15 marca 2011, 20:20

U mnie jeszcze lipa, woda metna od fal ktore co kilka dni osiagaja po 4-7 metrow. tydzien temu wskoczylem na chwile do wody, temp. wody 7C, wizura okolo4-5 metrow i zero ryb po prostu jakbym po pustyni plywal, ciekawe kiedy sie rdzawce pokaza?
Lepiej pozno niz pozniej

PaWEŁ
Posty:847
Rejestracja:sob, 21 czerwca 2008, 14:31

Re: Różne

Postautor: PaWEŁ » śr, 16 marca 2011, 15:15

Spróbuj nocnych łowów tuż przed High Water w jakiejś zacisznej, osłoniętej od wiatrów, płytkiej zatoce.

PaWEŁ
Posty:847
Rejestracja:sob, 21 czerwca 2008, 14:31

Re: Różne

Postautor: PaWEŁ » wt, 22 marca 2011, 14:59

Doczytałem się na angielskich forach że woda ma już 11 stopni a widoczność w niektórych miejscach dochodzi do 10 metrów! Postanowiłem sprawdzić Solent i przed chwilą wróciłem z Hill Head koło Lee-on-the-Solent. Morze jest gładkie, ani zmarszczki ale woda ciągle mętna. Mam nadzieję że wkrótce się oczyści bo to zaledwie 6km od mojego mieszkania. Solent jest bardzo rybny oraz bogaty w skorupiaki i mięczaki.

Awatar użytkownika
Seba
Posty:278
Rejestracja:pn, 25 października 2010, 21:47
Lokalizacja:Cork,Irlandia

Re: Różne

Postautor: Seba » ndz, 27 marca 2011, 11:02

http://magicseaweed.com/UK-Ireland-Surf-Forecast/1/
Jest to strona dla serferow,ale informacje o pogodzie i stanie morza sa bardzo przydatne.
Mozna tez obserwowac sytuacje nad morzem na zywo z kamer internetowych dostepnych
dla danego rejonu.

Awatar użytkownika
Seba
Posty:278
Rejestracja:pn, 25 października 2010, 21:47
Lokalizacja:Cork,Irlandia

Re: Różne

Postautor: Seba » pn, 25 kwietnia 2011, 21:45

Czy jadl ktos z was "sider" kraba,bo dosc czesto je widuje i nie wiem czy je brac?Biorac pod uwage jego budowe to miesa bedzie malo,chyba ze w korpusie??

Awatar użytkownika
Fishtrace
Posty:366
Rejestracja:śr, 7 lipca 2010, 21:44
Lokalizacja:Omagh/ Jaworzno

Re: Różne

Postautor: Fishtrace » pn, 25 kwietnia 2011, 23:40

"sider" czy "spider" bo powiem szczerze ze o tym pierwszym nie slyszalem :) jezeli chodzi o "spider crab" to sam nie wiem co mozna z nich jesc ale kumpel mi mowil ze jadl ich szczypce ktore sa podobno dosc slodkie.
Lepiej pozno niz pozniej

PaWEŁ
Posty:847
Rejestracja:sob, 21 czerwca 2008, 14:31

Re: Różne

Postautor: PaWEŁ » wt, 26 kwietnia 2011, 00:28

Spider Crab to bardzo łatwa zdobycz o tej porze roku. Są miejsca gdzie w maju i czerwcu na jednym kwadratowym metrze można spotkać ich kilkanaście osobników! Niestety, w większości niezbyt dużych. A tylko olbrzymie Spidery warto brać i gotować. Ja jem tylko białe mięso z nóg, szczypiec i z korpusu (leg's pockets). Mięso to jest wyśmienite i czasami, niezbyt czesto, przynoszę kilka do domu. Jednak zawsze czuję dziwnuy diskomfort zabijając wielkiego kraba dla paru gram zawartości jego nóg i szczypiec.
Aha! jeszcze jedno. nie łapcie krabów w okresie ich linienia. Mięso takich krabów jest niesmaczne! Już jeden z naszych przekonał się o tym,

Awatar użytkownika
Seba
Posty:278
Rejestracja:pn, 25 października 2010, 21:47
Lokalizacja:Cork,Irlandia

Re: Różne

Postautor: Seba » wt, 26 kwietnia 2011, 12:42

Dzieki za informacje to mnie przekonalo ze szkoda je zabijac.

Awatar użytkownika
Jaca
Posty:2240
Rejestracja:śr, 5 marca 2008, 14:11

Re: Różne

Postautor: Jaca » ndz, 8 maja 2011, 00:49

se chopy strzelają w devonie http://www.youtube.com/watch?v=bSpDmweLDPk

Awatar użytkownika
Jarek
Posty:31
Rejestracja:śr, 16 marca 2011, 15:19

Re: Różne

Postautor: Jarek » ndz, 8 maja 2011, 13:54

Dobry filmik he he zaloze sie ze w szpitalu zeznal ze sie sam postrzelil zeby kumpla idiote nie ciagali po komisariatach i sadach. Chyba nie wszyscy wiedza ze kusze sie laduje i rozladowuje w wodzie a palca na spuscie sie nie trzyma podczas nurkowania bo mozna nie swiadomie wystrzelic w siebie lub kolege.

Awatar użytkownika
Jaca
Posty:2240
Rejestracja:śr, 5 marca 2008, 14:11

Re: Różne

Postautor: Jaca » ndz, 8 maja 2011, 16:51

niektórzy na pewno zapominają, że kusza może zabić nie tylko ryby ale też i człowieka...

Awatar użytkownika
artur76
Posty:59
Rejestracja:śr, 16 marca 2011, 17:42
Lokalizacja:londyn

Re: Różne

Postautor: artur76 » ndz, 8 maja 2011, 21:52

czasami niewarto razem polowac zbyt blisko siebie

Awatar użytkownika
artur76
Posty:59
Rejestracja:śr, 16 marca 2011, 17:42
Lokalizacja:londyn

Re: Różne

Postautor: artur76 » pn, 27 czerwca 2011, 14:20

w taki sposob lekko bezpiecznie http://www.youtube.com/watch?v=D60-Ml67xHU

PaWEŁ
Posty:847
Rejestracja:sob, 21 czerwca 2008, 14:31

Re: Różne

Postautor: PaWEŁ » pn, 27 czerwca 2011, 19:24

Artur, gdy zobaczyłem Ciebie i Mariana jak przymierzacie się strzelać do bażantów z Waszych gumówek to byłem przekonany że spotka Was to samo co gościa z tego filmiku :mrgreen: . Miałem nadzieję na niezły ubaw i nie przerywałem Wam. Niestety, obydwaj oddaliscie strzały bezkarnie :( To chyba dlatego że kusze były za krótkie. Mieliście szczęście.
Podobnych filmmów widziałem kilka i to dawno temu.


Wróć do „Irlandia & Wielka Brytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron