[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Jaki komputer sygnalizuje dzwiękiem? -Spearfishing.pl

Jaki komputer sygnalizuje dzwiękiem?

Wszystko co dotyczy sprzętu do free, noży, bojek, komputerów nurkowych, etc.

Moderator:doox

Awatar użytkownika
W.W.
Posty:101
Rejestracja:czw, 31 marca 2011, 15:30
Lokalizacja:Łódź
Jaki komputer sygnalizuje dzwiękiem?

Postautor: W.W. » śr, 13 listopada 2019, 11:43

Witam

Szukam komputera, który może sygnalizować sygnałem dźwiękowym osiągniecie ustawionych wcześniej głębokości, oraz sygnalizować kolejny gradient głębokości, np. co 5 m.
Jak na razie, te warunki spełnia tylko Cressi Dark Titanium.
Jest dość drogi i ma wiele, nam niepotrzebnych, funkcji. On jest raczej dla freediverów.
Szukam czegoś prostszego.

W czystych wodach, na widok okazu, dostaje "małpiego rozumu" a potem jestem zaskoczony, ile do góry. :shock:
Szukam czegoś, co mnie przyhamuje, mam plany na przyszłość. :whistling2:

Pomoże ktoś?
Pozdrawiam
WW

ptja
Posty:1234
Rejestracja:pn, 26 marca 2012, 15:15
Lokalizacja:Łódź

Re: Jaki komputer sygnalizuje dzwiękiem?

Postautor: ptja » śr, 13 listopada 2019, 11:53

Zerknij na to: polski pomysł i wykonanie, duże możliiwości konfiguracji http://roorka.com/pl/
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
W.W.
Posty:101
Rejestracja:czw, 31 marca 2011, 15:30
Lokalizacja:Łódź

Re: Jaki komputer sygnalizuje dzwiękiem?

Postautor: W.W. » śr, 13 listopada 2019, 13:26

Dzięki.

Nawet o nim nie słyszałem. :shock:
Przyjże mu się, czy mnie pasuje. :good:
Pozdrawiam
WW

ptja
Posty:1234
Rejestracja:pn, 26 marca 2012, 15:15
Lokalizacja:Łódź

Re: Jaki komputer sygnalizuje dzwiękiem?

Postautor: ptja » śr, 13 listopada 2019, 13:30

Maciek Chuchla, twórca, bywał nawet na koparkowych DD. O ile wiem, to testowanie jest możliwe.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
W.W.
Posty:101
Rejestracja:czw, 31 marca 2011, 15:30
Lokalizacja:Łódź

Re: Jaki komputer sygnalizuje dzwiękiem?

Postautor: W.W. » śr, 13 listopada 2019, 17:57

Rozmawiałem z nim.
Szykuje nowy model, stary już niedostępny. Mam nadzieje, że nowy będzie bardziej ergonomiczny. Ten poprzedni, to jakaś pomyłka.
Sporym zaskoczeniem jest cena, przewyższająca i to znacznie, najdroższe komputery do freedivingu.
Musze to jeszcze dokładnie przemyśleć.
W naszych wodach nie ma on zastosowania, na basen mi niepotrzebny, w ciepłych wodach jestem 3 do 4 tygodni w roku.
No, ale w końcu gumówka i cienki skafander też tylko w ciepłych. :lol:

Jak nowy model będzie gotowy, to umówię się z nim i pojadę. Na miejscu pomacam i zdecyduje.
Problem w tym, że wyprzedaże są teraz. Tego Cressi Dark Titan znalazłem za 222 eur! ( u nas chcą za niego 1450 zł.). To 50% ceny Roorki!
Jest nad czym myśleć. :eusa_wall:
Dzięki za namiar.
Pozdrawiam
WW

Awatar użytkownika
stargrass
Posty:207
Rejestracja:ndz, 16 grudnia 2012, 11:38
Lokalizacja:Białystok

Re: Jaki komputer sygnalizuje dzwiękiem?

Postautor: stargrass » pt, 15 listopada 2019, 22:43

Roorka jest droga ale ma tą zaletę, że na 100% ją usłyszysz (no i powie ci dokładnie ile czasu minęło i jaka jest głębokość), natomiast komputera zapiętego na nadgarstku prawdopodobnie nie. Gruby kaptur skutecznie tłumi dźwięk. No chyba, że masz bardzo dobry słuch. Ja np. swojego Aerisa F11 przy 6mm kapturze nie słyszę nawet jak go przyłożę do ucha, natomiast kolega słyszy mój alarm z 20m jak mnie asekuruje na powierzchni :) Ogólnie najgłośniejsze alarmy ma Suunto. Nie rozumiem dlaczego piszesz, że Roorka w naszych wodach nie ma zastosowania?

Awatar użytkownika
W.W.
Posty:101
Rejestracja:czw, 31 marca 2011, 15:30
Lokalizacja:Łódź

Re: Jaki komputer sygnalizuje dzwiękiem?

Postautor: W.W. » sob, 16 listopada 2019, 12:23

[quote="stargrass"]Roorka jest droga ale ma tą zaletę, że na 100% ją usłyszysz [/quote]

W nurkowaniu sprzętowym używam konsoli - komputera, który sygnalizuje dźwiękiem kilka stanów. Sygnalizuje mn. 100 atm, zerowy czas denny, itp. Jeszcze się nie zdarzyło, abym go nie usłyszał. Jednak możesz mieć racje, bo przy polowaniu jestem w innym stanie, niż przy zwykłym nurkowaniu.
Rzecz do rozważenia - dzięki.

[quote="stargrass"]Nie rozumiem dlaczego piszesz, że Roorka w naszych wodach nie ma zastosowania?[/quote]

Problem w widoczność pod wodą i specyfice polowania. Tam widoczności spada bardzo wolno, od momentu utraty koloru czerwonego, czyli jakieś 6 - 8 m. a 30 czy nawet 40 m., trudno ocenić głębokość "na oko". Natomiast u nas, niebezpieczeństwo zejścia za głęboko praktycznie nie istnieje, bo szybka utrata widoczności/światła dziennego, jest wystarczającym bodźcem do oceny głębokości.
Tam schodzę i zaczajam się na rybę, lub wolniutko penetruje skały. Jak zobaczę okaz, to jedyną myślą jest - jak go dorwać. Przestaje się liczyć czas i głębokość. Czasem trzeba długo czekać, aż ryba podpłynie w zasięg skutecznego strzału, ale cały czas ja widzę i nic innego się nie liczy! Dlatego przypominacz o czasie i głębokości jest potrzebny.
U nas poluje znacznie płyciej i w zasadzie cały czas jestem w ruchu. Ja i ryba zauważamy się prawie w tym samym momencie.
Dlatego uważam, że w naszych wodach komputer nie jest potrzebny.
Pozdrawiam
WW

Awatar użytkownika
stargrass
Posty:207
Rejestracja:ndz, 16 grudnia 2012, 11:38
Lokalizacja:Białystok

Re: Jaki komputer sygnalizuje dzwiękiem?

Postautor: stargrass » sob, 16 listopada 2019, 20:08

Mares Smart Apnea ma alarmy na czas i interwały głębokości i nie kosztuje fortuny: https://www.scubastore.com/scuba-diving ... 37045935/p

Awatar użytkownika
W.W.
Posty:101
Rejestracja:czw, 31 marca 2011, 15:30
Lokalizacja:Łódź

Re: Jaki komputer sygnalizuje dzwiękiem?

Postautor: W.W. » sob, 16 listopada 2019, 20:46

Korespondowałem z polskim dystrybutorem. Twierdził, że można ustawić alarmy, albo czasu, albo głębokości. To mnie nie przekonało i wysłałem maila do producenta.
Mijają 3 miesiące i chyba muszę uznać, że firma mnie olała - brak jakiejkolwiek reakcji na mój mail.
W podobnej cenie, 222 eur, jest Cressi Dark Tytanium, który ma oba alarmy jednocześnie.
Jednak przyznaje, że ten Roorka mnie pociąga. :-)
Lubie niestandardowe urządzenia.
Dzięki.
Pozdrawiam
WW


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości