[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
komputer Cressi Drake, prośba o opinie -Spearfishing.pl

komputer Cressi Drake, prośba o opinie

Wszystko co dotyczy sprzętu do free, noży, bojek, komputerów nurkowych, etc.

Moderator:doox

Awatar użytkownika
czuczu
Posty:48
Rejestracja:wt, 15 września 2015, 22:57
komputer Cressi Drake, prośba o opinie

Postautor: czuczu » śr, 6 lipca 2016, 15:18

Myślę o wyposażeniu się w komputer Cressi Drake. Może ktoś miał z nim do czynienia? Co polecicie w cenie do 1300zł? F11 już niestety jest droższy. Podobają mi się zaawansowane funkcje Drakea. Do spearo się nie przydadzą, za to w Apnea dadzą cenną wiedzę. To czego potrzebuję koniecznie to kilka alarmów głębokościowych i czasowych oraz log book. W Drakeu podobają mi się funkcje tabalek, czasów oraz prędkości zanurzania i wynurzania, różne sposoby wyświetlania itp.

https://www.scubastore.com/nurkowanie/c ... 35967333/p
Załączniki
IB_Drake_EN.pdf
(3.67MiB)Pobrany 242 razy

PiotrekWrck
Posty:117
Rejestracja:pn, 15 września 2014, 18:43
Lokalizacja:Chorzów

Re: komputer Cressi Drake, prośba o opinie

Postautor: PiotrekWrck » sob, 9 lipca 2016, 09:10

Miałem okazję ponurać 2 razy z tym komputerem i to zbyt mało aby wyrobić sobie opinię. Niemniej w necie jeszcze jest tak mało informacji, że może moje spostrzeżenia będą dla Ciebie pomocne. Skupię się głównie na słabych stronach komputera.
Odebrałem wrażenie, że producent za wszelką cenę próbował wcisnąć wszystkie możliwe funkcje dla bezdechowców rozdzielając je na rożne tryby. W rezultacie masz i tryb do spearo i do nurkowań głębokościowych, które się w zasadzie od siebie nie różnią. Masz też program dla snorklingu, który pokazuje mniej informacji od poprzednich dwóch. Program do dynamik w basenie łapie start i stop gdzieś od głębokości 1m, co w naszych rodzimych basenach może być czasem problemem. Program do statyk jest rozbudowanym stoperem i fajnie się spisuje. Na wodach otwartych w piance 7mm na głowie alarmy były prawie niesłyszalne, co uważam za największą wadę. Pasek w standardzie wystarczająco długi. Wizualnie fajny, porządny sprzęt. Nie podłączałem do kompa. Soft moim zdaniem do poprawy. Program do PC wygląda jak by był zrobiony w latach '90. W zestawie chyba nie ma kabla do kompa.
Podsumowując, za dużo opcji, które są do siebie podobne. Jakby się dało zmienić architekturę oprogramowanie przez kompa, to byłoby pięknie. Ciche alarmy (może głośność da się gdzieś ustawiać?). Osobiście nie mogę się przekonać aby zapłacić 1000zł więcej, żeby w zegarku mieć kilka opcji więcej, które nie zmienią diametralnie moich nurkowań. Jest to pewnie główny powód dla którego wciąć pływam bez komputera.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 10 gości

cron