[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
SIATKA -Spearfishing.pl

SIATKA

Wszystko co dotyczy sprzętu do free, noży, bojek, komputerów nurkowych, etc.

Moderator:doox

thomsong
Posty:38
Rejestracja:sob, 29 maja 2010, 19:42
Lokalizacja:Słupsk/Gdynia
Kontaktowanie:
SIATKA

Postautor: thomsong » pn, 14 czerwca 2010, 14:37

Witam,
chciałbym Was spytać o radę, podpowiedź w temacie siatki na skorupiaki, muszle itp.
Czy używacie jakiś dedykowanych siatek? jeśli tak, to gdzie takie można dostać.
Czy może metodą McGyvera sami przerabiacie siatkę wędkarską?


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
klimekkk
Posty:329
Rejestracja:sob, 18 kwietnia 2009, 16:09
Lokalizacja:Stavanger, Norwegia (gościnnie Słupsk)

Re: SIATKA

Postautor: klimekkk » pn, 14 czerwca 2010, 17:39

Ja przerobiłem siatkę wędkarską - taki długi rękaw. Odciąłem od siaty ok 0,5m odcinek, ten od dna siatki. Wyciągnąłem z niej druciane okręgi i w miejsce jednego z nich przeplotłem sznurek który zawiązałem w nieco większą pętle niż obwód siatki. Po zaciśnięciu sznurka jego nadmiar przekładam przez klamrę pasa więc siatka jest do mnie przytwierdzona na stałe. Przez kilka oczek w siatce w dolnej jej części przeplatam gumkę recepturkę która to zakładam na łydkę. Dzięki temu jak daje nura to muszelki nie walą mnie po głowie a jedynie przemieszczają się z łydki do pasa. W przypadku zrzucenia pasa siatka zostaje zrzucona razem z nim bo gumka recepturka nie utrzyma 12kg ołowiu. Całą zimę tak nurałem zbierając przegrzebki a to duże i ciężkie muszle - jak już miałem ich słuszną ilość to zdejmowałem siatkę z pasa i podwieszałem ją pod boją bo mimo wcześniejszego niedoważenia potem byłem za ciężki. W tym miejscu polecam zastosowanie dwóch pętli sznurka tak żeby zdejmowanie z pasa ułatwić sobie przecinając jeden sznurek - wpadłem na ten pomysł jak męczyłem się z przełożeniem pasa przez klamrę. Nie jest to łatwe jak ręce zmarznięte a jedną z nich trzeba trzymać siatę...
Jedyny i to duży minus jest taki że żywego kraba to do takiej siaty nie włożysz bo za dużo nóg ma i nie zbytni do siaty chce wejść.

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: SIATKA

Postautor: bruner » pn, 14 czerwca 2010, 20:44

http://www.decathlon.com.pl/PL/torba-900-10438830/

Można zamówić telefonicznie lub kupić bezpośrednio w sklepie.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Jaca
Posty:2240
Rejestracja:śr, 5 marca 2008, 14:11

Re: SIATKA

Postautor: Jaca » wt, 15 czerwca 2010, 00:43

kup byle siatkę w wędkarskim... są spoko...

thomsong
Posty:38
Rejestracja:sob, 29 maja 2010, 19:42
Lokalizacja:Słupsk/Gdynia
Kontaktowanie:

Re: SIATKA

Postautor: thomsong » wt, 15 czerwca 2010, 11:44

Dziekuje CI Klimekkk za ten opis. Tez wlasnie myslalem, o przerobieniu zwyklej siatki wedkarskiej.
Teraz pozostaje tylko przygotowanie czegos takiego.

Pozdrawiam


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 62 gości