[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Płetwy Gara Modular - Strona 2 -Spearfishing.pl

Płetwy Gara Modular

Wszytko co dotyczy masek, fajek, płetw oraz obciążenia.

Moderator:doox

samee
Posty:135
Rejestracja:wt, 15 lipca 2014, 22:28
Re: Płetwy Gara Modular

Postautor: samee » wt, 20 stycznia 2015, 15:26

Zastanawiałem się przy okazji mierzenia tych płetw w Decathlonie czy ten pasek rozszerzający ma sens. To jest jedyna istotna zmiana w konstrukcji kalosza w stosunku do CRESSII 2000 i 3000 i o ile 2000 pasują na mnie całkiem dobrze, to przez ten pasek mam wrażenie że kalosz w MODULAR jest za szeroki w okolicy gdzie zaczynają się palce. Czyli w miejscu gdzie luz jest najmniej potrzebny.
Miałem okazję popływać w 2000HF(czarne), jeśli MODULAR jest o podobnej twardości to na początku bez opływania mogą boleć nieco stopy.

Edit: Bolące stopy mogą mieć związek z tym, że w 2000 kąt między piórem a stopą jest znikomy a w MODULAR zdaje się jest 16 stopni.

Awatar użytkownika
Ela
Posty:205
Rejestracja:czw, 12 lutego 2015, 07:04
Lokalizacja:Rybnik

Re: Płetwy Gara Modular

Postautor: Ela » sob, 2 maja 2015, 18:08

Aktualnie pływam w Cressi Pro Star 37/38 - pełny kalosz, bez skarpet.
Leżą świetnie, nie czuję ich zupełnie na nogach.
Niestety przy skarpecie 3mm są za małe.
Planuję na dniach zakup długich płetw, które dadzą mi kopa na wodach otwartych.
Chciałam kupić Gara 3000 HF, ale okazuje się, że najmniejszy rozmiar to 40/41.
Więc z tego względu zaczęłam skłaniać się do kupna Gara Modular z czarnym, twardym piórem w rozmiarze 38/39.
I tu kilka pytań do użytkowników?
Zaznaczam, że mam wąską stopę, z niskim podbiciem.
Podobno modele Gara mają wąski ale wysoki kalosz, czy to prawda?
Czy wzięcie tak w zasadzie o pół rozmiara większych płetw do skarpety 3 mm jest dobrym pomysłem?
W jaki sposób twardość płetw dopasować do wzrostu i wagi?
Spotkałam się z opinią, że modele Modular i Professional są przekombinowane, co o tym sądzicie?

ptja
Posty:1234
Rejestracja:pn, 26 marca 2012, 15:15
Lokalizacja:Łódź

Re: Płetwy Gara Modular

Postautor: ptja » sob, 2 maja 2015, 18:22

Twardość chyba powinno się dobrać do siły nóg, bo waga a szczególnie wzrost nie muszą mieć decydującego znaczenia.
A i dobieranie "rozmiarami" przez Internet nie zastąpi (IMHO koniecznej) przymiarki w docelowych skarpetach.
Ja mam z kolei problem "w drugą stronę" i niestety do największego rozmiaru stratosów noga wchodzi mi tylko w skarpecie z cienkiego neoprenu (nb szytej na miarę u Ryśka Gałacha).
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
lazaruss
Posty:245
Rejestracja:ndz, 11 października 2009, 12:53
Lokalizacja:Śląsk, zachodniopomorskie

Re: Płetwy Gara Modular

Postautor: lazaruss » sob, 2 maja 2015, 20:39

Gary mają, nazwałbym to wąski i raczej niski kalosz. Mam szczupłe stopy z niskim podbiciem ( takie osobiste płetwy ) w rozmiarze 43-45. Urzywam od pięciu lat płetw gara 3000, rozmiar 44-45 i powiem Ci, że skarpety max 3 mm mogę ubrać. Przy grubszych właśnie w podbiciu odczuwam jedyny dyskomfort a właściwie spory ucisk, uniemożliwiający pływanie powyżej 1 godziny. Przy trójkach leżą jak ulał i są super wygodne. Do tego mogę powiedzieć , że pływa mi się w nich genialnie. Są mocne, cholernie szybkie i stabilne ( nie ześlizgują się na boki). Nie wiem jak modulary ale z 3000 czarnych jestem bardzo zadowolony.

Awatar użytkownika
Ela
Posty:205
Rejestracja:czw, 12 lutego 2015, 07:04
Lokalizacja:Rybnik

Re: Płetwy Gara Modular

Postautor: Ela » sob, 2 maja 2015, 21:05

Jarku, teoria doboru twardości płetw w zależności od masy i wzrostu użytkownika mnie samą też trochę zaskoczyła. Pierwszy raz się z tym spotkałam przeglądając informację o płetwach w sieci. Stąd moje pytanie do Was.
Pewnie, że wirtualne dobieranie rozmiaru nie zastąpi przymierzenia danego modelu w realu i w dodatku w docelowej skarpecie. Ale przecież niektóre modele kaloszy mają swoje charakterystyczne cechy jak szerokość, wysokość itp.W dodatku rozmiarówka też jest często specyficzna dla danego modelu.
Czym więcej informacji tym większe prawdopodobieństwo trafności mojego wyboru :)
Plus łut szczęścia, ale tak naprawdę już dawno zapomniałam co to ;)

No właśnie lazaruss, Gara 2000, 3000 mają podobno wąski i niski kalosz, a Modulary wąski ale wysoki. Gdyby nie ograniczały mnie produkowane rozmiary, brałabym Gara 3000 w ciemno.
Dzięki za informacje.


Wróć do „ABC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości

cron