[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Płetwy Gara Modular -Spearfishing.pl

Płetwy Gara Modular

Wszytko co dotyczy masek, fajek, płetw oraz obciążenia.

Moderator:doox

Awatar użytkownika
krycha81
Posty:64
Rejestracja:wt, 7 sierpnia 2012, 00:07
Lokalizacja:Szczecin
Płetwy Gara Modular

Postautor: krycha81 » śr, 26 czerwca 2013, 10:55

Czy ktoś z Was miał okazję pływać w płetwach Cressi Gara Modular?
Szykuję się do zakupu swoich pierwszych "długich" płetw i zastanawiam się właśnie nad tym modelem. Są dostępne u mnie w Decatchlonie w dość rozsądnej cenie. Zastanawiam się czy dla mnie "świeżaka" nie okażą się zbyt wymagające.

Dostępne są z dwoma rodzajami piór: Czarne twardsze wg producenta na lato i do głębokich nurkowań. Zielone - bardziej miękkie na zimę i do płytkich nurkowań.

Nurkuję głównie w polskich jeziorach, latem i max do 10m. Zastanawiam się które pióro było by dla mnie na początek najlepsze? Myślałem o zielonym bo bardziej miękkie. Nie zależy mi na szybkim głębokim pionowym schodzeniu w dół, a na komfortowym nurkowaniu na 5-10m.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
wiewiur
Posty:615
Rejestracja:wt, 19 czerwca 2012, 16:59
Lokalizacja:Piaseczno

Re: Płetwy Gara Modular??

Postautor: wiewiur » śr, 26 czerwca 2013, 12:08

Zielone powinny byc spoko, głebokie nurkowania to racze od 20/30metrów a do 10m starcza ci miękkie
Pozdrawiam
Michał "Wiewiur" Taniewski
http://m.youtube.com/#/user/czterookibil

Awatar użytkownika
krycha81
Posty:64
Rejestracja:wt, 7 sierpnia 2012, 00:07
Lokalizacja:Szczecin

Re: Płetwy Gara Modular??

Postautor: krycha81 » śr, 26 czerwca 2013, 15:01

Czy to będzie dobry zakup? Parę stówek trzeba wydać. Nie chciał bym później żałować :eusa_wall:

Awatar użytkownika
Lutobor
Posty:367
Rejestracja:wt, 19 lutego 2013, 12:20
Lokalizacja:Opole

Re: Płetwy Gara Modular??

Postautor: Lutobor » śr, 26 czerwca 2013, 15:15

Miałem na nogach Gary 3000 - kalosz zdecydowanie na wąska stopę, ciąg HF-ów znakomity ale swoją drogą ja swoje ważę i nogi też mam nie najsłabsze.
Z szerszą stopą polecam Omey i Maresy - innych nie mierzyłem, pierwsze chyba troszkę bardziej miękkie, drugie to prawdziwy power ale każdy lubi co innego.
Organicznie nie znoszę jakichkolwiek form kłusownictwa - niepodyktowanych głodem.

Awatar użytkownika
wiewiur
Posty:615
Rejestracja:wt, 19 czerwca 2012, 16:59
Lokalizacja:Piaseczno

Re: Płetwy Gara Modular

Postautor: wiewiur » śr, 26 czerwca 2013, 16:07

czy to dobry zakup to nie wiem bo nie testowałem ich :) mogę sie jedynie wypowiedzieć o tej twardości :)
Pozdrawiam
Michał "Wiewiur" Taniewski
http://m.youtube.com/#/user/czterookibil

Awatar użytkownika
Voltek
Posty:140
Rejestracja:pt, 5 kwietnia 2013, 22:13

Re: Płetwy Gara Modular

Postautor: Voltek » śr, 26 czerwca 2013, 16:59

Mam, używam i są to bardzo fajne płetwy. Bierz czarne, o zielonych nawet nie myśl. Czarne nadają się nawet na start.

Awatar użytkownika
krycha81
Posty:64
Rejestracja:wt, 7 sierpnia 2012, 00:07
Lokalizacja:Szczecin

Re: Płetwy Gara Modular

Postautor: krycha81 » śr, 26 czerwca 2013, 18:45

No właśnie w kwestii twardości miałem tu dylemat bo się na tym nie znam. Będą to moje pierwsze takie płetwy. Mówisz czarne, twardsze wybrać. Hmmm żeby mnie nie wykończyły już na starcie hehe :e_wink: Kalosz podobno poprawiony co do wersji 2000 i 3000. Chyba zaryzykuję i zakupię. Jeśli testował ktoś jeszcze te płetwy będę wdzięczny za opinie.

Awatar użytkownika
Voltek
Posty:140
Rejestracja:pt, 5 kwietnia 2013, 22:13

Re: Płetwy Gara Modular

Postautor: Voltek » śr, 26 czerwca 2013, 19:57

Może i czarne są twardsze niż zielone, ale nie takie twarde by przeszkadzały w pierwszych "krokach", w szczególności gdy płetwy jako takie to nie pierwszyzna. Mi wcale nie przeszkadzały jako "pierwszaki", a przed nimi nie miałem żadnych, herkulesem też nie jestem, wręcz przeciwnie.

Awatar użytkownika
krycha81
Posty:64
Rejestracja:wt, 7 sierpnia 2012, 00:07
Lokalizacja:Szczecin

Re: Płetwy Gara Modular

Postautor: krycha81 » czw, 27 czerwca 2013, 06:35

Wielkie dzięki za pomoc. :good:

Vojtek
Posty:2
Rejestracja:ndz, 24 listopada 2013, 14:55

Re: Płetwy Gara Modular

Postautor: Vojtek » ndz, 24 listopada 2013, 15:49

Mam pytanie kupiłem płetwy cressi gara modular, ale chyba mam za duże, bo jak wsadzę na stopę skarpetę 3.3 mm to i tak nie są idealnie dopasowane i czuje leki luz podczas pływania, co mam zrobić czy kupić rozmiar mniejsze płetwy czy skarpety 5 mm ?

Awatar użytkownika
krycha81
Posty:64
Rejestracja:wt, 7 sierpnia 2012, 00:07
Lokalizacja:Szczecin

Re: Płetwy Gara Modular

Postautor: krycha81 » ndz, 24 listopada 2013, 17:38

Ciężko powiedzieć. Zależy o jakim luzie mówisz. Za ciasne też nie mogą być bo po dłuższym pływaniu będziesz czuł spory dyskomfort. Zawsze lepiej jest przymierzyć na skarpetę przed zakupem różne rozmiary :) Jeżeli jest to tylko lekki luz możesz kupić sobie coś takiego :

http://www.scubastore.com/nurkowanie/cr ... der/4065/p

W Decathlonie takie widziałem za parę złotych.
No, a jeżeli stopa ci lata w kaloszu to chyba rozmiar mniejsze będzie trzeba kupić :) W grubszej skarpecie może Ci być latem za gorąco.

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Płetwy Gara Modular

Postautor: bruner » pn, 25 listopada 2013, 17:43

Spróbuj najpierw ubrać zwykłą grubszą skarpetę na te trójki neoprenowe to się przekonasz najprościej i najtaniej.

:wave:
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
MarcoF
Posty:10
Rejestracja:czw, 7 listopada 2013, 18:11
Lokalizacja:Warszawa

Re: Płetwy Gara Modular

Postautor: MarcoF » sob, 14 grudnia 2013, 13:30

Zakładam dwie skarpety 2 x 2,5 mm na jedną stopę + holdery, i jest ścisło... chyba, że masz możliwość to zamów sobie skarpetki 5mm jak Ci sie uda znaleść, czasem dobrze jak mają w sródku u góry pasek glide to nie będzie się wlewała tak łatwo woda ewentualnie. Niepozwól się zwariować markom/brand'om. Skarpeta musi być wygodna, nie za mała i mieć powierzchnię antypoślizgową pod spodem.
Pzdr :good:

Awatar użytkownika
Bivittatus
Posty:279
Rejestracja:pn, 19 kwietnia 2010, 09:11
Lokalizacja:Słupsk

Re: Płetwy Gara Modular

Postautor: Bivittatus » ndz, 1 czerwca 2014, 16:45

Od 3 tygodni jestem w posiadaniu. Są to moje pierwsze długie płetwy. Opinia jest więc bardzo subiektywna. Jestem zadowolony. Czuję co prawda w nogach te pióra ale z czasem człowiek przywyknie. Dzisiaj byłem na 15m wyważony na 3. Wyjście - parę machnięć i ok. W starych krótkich będąc wyważony na 3m i wychodząc z 12 trzeba się było namachać :) Generalnie polecam jako pierwsze długie płetwy. Zielone to chyba tylko na zimę.

Dodam tylko dla estetów ,że rysują się od samego patrzenia na nie.

Awatar użytkownika
minimal89
Posty:92
Rejestracja:pt, 18 lipca 2014, 19:25
Lokalizacja:Kołobrzeg

Re: Płetwy Gara Modular

Postautor: minimal89 » czw, 25 grudnia 2014, 14:25

Też posiadam od niedawna te płetwy, jeżeli chodzi o twardość pióra czarnego to są mnie sztywne od omer millenium tak dla porównania, kalosz jest nieco większy od wersji gara 2000-3000, mój rozmiar stopy to 41 płetwy wziołem 42-43 zewzgledu na to że używam skarpety 5 mm z pogrubiona podeszwą i przyznam ze pasują idealnie. A co do materiału pióra to fakt rysują się od samego patrzenia na nie :)


Wróć do „ABC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 9 gości

cron