[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Maska OMER Alien - Strona 2 -Spearfishing.pl

Maska OMER Alien

Wszytko co dotyczy masek, fajek, płetw oraz obciążenia.

Moderator:doox

maruda
Posty:84
Rejestracja:sob, 3 grudnia 2011, 00:05
Lokalizacja:Kraków
Re: OMER Maska Alien

Postautor: maruda » śr, 31 października 2012, 23:34

Wilek - miałes pecha- sorki ale nie o to chodziło , co do stosowania preparatów np : sea gold anti fog to różnie bywa ( można mieć uczulenie na te środki anty ... ) - jak dla mnie to klasyczny ludwik-woda-mało higieniczie popluj iiii - wiadomo , to na prawdę działa na 100-wkę.

Jaca- 40-ka = szacun moja maseczka w lecie przy 20-ce spisje się oki, może głębiej też by dała radę ale ja raczej to już chyba nie ( to co dla innych jest nomalką dla nie zostaje sferą marzeń )

bruner - myślałem kiedyś o sphera ale tak z ciekawości - gdziś czytałem że ta maska troche odkształca obraz , i czy ten plastik jest trudny w utrzymaniu , czytałem że z tą maska trzeba obchodzić sie bardzo dekikatnie - ale jak to sie ma w realu ??

tomas014m - " Fartuch maski i skora twarzy są mniej elastyczne w zimnej wodzie i cieknie myślę że może to być właśnie to " , moja małżonka też jak ja na falco i o tej porze roku raczej nie wchodzi już do wody, ale w ramach " królika " .... ( dwa dni temu ) stwierdziła to samo, więc może pytanie do panów nurających w warunkach jak dla mie extra czyli np: klimekkk lub Artur jakie macie maseczki ?? na chłodniejsze dni ??, pewnie wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji i tak wybór należy do nas (mnie) :) ale ... dobre rady zawsze w cenie

Awatar użytkownika
Jaca
Posty:2240
Rejestracja:śr, 5 marca 2008, 14:11

Re: OMER Maska Alien

Postautor: Jaca » czw, 1 listopada 2012, 01:50

Co do chlodnej wody to tez sie wypowiem... Kiedys w lutym dostalem zaproszenie do Oslo od endriudrawsko (byly czlonek naszego forum) i nuralem przy temp wody -1°C... Maska ciekla ale dpoiero po pierwszym plukaniu... Do tamtego momentu sprawowala sie ok... A ze od zimnej wody niestety nie ma sie czucia wiec nie wiedzialem nawet skad cieknie :)... Niestety czucia tez w nogach nie mielismy z endriu i po nuraniu ok 1,5h musielismy biegac w "umundurowaniu" po plazy zeby krazenie przywrocic... Samo plywanie juz bylo niebezpieczne ale endriu to doswiadczony lowca i bylo ok...

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: OMER Maska Alien

Postautor: bruner » pt, 2 listopada 2012, 18:45

Plastiki w spherze z pewnoscią porysują się na kamieniach :) Obraz po bokach jest w niej zniekształcony. Do łowiectwa nie polecam. Jak pisałem używam jej do treningów free na wodach otwartych i basenie bo jest delikatna na twarzy. Aktualną spherę mam 6 lat i sprawuje sie jak nowa. Do polowań czy obserwacji podwodnego swiata używam typowej maski do łowiectwa - ja akurat alieny.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Cassidy
Posty:720
Rejestracja:wt, 3 sierpnia 2010, 21:22
Lokalizacja:Milanówek

Re: OMER Maska Alien

Postautor: Cassidy » pt, 2 listopada 2012, 21:27

Używam Aliena 2 rok, nurkuję i w zimie i w lecie.Nie zauważyłem aby z powodu temperatury wody , czy głębokości mi podciekała. Co innego zarost na twarzy. W moim wypadku przy 3 dniowym zaroście zdarzają się przecieki, ale ja mam szczecinę na "buzi". Maska spoko, pod warunkiem, że pasuje do facjaty.

Awatar użytkownika
Somalijczyk
Posty:177
Rejestracja:sob, 5 listopada 2011, 03:17
Lokalizacja:Wolsztyn/Zielona Góra

Re: OMER Maska Alien

Postautor: Somalijczyk » sob, 3 listopada 2012, 21:45

Również nurkuje w masce omer alien. Czasami mi przecieka a czasami nie. Nie wiem od czego to zależy, chyba tak od dnia :P Ale ogólnie bardzo dobra maska. To ze troche przecieka nie przeszkadza az w tak duzym stopniu.
"Lepiej mieć krótkie życie pełne tego co lubisz robić, niż długie, spędzone nieszczęśliwie"

Awatar użytkownika
wojtas361
Posty:472
Rejestracja:sob, 24 maja 2008, 21:01
Lokalizacja:Szczecin

Re: OMER Maska Alien

Postautor: wojtas361 » pn, 12 listopada 2012, 12:45

Coś w tym jest z tym Alienem. Mam tak samo jak Somalijczyk, raz cieknie a raz jest wszystko OK. Nie wiem skąd to się bierze. Golenie,regulacja paska odpada w moim przypadku.

Awatar użytkownika
Jaca
Posty:2240
Rejestracja:śr, 5 marca 2008, 14:11

Re: OMER Maska Alien

Postautor: Jaca » pn, 12 listopada 2012, 13:31

To tez zalezy od tego jak zakladasz maske. Kaptur maski na brzegach
Ma dwa faldy... Jeden wychodzacy na zewnatrz a drugi kierujacy sie do wewnatrz... Jak ten wewnetrzny fald sie zawinie to maska bedzie przeciekac... To przynajmniej ja zauwazylem

spioo23
Posty:10
Rejestracja:pn, 12 marca 2012, 20:06

Re: OMER Maska Alien

Postautor: spioo23 » śr, 14 listopada 2012, 23:09

moja jedna maska triborda też cieknie w chłodnych wodach.

Awatar użytkownika
wojtas361
Posty:472
Rejestracja:sob, 24 maja 2008, 21:01
Lokalizacja:Szczecin

Re: OMER Maska Alien

Postautor: wojtas361 » pt, 30 listopada 2012, 17:32

Jaca te kaptury czy tez uszczelnienie zawsze są OK. Podcieka mi raczej w okolicach nosa . Może za duża "grymasów" robię pod woda...

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: OMER Maska Alien

Postautor: bruner » pt, 30 listopada 2012, 22:37

Wojtas - to może Ci z nosa cieknie? :mrgreen:

Próbowałeś robic palcami (wskazjącym i kcikiem)takie ruchy jakby gładzenia wąsa od miejsca na masce pod nosem aż do dołu policzków - często pomaga wygładzić skóre i przyssać się masce.

Nie smarujesz czasem twarzy kremem niedługo przed nurkowaniem? Teraz jest zimno i pewne cześci sie natłuszcza, zeby nie marzły i nie łuszczyła się skóra, ale lepiej zrobić to bardzo obficie ale np. dzień wczesniej wieczorem. Na posmarowanej kremem skórze silikon paradoksalnie słabiej sie przysysa i moze przepuszczac wodę.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
wojtas361
Posty:472
Rejestracja:sob, 24 maja 2008, 21:01
Lokalizacja:Szczecin

Re: OMER Maska Alien

Postautor: wojtas361 » ndz, 24 lutego 2013, 15:38

Bruner- nie smaruje niczym facjaty przed nurkowaniem. Z tym "gładzeniem wąsa" pokombinuje w sezonie. Dzięki za rade :) Z nosa kapało tak,ze przerzucilem sie z chusteczek na jedna rolke srajtasmy na dzien-dobrze,ze nie w sezonie ;)


Wróć do „ABC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 58 gości