[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego? - Strona 2 -Spearfishing.pl

Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Wszytko co dotyczy masek, fajek, płetw oraz obciążenia.

Moderator:doox

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya
Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: Tonyformia » wt, 3 lipca 2012, 23:23

Dzieki za wszystkie podpowiedzi.

Czyli na cieple wody turcji 3mm skarpeta wystarczy. I tak przymieze wszystko w sklepie jak beda mieli. Omery powinni miec. Nie chce za bardzo w ciemno zamawiac ale jak nie bedzie w lokalnych sklepach to bede zmuszony.
Numer mojego buta: 42 czyli ze skarpeta 3mm powininem celowac w buta: 41-43. No i czarne pletwy.

Nowe pletwy Omer kosztuja tutaj 100-110 euro. moze sobie zainwestuje w nowe. zawsze to lepiej niz uzywane. Uzywane sprzedaja po okolo 50+ euro wiec niema tak duzej roznicy.

Kolejne male pytanko:
Czy firma Omer robi dobrej jakosci maski? Jak tak to ktory model polecacie? Z forum widzialem ze duzo ludzi posiada maski typu alien.

Awatar użytkownika
toomi2
Posty:56
Rejestracja:wt, 3 kwietnia 2012, 21:21
Lokalizacja:Węgorzewo

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: toomi2 » śr, 4 lipca 2012, 01:18

Używam również Aliena i również sobie chwalę. Miękkie silikony, dobrze wykonana, pole widzenia spore, super leży i cena również na plus (ok 100zł).

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: bruner » śr, 4 lipca 2012, 08:42

Na mojego ryja pasują chyba tylko Alien Omera (na łowy) i Sphera Aqualunga (na basen) :mrgreen:

Maskę kupuj tylko i wyłacznie po wczesniejszym przymierzeniu i sprawdzeniu, że jest OK. A najlepiej, to jak masz od kogo - pożycz na chwilę i sprawdź w wodzie na małej i na dużej głębokości. Wtedy masz 100% pewnosci, że nie będzie Cię wku...ć z powodu podcieków.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

-=PAWEL=-
Posty:137
Rejestracja:wt, 25 sierpnia 2009, 12:16
Lokalizacja:Radom - pustynia

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: -=PAWEL=- » śr, 4 lipca 2012, 14:22

Omer Alien to bardzo dobra maska, pasująca na większość pysków. Mniej popularne wśród łowców, ale również pasujące do wielu kształtów twarzy to SubGear Steel (ma bardzo miękki silikon cos a"la liquidskin maresa)oraz tusa panthes. Można je kupić w naprawdę w dobrych cenach. Ale kupując maskę, tak jak koledzy piszą, trzeba ją przymierzyć, bo nie ma nic gorszego pod woda jak podciekająca maseczka.

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: Tonyformia » śr, 4 lipca 2012, 16:41

Odwiedzilem lokalne sklepy i jak zwykle nic niema lepszego. wszystko na zamowienie. Dobrze zaopatrzone sklepy sa jedynie w Istanbule i Izmir a to daleko odemnie. Jeden sklep ma ta maske TUSA panthes M-210, chca za nia 100lir tureckich, w przeliczeniu okolo 40euro. Przymiezalem na szybko i nawet dobrze lezy. Moga zamowic Aliena. Musze dzisiaj zadzwonic i spytac sie czy moge przymierzyc i podjac decyzje czy kupie czy musze kupic i wtedy zamowia.

Pletwy Millenium black maja po 105 euro wiec cena standardowa za te pletwy na stronach tureckich. Czy na 100% musze przymierzyc pletwy przed zakupem? Nie mam zbyt duzej mozliwosci aby to zrobic i chyba jedyny sposob to zamowienie w ciemno. Moj numer buta normalny to 42, szerokosc w najgrubszym miejscu to okolo 10-11cm. Czy pletwa rozmiar 41-43 bedzie pasowac? Skarpeta 3mm.

Dzieki za pomoc :D

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: Tonyformia » śr, 4 lipca 2012, 16:43

Ktos powinien pomyslec nad przyciskiem "edit" :D chbya ze to ja slepy jestem :P

Maski sa zawsze w jednym rozmiarze? tzn jeden typ np ten alien jest tylko w jednym standardowym rozmiarze?

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: bruner » śr, 4 lipca 2012, 17:43

Maski są tylko w jednym rozmiarze, np. alien.

Jeśli masz wade wzroku to są tez maski, do których można zamówić szybki z odpowiednią korekcją wzroku. Są to z reguły maski o wiekszej pojemnosci typowo do scuba, np look tehnisuba.

Na stopę nr 42 bierz kalosz millenium w rozmiarze oznaczonym jako 41-43 (8-9.5). Ja mam stopy 42 i używam tego kalosza do skarpet 3 mm, a wejdą i 5 mm. A więc mogę Ci zagwarantować, ze takie pasują. Do 42 + skarpety 3 mm powinien być tez dobry rozmiar 40-42 i taki też mam w zapasie, ale to jest na styk wtedy ze skarpetami 3 mm, więc możesz się przejechać jeśli jednak Twoje stpy są nieco większe. Szkoda niepotrzebnie ryzykować.

Przycisk edytuj jest zawsze aktywny przez 15 minut po twojej ostatniej wypowiedzi na forum i mozesz ją przez ten czas edytować...

:wave:
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: Tonyformia » śr, 4 lipca 2012, 17:51

Ok to sobie zamowie te pletwy w tym rozmiarze 41-43.

Teraz mysle nad maska. Czy zamawiac w ciemno OMER Alien czy kupic TUSA panthes po dokladniejszym przymierzeniu i sprawdzeniu(dostepna w sklepie). Przylozylem 2 razy do twarzy i nie odpadala wiec powinna byc dobra.

Jak zapısze tego posta to poszukam tego edit bo naprawde slepy jestem :)

O znalazlem, naprawde jestem slepy...niedlugo bede musial inwestowac w maske ze szklami korekcyjnymi oO

ptja
Posty:1234
Rejestracja:pn, 26 marca 2012, 15:15
Lokalizacja:Łódź

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: ptja » śr, 4 lipca 2012, 22:27

Maskę mierz w ten sposób, że obserwuj, czy równomiernie zaczyna przylegać na całym obwodzie, gdy ją zbliżasz do twarzy.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
toomi2
Posty:56
Rejestracja:wt, 3 kwietnia 2012, 21:21
Lokalizacja:Węgorzewo

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: toomi2 » śr, 4 lipca 2012, 22:34

Hmmm... Metody są różne :) Moja to trochę pogrymasić w masce a nawet wziąć rurkę do ust i w takiej konfiguracji sprawdzić szczelność pykając różne minki (tylko bez przesady :P)

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: Tonyformia » czw, 5 lipca 2012, 15:52

Dzieki.

Znalazlem sklep gdzie maja podobno Omer maski. Dzisiaj lub jutro pojde popatrze poprzymierzam. I wybiore pomiedzy tymi dwoma.

Ktora lepsza waszym zdaniem? jakosciowo? jezeli obie beda pasowac to bede miec trudny wybor.
Omer Alien czy TUSA Panthes? (panthes w przeliczeniı okolo 15-20zl drozszy wiec nieduza roznica)
Pytam poniewaz na internecie nie ma zbyt duzo informacji na temat TUSA, duzo ludzi uzywa Alien ale czesto narzekaja na parowanie.

Awatar użytkownika
toomi2
Posty:56
Rejestracja:wt, 3 kwietnia 2012, 21:21
Lokalizacja:Węgorzewo

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: toomi2 » czw, 5 lipca 2012, 22:40

Cena nie świadczy o jakości, a parowanie dotyczy... każdej maski...

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: Tonyformia » czw, 5 lipca 2012, 23:11

Chodzilo mi raczej ze sa w tej samej cenie.
Jutro pojde zobaczyc do sklepu gdzie maja omery. przymierze. najgorsze ze jak obie beda pasowac. Omer i Tusa. to wtedy niebede wiedzial co wybrac :/
Tutaj znajomi polecaja omera. Niewiem. jutro zdecyduje :>
Jak beda obie pasowac to moze uzyje kobiecego stylu wyboru - ktora ladniejsza :D hehe

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: bruner » pt, 6 lipca 2012, 06:39

No, jak kobiecego, to koniecznie musisz wybrać panties, najlepiej z cienkim paseczkiem, żeby potem rurka lekko wchodziła :mrgreen:
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: Tonyformia » pt, 6 lipca 2012, 07:20

Czy moze ktos powiedziec mi jak dobrac stringi do maski? czy moga byc koronkowe, bo moze za duzo oporu w wodzie daja jak nasiakna...ale sa takie slitttasneeee :D hehe

Dzisiaj dokonam wyboru, mam nadzieje ze sie nie pomyle :D No i za kilka dni siup do wody, mam nadzieje ze sie nieutopie w tych pletwach :D


Wróć do „ABC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 27 gości