[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Problem z doborem maski -Spearfishing.pl

Problem z doborem maski

Wszytko co dotyczy masek, fajek, płetw oraz obciążenia.

Moderator:doox

Awatar użytkownika
remek2f
Posty:211
Rejestracja:czw, 1 marca 2012, 18:15
Lokalizacja:Szczecin/Bodø/Darłowo
Problem z doborem maski

Postautor: remek2f » sob, 17 marca 2012, 22:04

Witam,
mam problem z doborem maski a mianowicie maski przeciekają mi na zmarszczkach mimicznych miedz nosem a policzkami. Mam dużą twarz i wystające poliki. Do tej pory nurkowałem w Beuachat Mundial oraz Omer Alien, z tym że ta druga słabiej przeciekała. :e_surprised: Czy ktoś ma/miał podobny problem? Możecie polecić jakąś maske? :e_confused: Zamówiłem Picasso Classic, na zdjęciach wydaje się mieć większy kołnierz pod nosem. :e_smile:
May the Force be with you

marcinpiaski

Re: problem z doborem maski

Postautor: marcinpiaski » sob, 17 marca 2012, 23:23

Witaj kolego moge podpowiedziec ci z doswiadczenia ze to nie wina maski .Moim zdaniem wina zarostu na twarzy .No chyba ze faktycznie masz za mała maske.Jesli masz twardy zarosy trzeba sie czesciej golic anajlepiej przed nurakiem.Sprawdzone nie raz.

marcinpiaski

Re: problem z doborem maski

Postautor: marcinpiaski » sob, 17 marca 2012, 23:42

Jeszcze jedna ważna rzecz przy zakupie nowej maski przyłóż maskę do twarzy .Jesli maska bedzie sie trzymała twarzy [ oczywiscie bez paska ] to ok

Awatar użytkownika
remek2f
Posty:211
Rejestracja:czw, 1 marca 2012, 18:15
Lokalizacja:Szczecin/Bodø/Darłowo

Re: problem z doborem maski

Postautor: remek2f » sob, 17 marca 2012, 23:56

hmm chyba masz racje, wczoraj sie goliłem a dzisiaj sprawdzałem maske i sie nie trzymała, pare min temu jak mi to napisałeś ogoliłem jeszcze raz wąsa:P i maska się trzyma. Ogólnie to nie lubie być ogolony do 0, w Grecji nurkowałem z gościem co miał zarost prawie jak święty mikołaj i nie miał problemu z wodą w masce.
May the Force be with you

Awatar użytkownika
remek2f
Posty:211
Rejestracja:czw, 1 marca 2012, 18:15
Lokalizacja:Szczecin/Bodø/Darłowo

Re: problem z doborem maski

Postautor: remek2f » sob, 17 marca 2012, 23:58

no i z niewiedzy będe miał dwie maski :eusa_wall: pod koniec tygodnia udam sie na basen i jeszcze raz sprawdze maski lecz tym razem gładki jak pupa niemowlęcia :e_biggrin:
May the Force be with you

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: problem z doborem maski

Postautor: bruner » ndz, 18 marca 2012, 01:19

Co do zmarszczek mimicznych w tym miejscu twarzy to możesz spróbować zaraz po założeniu ruchu 'gładzenia wąsów' palcem wskazującym i kciukiem zaraz pod kołnierzem maski. To je wygladza i maska się lepiej przykleja do skóry. Mnie to pomaga wystarczająco. Metoda działa także w innych miejscach twarzy, np. na czole czy za oczami.

Niech Ci tylko nie wpadnie do głowy kremować facjaty zaraz przed nurkowaniem - Ty jedziesz w dół, a maska jedzie w górę. Pojawiają sie tez wtedy zwiększone problemy z parowaniem szkieł.

A mieć dwie pasujące maski na wyposażeniu to nie wstyd tylko dobry zwyczaj :)
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
remek2f
Posty:211
Rejestracja:czw, 1 marca 2012, 18:15
Lokalizacja:Szczecin/Bodø/Darłowo

Re: problem z doborem maski

Postautor: remek2f » pn, 19 marca 2012, 22:36

Dzieki za pomoc chłopaki :clap: a które z masek sa duuuuże? na duża gębe? :mrgreen:
May the Force be with you

Awatar użytkownika
Jaca
Posty:2240
Rejestracja:śr, 5 marca 2008, 14:11

Re: problem z doborem maski

Postautor: Jaca » wt, 20 marca 2012, 11:19

ja na dużą gębę mam aliena omera i jest spoko... mam ją już z 8 lat...

Awatar użytkownika
remek2f
Posty:211
Rejestracja:czw, 1 marca 2012, 18:15
Lokalizacja:Szczecin/Bodø/Darłowo

Re: Problem z doborem maski

Postautor: remek2f » czw, 22 marca 2012, 23:29

dzisiaj dostałem maske picasso classic, wieczorem byłem na basenie, przeziębiony ale już nie mogłem wytrzymać:P moge stwierdzić, że wymiata w porównianiu do beuchat mundial i alien omer. :e_biggrin:
May the Force be with you

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Problem z doborem maski

Postautor: bruner » pt, 23 marca 2012, 12:55

Wymiata na Twojej facjacie. Dobrze, że trafiłeś. Komu innemu znowu najlepiej i najszczelniej spasuje inna. Taki już jest ten świat.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
remek2f
Posty:211
Rejestracja:czw, 1 marca 2012, 18:15
Lokalizacja:Szczecin/Bodø/Darłowo

Re: Problem z doborem maski

Postautor: remek2f » pt, 23 marca 2012, 14:44

Masz racje bruner:) Znalazłem maske pasująco do mojej facjaty.
May the Force be with you


Wróć do „ABC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości

cron