[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
PŁETWY - MARES RAZOR PRO -Spearfishing.pl

PŁETWY - MARES RAZOR PRO

Wszytko co dotyczy masek, fajek, płetw oraz obciążenia.

Moderator:doox

Awatar użytkownika
doox
Site Admin
Posty:3326
Rejestracja:wt, 4 marca 2008, 16:35
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:
PŁETWY - MARES RAZOR PRO

Postautor: doox » pn, 23 czerwca 2008, 13:52

Zna ktos te pletwy? Mozna je dostac w Decathlonie. Zastanawiam sie czy nie wejsc w nie...

http://www.decathlon.com.pl/PL/razor-pr ... 65/#TAILLE
...if you accept the sea by all means you will enjoy anything in the water...
...najważniejszy w życiu jest las i woda...Jancio Wodnik....

Awatar użytkownika
wojtas361
Posty:472
Rejestracja:sob, 24 maja 2008, 21:01
Lokalizacja:Szczecin

Re: Mares Razor Pro...

Postautor: wojtas361 » pn, 23 czerwca 2008, 18:32

Hej.Zobacz sobie na forum frrediving.pl.Tam coś jest o tych płetwach :)

Awatar użytkownika
Stelm
Posty:673
Rejestracja:wt, 15 kwietnia 2008, 16:22
Lokalizacja:Warszawa

Re: Mares Razor Pro...

Postautor: Stelm » pn, 9 marca 2009, 11:03

Wracam do wątku Razor Pro. Któryś z Was w końcu "zanabył" te płetewki? Pytam, bo ja zaryzykowałem i kupiłem za przyzwoite pieniądze na Allegro. We środę test basenowy.

Awatar użytkownika
Stelm
Posty:673
Rejestracja:wt, 15 kwietnia 2008, 16:22
Lokalizacja:Warszawa

Re: Mares Razor Pro...

Postautor: Stelm » wt, 10 marca 2009, 11:31

Nie doczekałem do środy i poszedłem wczoraj wieczorem :D Test odbył się bez skarpet neoprenowych, ale wypadł pomyślnie. Ciekaw jestem jak się sprawdzą przy długim, kilkugodzinnym pływaniu. Nigdy wcześniej nie miałem na nogach płetw do free, ale odniosłem wrażenie, że w aspetto, bez obciążenia, przy odpowiednio ugiętych nogach, "przyklejam" się do dna basenu i tyłek nie ucieka mi do góry. I chyba o to w tym chodzi. Ile to można mieć frajdy z nowych zabawek :e_biggrin:

Awatar użytkownika
doox
Site Admin
Posty:3326
Rejestracja:wt, 4 marca 2008, 16:35
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Mares Razor Pro...

Postautor: doox » śr, 22 kwietnia 2009, 15:25

Stelm, możesz coś więcej o tych płetewkach?
A może ktoś ma doświadczenia z innymi płetwami z rodziny maresa?
Muszę coś kupic i nawet mam ochotę zaryzykować w tą stronę:

Mares Instinct Pro
Mares Razor Pro
Mares Razor Soft

Czego szukam?
Wygodny kalosz do stopy z wysokim podbiciem pod skarpetę 5 mm.
Przyzwoita moc ale nie za twarde. Nie zamierzam wypływać z 40 m:-)
Za to pewnie dużo pedalowania po powierzchni. Ważne żeby dobrze się prowadziły (równolegle) i nie miały tendencji do skręcania i obijania się.

Alternatywa są oczywiście nieśmiertelne GARYYYYY,
pływałem w maczkowych i mi pasuja.

Ps.
I jeszcze jedno...kto mi powie jaka mają długość? Nie doszperałem sie nigdzie na necie a nie mam czasu szukać:-(
...if you accept the sea by all means you will enjoy anything in the water...
...najważniejszy w życiu jest las i woda...Jancio Wodnik....

Awatar użytkownika
proca
Posty:689
Rejestracja:pn, 20 października 2008, 01:04

Re: Mares Razor Pro...

Postautor: proca » śr, 22 kwietnia 2009, 21:30

Jeśli chodzi o gary to chyba 90, też nie pamiętam, ale więcej niż 85cm, no i chyba zależy trochę od rozmiaru.
Piękne chwile: ...zapach zaszczanej pianki w szczelnie zamkniętym samochodzie, zimą przy włączonym ogrzewaniu!

Awatar użytkownika
Stelm
Posty:673
Rejestracja:wt, 15 kwietnia 2008, 16:22
Lokalizacja:Warszawa

Re: Mares Razor Pro...

Postautor: Stelm » wt, 16 czerwca 2009, 10:18

Sezon w pełni, więc mogę powiedzić słów kilka o swoich doświadczeniach z moimi Razorami Pro. Po kilkunastu jeziorowych nurach mogę powiedzieć, że płetwy są naprawdę konkretne. Mam w nich na koncie parę polowań po 4-5 godzin (zdarzyło mi się też jedno 6-godzinne posiedzenie :D ) i dopiero pod koniec (po kilku dniach z rzędu) zaczynała boleć mnie kostka (przy używanych wcześniej paskowych Plana Avanti Quattro i klasycznych butach do scuba, zmęczenie stawów skokowych i śródstopia pojawiało się znacznie szybciej). Sprawdzają się i w poziomie, szczególnie przy nurach, gdzie są długie, puste przeloty (bezrybie, płytka woda, dotarcie np. na odległą wyspę, itp.) i przy wyjściach z głębszej wody. Prowadzą się jak po sznurku i nie chodzą na boki. Skłamałbym, że się lekko nie obijają po długim pływaniu, ale wtedy to wszystko się obija :wink: Mam skarpety 4 mm, zwykłe, nie open cell. Zrezygnowałem z płetwotrzymaczy, bo nie ma konieczności. Kalosz trzyma się przyzwoicie bez nich, a to zawsze dodatkowy gadżet, a w nocy kolejne utrudnienie. Mam porównanie z Omerami Millenium (dla mnie zdecydowanie za twarde) i Garami 3000 LD (podobne kultowe, ale dla mnie" chemia nie teges" :wink:). milkacz ma chyba Razory Softy (szare), z charakterystyką do łowiectwa, więc może on dołoży jakieś spostrzeżenia. A... i mają 90 cm długości.


Wróć do „ABC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 62 gości

cron