[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Omer Cayman Cave 75 -Spearfishing.pl

Omer Cayman Cave 75

Wszystko co dotyczy kusz gumowych, pneumatycznych oraz pozostałej broni łowieckiej.

Moderator:doox

jrn921
Posty:2
Rejestracja:śr, 28 czerwca 2017, 17:18
Omer Cayman Cave 75

Postautor: jrn921 » śr, 28 czerwca 2017, 17:34

Witam. Mam takie oto pytanie do doświadczonych szanownych łowców. Mam kuszę jak w temacie z jedną standardową gumą, chcę dokupić drugą i czy druga guma zwiększy mi jedynie prędkość strzały czy może również zasięg a może celność, a może kosztem prędkości zmniejszy się celność. Kuszinguję że tak się wyrażę jedynie w Chorwacji czyli widoczność znakomita. Dziękuję z góry za profesjonalną odpowiedź i pozdrawiam. :D

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Omer Cayman Cave 75

Postautor: bruner » śr, 12 lipca 2017, 23:16

Druga guma zwiększy Ci prędkość początkową strzały i zasięg efektywny, może natomiast zmniejszyć celność gdy sumaryczna siła naciągów spowoduje ciężkie działanie spustu skutkujące tzw. "zrywaniem" strzału.
To znaczy, że gdy dobrze dobierzesz siłę naciągów to będziesz mógł z tej samej kuszy skutecznie strzelać do dużych ryb będących nieco dalej niż gdy miałeś pojedynczy naciąg, zachowując bez znaczących zmian celność strzałów.

To co napisałem jest słuszne przy założeniu, że używasz grotów pojedynczych. Zaznaczam to, bo pamiętam, że wersja cave była często oferowana ze strzałą gwintowaną i wielozębem...
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

jrn921
Posty:2
Rejestracja:śr, 28 czerwca 2017, 17:18

Re: Omer Cayman Cave 75

Postautor: jrn921 » sob, 15 lipca 2017, 14:18

Dzięki za odpowiedź, w takim razie jak dobrać moc 2 gumy żeby nie zrywało strzały. W necie jest kilka podanych sposobów na obliczenie długości gumy, ale po przeliczeniu każdy daje inne wyniki i to różniące się o kilka cm. Jeżeli chodzi o grot to rzeczywiście u mnie jest z gwintowaną wymienną końcówką. Jak bardzo różni się prędkość i celność pomiędzy "widelcem" a pojedynczym grotem ? Pozdrawiam :D


Wróć do „Kusze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości

cron