[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Guma na trzciny - Strona 2 -Spearfishing.pl

Guma na trzciny

Wszystko co dotyczy kusz gumowych, pneumatycznych oraz pozostałej broni łowieckiej.

Moderator:doox

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:
Re: Guma na trzciny

Postautor: bruner » czw, 3 września 2015, 16:02

Wszystko zależy od tego jakie ryby chcesz strzelać. Jeśli są tam wielkie ryby egzotyczne, sztucznie wpuszczane w naszej strefie klimatycznej przez człowieka - grube karpie, amury, tołpygi, itp lub rodzime ale bardzo wyrośnięte sumy i na takie ryby chcesz się nastawiać to warto pomyśleć o pneumacie, ze szczególnym uwzględnieniem Krzyśkowej produkcji próżniówki lub przeróbki u niego klasycznego pneumatyka na próżniówkę. W tej próżniówce i tak strzałę wkłada się do lufy na powierzchni (nabija oczywiście już pod wodą ze względów bezpieczeństwa), by w lufie było powietrze a nie woda, więc brudy wypłyną z wodą przy tym i tak. A w wodzie przestrzeń nad tłokiem jest w tych kuszach uszczelniona oringami - prawidłowo ładowana nie powinna więc ucierpieć od piasku czy innej zawiesiny.

Jeśli zaś są tam inne ryby, które będą Twoim celem to skłaniałbym się ku gumie. Guma, jest celniejsza (w pneumatyku nie widzisz końca strzały celując, linia celowania jest podniesiona o promień lufy pneumatyka co powoduje, że chcąc precyzyjnie trafić ryby długie a niewysokie, np. szczupaki to trzeba brać na to poprawkę, co jest niewygodne).

Cayman GI lub inna guma 50 lub 60 cm to dobry wybór na trzciny i gęste rośliny. Łatwo z nimi zejść do dna pod zielsko gdzie masz szansę zobaczyć najwięcej ryb w miejscu gdzie wydaje im się, że są niewidoczne.

Ja z gumy 50 cm (imersion challenger pro) z pojedynczym naciągiem 16 mm strzelam dość regularnie sumy do 15 kg.
A z omera caymana GI 60 cm z dwoma naciągami padnie praktycznie każda ryba którą podejdziesz na 2 - 2.5 metra od maski. Kwestia gdzie ją przycelujesz. Z tej odległości karp do 20 kg z takiej gumówki to nie problem. Amura musisz strzelać z nieco bliżej, tak, żeby najlepiej go przebić na wylot. Cayman GI znosi przeróbkę głowicy na otwartą bez jej osłabienia co umożliwia strzelanie do dużych ryb z bliska bez obawy o to co stanie się później ze strzałą uwięzioną jeszcze w głowicy (gdy jest systemu zamkniętego) gdy duża ryba rzuci się gwałtownie po postrzale.

Póki zamierzasz mieć jedną kuszę stoisz więc przed wyborem zależnym od tego na co chesz polować w pierwszej kolejności ... ale pewnie i tak kupisz drugą za jakiś czas :mrgreen:
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

ZibiP
Posty:23
Rejestracja:wt, 1 września 2015, 08:04
Lokalizacja:Bydgoszcz

Re: Guma na trzciny

Postautor: ZibiP » czw, 3 września 2015, 20:33

Dzięki za wyczerpujące wyjaśnienie. Mam jeszcze trochę czasu na zastanawianie.


Wróć do „Kusze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości

cron