[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Najlepsza Kusza ;) -Spearfishing.pl

Najlepsza Kusza ;)

Wszystko co dotyczy kusz gumowych, pneumatycznych oraz pozostałej broni łowieckiej.

Moderator:doox

Bazyl
Posty:22
Rejestracja:śr, 15 sierpnia 2012, 20:36
Lokalizacja:Darłowo
Najlepsza Kusza ;)

Postautor: Bazyl » ndz, 19 sierpnia 2012, 14:10

Witam Kolegów z Forum :D Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z łowiectwem, poczytałem juz troszkę na forum na temat kusz. Zdecydowałem się na kuszę gumową teraz pytanie do was jaki model byście polecili w przedziale cenowym do 600zł(najlepiej już z kołowrotkiem) ?

Awatar użytkownika
Jaca
Posty:2240
Rejestracja:śr, 5 marca 2008, 14:11

Re: Najlepsza Kusza ;)

Postautor: Jaca » ndz, 19 sierpnia 2012, 20:47

Na jakie wody? Jak wizura i jakie ryby sie spodziewasz?

Bazyl
Posty:22
Rejestracja:śr, 15 sierpnia 2012, 20:36
Lokalizacja:Darłowo

Re: Najlepsza Kusza ;)

Postautor: Bazyl » ndz, 19 sierpnia 2012, 21:04

Pomorskie Jeziora, widoczność 2-4metry, co się przytrafi ale obok mnie jest jezioro(moje ulubione) gdzie można trafić ładnego suma, karpia i oczywiście szczupaka. Na początek głębokości nie będą wielkie do 3m, bardziej takie szuwarowanie planuje.

Awatar użytkownika
Bivittatus
Posty:279
Rejestracja:pn, 19 kwietnia 2010, 09:11
Lokalizacja:Słupsk

Re: Najlepsza Kusza ;)

Postautor: Bivittatus » pn, 20 sierpnia 2012, 09:38

Na przykład omer XXV - mam i mogę z czystym sumieniem polecić. Z Kołowrotkiem spokojnie się zmieścisz w 600 pln. Nawet Ci trochę zostanie. Długość 75cm też powinna być ok jak na nasze wody.

Bazyl
Posty:22
Rejestracja:śr, 15 sierpnia 2012, 20:36
Lokalizacja:Darłowo

Re: Najlepsza Kusza ;)

Postautor: Bazyl » pn, 20 sierpnia 2012, 09:56

No właśnie tak myślałe nad omerem xxv, w grę wchodził też cayman cave 65, EFFESUB BLACK BLAST OPEN 60 itp. Nie jestem pewien czy zaczynać od 75 czy od 60 bo na początek głębogości dużych nie będę robił.

Awatar użytkownika
Bivittatus
Posty:279
Rejestracja:pn, 19 kwietnia 2010, 09:11
Lokalizacja:Słupsk

Re: Najlepsza Kusza ;)

Postautor: Bivittatus » pn, 20 sierpnia 2012, 10:09

BLAST to ponoć bardzo dobra kusza tyle tylko,że EFFESUB już nie istnieje więc ciężko Ci będzie nową znaleźć. Coś mi się zdaje ,że całkiem niedawno ktoś na forum sprzedawał. Przejrzyj dział Giełda.
Pozdr.

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Najlepsza Kusza ;)

Postautor: bruner » pn, 20 sierpnia 2012, 12:05

Omer Cayman 2000 G.I. 75 cm na tę wizję polecam. Jest też długość 60 cm. Dostępne w Deca, kołowrotek też tam kupisz do nich (Match uniwersal). Celne i solidne. Cayman 2000 G.I. ma prowadnicę strzały zintegrowaną z łożem i zamknietą głowicę - bardzo fajne połączenie.

Nie wykosztujesz się i wg mnie nie pożałujesz.

Apropo Effesuba o jakim piszesz - kusza z głowicą otwartą, która dość wyraźnie biła powyżej celu i to jest powszechne w tym modelu. Miałem taką więc wim co piszę. Co ciekawsze Cayman 2000 G.I. po przerobieniu głowicy z zamknietej na otwartą (z powodu uszkodzenia głowicy w jednej takiej kuszy z mojej winy) nie traci nic na celności - dalej bije w punkt - co sugeruje dokładniej spasowaną konstrukcję niż black blast open.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

rosomak
Posty:1478
Rejestracja:pn, 28 września 2009, 13:15
Lokalizacja:Las Powidz

Re: Najlepsza Kusza ;)

Postautor: rosomak » pn, 20 sierpnia 2012, 20:18

black blast open ja sprzedawałem bo biła faktycznie nad rybe=nie mogłem się przestawić. \sharky sprzedawał też black blast ale z głowica zamkniętą. Wiem, że sprzedał. Faktycznie weź tego omera gi. Oglądałem je i wyglądają na solidne+zintegrowana prowadnica to duża zaleta...i cena super! Na wizurkę 2-4 wziąłbym 60kę. Pewnie i tak większość będziesz bagrował na początku przy trzcinkach :D

Bazyl
Posty:22
Rejestracja:śr, 15 sierpnia 2012, 20:36
Lokalizacja:Darłowo

Re: Najlepsza Kusza ;)

Postautor: Bazyl » pn, 20 sierpnia 2012, 20:58

Koledzy a co myślicie na temat MARES Phantom Carbon 75 i CRESSI Geronimo 75 ??

rosomak
Posty:1478
Rejestracja:pn, 28 września 2009, 13:15
Lokalizacja:Las Powidz

Re: Najlepsza Kusza ;)

Postautor: rosomak » pn, 20 sierpnia 2012, 21:16

żadnego karbonu :D Phantomy chyba wychodziły tez w aluminium ale ręki sobie nie dam odciąć. Geronimo nigdy nie miałem ale widzę, że też ma prowadniczkę więc pewnie celna też będzie ;)

Bazyl
Posty:22
Rejestracja:śr, 15 sierpnia 2012, 20:36
Lokalizacja:Darłowo

Re: Najlepsza Kusza ;)

Postautor: Bazyl » wt, 21 sierpnia 2012, 11:28

Dziękować koledzy za porady, po przeanalizowaniu zdecydowałem się na zakup Omer Cayman 2000 G.I. 60 :D


Wróć do „Kusze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości

cron