[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Beuchat Mundial vs Omer Cayman G.I z Decathlona -Spearfishing.pl

Beuchat Mundial vs Omer Cayman G.I z Decathlona

Wszystko co dotyczy kusz gumowych, pneumatycznych oraz pozostałej broni łowieckiej.

Moderator:doox

pisiorek
Posty:6
Rejestracja:pn, 25 czerwca 2012, 09:31
Beuchat Mundial vs Omer Cayman G.I z Decathlona

Postautor: pisiorek » czw, 28 czerwca 2012, 21:46

Proszę o poradę. Chcę kupić coś z pomiędzy tych dwóch kusz wymienionych w temacie, zamierzam jedynie raz do roku pobawić się w podwodne strzelania w Adriatyku i zastanawiam się nad wyborem. Niestety nie mam możliwości obejrzenia ich na żywo i dotknięcia, bo w moim Deca ich nie ma, mogę je tylko zamówić i przywiozą do je do Deca w moim mieście - muszę się oprzeć jedynie na Waszej koledzy ocenie i pomocy. Ceną różnią się o 90 zł ( 240 - Mundial i 330 Cayman - niby nie dużo ale w tym przedziale cenowym to 30%). Porównując obie na pierwszy rzut oka nie ma specjalnie - dla mnie raczkującego w temacie - różnicy. Czytałem wszystkie wątki na forum dotyczące wyboru na początek zabawy w spearfishing, kolega Bruner opisuje Caymana jako bardzo dobry wybór na początek ale spotkałem się też z kilkoma pochlebnymi wypowiedziami na temat Mundiala (w Deca sa już sprzedawane ze stopką). Dlatego też mam pewne wątpliwości i proszę o ich rozwianie, bo jeżeli jest pomiędzy nimi tak zasadnicza różnica w jakości, że odczuję ją nawet używając raz w roku przez kilka dni, to oczywiście kupię Caymana. Pomyślałem jednak, że używając ją tak rzadko może zamiast przepłacać stówę lepiej doposażyć Mundiala w kołowrotek lub coś innego. Proszę o podanie różnic i korzyści z posiadania Caymana.

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Beuchat Mundial vs Omer Cayman G.I z Decathlona

Postautor: bruner » pt, 29 czerwca 2012, 07:33

To są różne kusze. Beuchat jest bez prowadnicy, a omer ma prowadnicę strzały na całej długości łoża. To jest zasadnicza różnica pomiędzy tymi kuszami, bo głowicę oba modele mają zamkniętą.

Oba modele kuszy nie są tylko 'na początek'. To dobre, solidne kusze. Ja, np. używam tych omerów 2 sezon i nie myślę na razie o zastąpieniu ich innymi w ich długościach. Są bardzo celne.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

pisiorek
Posty:6
Rejestracja:pn, 25 czerwca 2012, 09:31

Re: Beuchat Mundial vs Omer Cayman G.I z Decathlona

Postautor: pisiorek » sob, 30 czerwca 2012, 15:37

Wybór dokonany. Dzięki Bruner za konstruktywne porady. Ostatni Cayman 90cm nabyty dzisiaj w Sosnowcu.


Wróć do „Kusze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 63 gości