[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Kusze hydropnełmatyczne -Spearfishing.pl

Kusze hydropnełmatyczne

Wszystko co dotyczy kusz gumowych, pneumatycznych oraz pozostałej broni łowieckiej.

Moderator:doox

Bodek
Posty:116
Rejestracja:wt, 8 czerwca 2010, 21:23
Kusze hydropnełmatyczne

Postautor: Bodek » czw, 24 listopada 2011, 19:31

Co myślicie o tyh kuszah ? jak to się sprawuje?

Bodek
Posty:116
Rejestracja:wt, 8 czerwca 2010, 21:23

Re: Kusze hydropnełmatyczne

Postautor: Bodek » ndz, 4 grudnia 2011, 10:08

Nikt nic niewie o kuszah hydropneumatycznyh?

Awatar użytkownika
Jaca
Posty:2240
Rejestracja:śr, 5 marca 2008, 14:11

Re: Kusze hydropnełmatyczne

Postautor: Jaca » ndz, 4 grudnia 2011, 10:57

słyszałem, że słabizna... ale nie znam szczegółów... poszukaj na forum w wyszukiwarce... coś na pewno było...

Awatar użytkownika
Octopus
Posty:531
Rejestracja:czw, 25 lutego 2010, 22:38
Lokalizacja:Warszawa

Re: Kusze hydropnełmatyczne

Postautor: Octopus » ndz, 4 grudnia 2011, 20:52

A czy hydropneumatyki to przypadkiem nie to samo co oleopneumatyki? Wydaje mi się, że tak właśnie jest tylko ktoś sobie wynalazł taką nazwę, że niby pneumatyczna i strzela w wodzie :) Ja przynajmniej nie słyszałem o pomyślę by ładować wodę do cylindra.... Bo niby i po co? Dla smarowania? Woda nie podlega kompresji więc bez powietrza i tak się nie da. Mogę się mylić.
SPRZEDAM. Pięcio, cztero, trójzęby na morza południa i nie tylko. Effesub i Seac Sub. System ładowania kusz gumowych. Linki z nitami do zarabiania kusz 25 m. Rurki Effesub. Sporo tego na magazynie ;) Zainteresowani niech piszą na PRIV.

Awatar użytkownika
emer
Posty:1504
Rejestracja:ndz, 22 listopada 2009, 20:46
Lokalizacja:K-ce

Re: Kusze hydropnełmatyczne

Postautor: emer » ndz, 4 grudnia 2011, 22:00

rps-3 to hydropneumatyk i opinie ma b. dobre. jak w wodzie nie zanurzysz to nie strzeli-strzałę z lufy wypycha woda. Na sąsiednim forum jest o niej napisane
Do sprzedania guma na metry
viewtopic.php?f=27&t=3459

www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty:118
Rejestracja:czw, 4 sierpnia 2011, 15:24

Re: Kusze hydropnełmatyczne

Postautor: Grzegorz » ndz, 4 grudnia 2011, 23:00

Kusza hydropneumatyczna faktycznie bez wody nie strzeli. Woda wpychana przez strzałę rozciąga gumową rurkę która magazynuje energię. Po strzale znowu woda wypycha strzałę. Kusze są bardzo dobre tylko delikatne. Wymagana jest dość częsta wymiana gumowej rurki. Kolega pływa z taką już wiele lat. Rozwiązaniem które bardzo pomogło wydłużyć okresy międzyprzeglądowe było wymienienie gumowej rurki na zdobytą gdzieś silikonową. No i jeszcze są dość ciche ;-).
ps jakbym się powtarzał to sorki, nie czytałem sąsiedniego forum ;-)

Awatar użytkownika
Octopus
Posty:531
Rejestracja:czw, 25 lutego 2010, 22:38
Lokalizacja:Warszawa

Re: Kusze hydropnełmatyczne

Postautor: Octopus » ndz, 4 grudnia 2011, 23:43

Człowiek uczy się całe życie.. Czytałem o tych właśnie hydropneumatykach ale nie wiedziałem dokładnie z czym to się je i byłem zdania jak wyżej.. Teraz wiem :good:
SPRZEDAM. Pięcio, cztero, trójzęby na morza południa i nie tylko. Effesub i Seac Sub. System ładowania kusz gumowych. Linki z nitami do zarabiania kusz 25 m. Rurki Effesub. Sporo tego na magazynie ;) Zainteresowani niech piszą na PRIV.

Bodek
Posty:116
Rejestracja:wt, 8 czerwca 2010, 21:23

Re: Kusze hydropnełmatyczne

Postautor: Bodek » pn, 5 grudnia 2011, 15:00

Cytat z podręcznika nurkowanie. Kusza hydropnełmatyczna.Przed jej użyciem komorę powietrzną napełnia się ręczną pompką. Komora. ta nie ma połączenia z komorą wodną, do której wkładana jest strzała.Komora wodna na swojm końcu posiada otwory przelotowe,na które założony jest gumowy pęcherz.Pęcherz rozgranicza komorę powieczną od wodnej.Do długiej cylindrycznej komory wodnej dostaje się woda. W komorę tę nurek wsuwa strzałę(z pszodu komora ta posiada uszczelnienie oringowe) przepychając wodę przez otwory do gumowego pęcherza. Na pęcherz z drugiej strony działa sprężone powietrze z komory powietrznej. Po zwolnieniu spustu pęcherz z wodą gwałtownie kurczy się i woda wyrzuca strzałę. Nie ma tłoka dlatego jest cicha. :wave:


Wróć do „Kusze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 58 gości