[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Prośba o identyfikację kuszy. -Spearfishing.pl

Prośba o identyfikację kuszy.

Wszystko co dotyczy kusz gumowych, pneumatycznych oraz pozostałej broni łowieckiej.

Moderator:doox

-=PAWEL=-
Posty:137
Rejestracja:wt, 25 sierpnia 2009, 12:16
Lokalizacja:Radom - pustynia
Prośba o identyfikację kuszy.

Postautor: -=PAWEL=- » pn, 13 czerwca 2011, 14:53

Witam,
wpadła mi w ręce pneumatyczna kusza produkcji radzieckiej, długość ok 60 cm, kolor zielony, rękojeść na końcu, pompowana z boku (pompka z obejmą). Co to za sprzęt, ze wstępnych oględzin wiem już że nie trzyma powietrza (prawdopodobnie leżała bardzo długo nieużywana), da się ja napompować lecz po załadowaniu strzały słychać jak gdzieś uchodzi powietrze. W zestawie jest sporo gumowych uszczelek i metalowych oringów. Nie wiem czy da się ją zreanimować.

Awatar użytkownika
Blachaaa
Posty:173
Rejestracja:wt, 22 lutego 2011, 21:47
Lokalizacja:Suwałki

Re: Prośba o identyfikację kuszy.

Postautor: Blachaaa » pn, 13 czerwca 2011, 14:57

musisz wymienic wszystkie uszczelniacze czyli o ringi i ie dobrze

Awatar użytkownika
Octopus
Posty:531
Rejestracja:czw, 25 lutego 2010, 22:38
Lokalizacja:Warszawa

Re: Prośba o identyfikację kuszy.

Postautor: Octopus » pn, 13 czerwca 2011, 17:20

To chyba RPS http://archiwumallegro.pl/kusza_hudropn ... 93579.html Podobno całkiem fajna i celna kusza ale to wiadomości z trzeciej ręki. Co do reanimacji to na 90% da się to zrobić. Jeżeli jakieś części metalowe/z tworzywa nie skorodowały lub popękały to będzie to tylko kwestia uszczelek i ewentualnego polerowania cylindra.
SPRZEDAM. Pięcio, cztero, trójzęby na morza południa i nie tylko. Effesub i Seac Sub. System ładowania kusz gumowych. Linki z nitami do zarabiania kusz 25 m. Rurki Effesub. Sporo tego na magazynie ;) Zainteresowani niech piszą na PRIV.

Awatar użytkownika
zwierzak6
Posty:130
Rejestracja:pt, 26 marca 2010, 22:30

Re: Prośba o identyfikację kuszy.

Postautor: zwierzak6 » pn, 13 czerwca 2011, 21:06

na pewno jest to kusza hydropneumatyczna... pytanie tylko w jakim stanie ,Tomek z Legionowa reanimował takie kusze.pogadaj z nim. może coś podpowie

Awatar użytkownika
Jancio Wodnik
Posty:831
Rejestracja:ndz, 2 sierpnia 2009, 08:38
Lokalizacja:Góral Świętokrzyski

Re: Prośba o identyfikację kuszy.

Postautor: Jancio Wodnik » pn, 13 czerwca 2011, 23:03

Takt o jest hydropneumatyk,ja też mam taką,na powierzchni z niej nie strzelisz,a co do reanimacji to Tomek albo Roger.Mogę Ci jeszcze powiedzieć że ma przeokrutną siłę,urywa pól ryja z uchem i jeszcze trochę. :th_thmali172: :wave:

-=PAWEL=-
Posty:137
Rejestracja:wt, 25 sierpnia 2009, 12:16
Lokalizacja:Radom - pustynia

Re: Prośba o identyfikację kuszy.

Postautor: -=PAWEL=- » wt, 14 czerwca 2011, 07:39

To właśnie ta kusza która pokazał Octopus, wczoraj ja rozkręciłem i wszystko wydaje się w porządku. Wymieniłem wszystkie uszczelki gumowe, ale jak załaduje strzałę to nie siedzi sztywno tzn nie zatrzaskuje się. Muszę ją chyba dać jakiemuś znawcy tematu żeby to ogarnął.

Awatar użytkownika
Łukasz H.
Posty:227
Rejestracja:sob, 12 czerwca 2010, 16:56
Lokalizacja:Pomorskie

Re: Prośba o identyfikację kuszy.

Postautor: Łukasz H. » wt, 14 czerwca 2011, 12:47

Dont act stupid! Dont write shit!Just Shoot the damn fish!

Awatar użytkownika
Szuwarek
Posty:157
Rejestracja:czw, 29 lipca 2010, 13:17
Lokalizacja:Southampton

Re: Prośba o identyfikację kuszy.

Postautor: Szuwarek » wt, 13 września 2011, 14:23

Jakoś przegapiłem ten temat. PAWEŁ, to bardzo dobra radziecka kusza!! (W ogóle uważam, że oni robią najlepsze kusze) konstrukcja nieco skomplikowana, ale warto nad nią posiedzieć. Na sąsiednim forum jest ciekawy wątek o RPS-3- dużo ciekawych informacji i zdjęć. zachęcam do lektury.
Pozdrawiam

Bodek
Posty:116
Rejestracja:wt, 8 czerwca 2010, 21:23

Re: Prośba o identyfikację kuszy.

Postautor: Bodek » wt, 4 października 2011, 15:34

Też mam taką,dopiero kupiłem od Jin wina za 100 zł jaki to ma zasięg jak celnosć ? :wave:

rosomak
Posty:1478
Rejestracja:pn, 28 września 2009, 13:15
Lokalizacja:Las Powidz

Re: Prośba o identyfikację kuszy.

Postautor: rosomak » wt, 4 października 2011, 21:43

ostatnio na giełdzie rosjanka miała kilka takich kusz. Za sztukę wołała tylko...400zł :mrgreen:

Awatar użytkownika
emer
Posty:1504
Rejestracja:ndz, 22 listopada 2009, 20:46
Lokalizacja:K-ce

Re: Prośba o identyfikację kuszy.

Postautor: emer » wt, 4 października 2011, 21:48

400zł..uuuu.
Ja się wybrałem na giełdę w niedziele w poszukiwaniu tej właśnie dzidy
odpowiedzi...
- panie to jest nielegalne, pozwolenie trzeba, zakazane
- "a cio to je kusia"
Do sprzedania guma na metry
viewtopic.php?f=27&t=3459

www.sspoland.pl

olympus77
Posty:85
Rejestracja:czw, 7 lipca 2011, 23:16

Re: Prośba o identyfikację kuszy.

Postautor: olympus77 » wt, 4 października 2011, 22:30

Pawle jeśli masz jak piszesz oryginalne uszczelki to BARDZO proszę o jakieś dokładne foty samych uszczelek albo ułóż je na skanerze i zeskanuj. Robiłem tak z drobnymi elementami. Mam dwie takie kusze w dobrym stanie. Jestem na etapie dorabiania uszczelnienia wylotu lufy. Moim zdaniem kusze te są zrobione świetnie. Sam pomysł zasady działania jest fenomenalny a wykonanie jak na warunki ZSRR też bardzo fajne. Jeszcze z nich nie strzelałem, ale porównanie z wyglądu z tanią włoszczyzną moim zdaniem daje produkcji zza wschodniej granicy znaczną przewagę. Mam zresztą dwie gumówki wschodnie. Jedna ma prowadzenie strzały w postaci lufy z rurki. Dorobiłem do niej u tokarza za 40 zł głowicę (oryginalny gwint M14x1.5) i problem z gumą z głowy. Teraz pasuje oryginalna guma Beuchat (gwint M14x1 - oczywiście "ruski" gwint lepszy, trudniej zniszczyć i szybciej się wkręca nową gumę) Trochę mi zajęło namówienie sprzedawców Beuchat na użycie suwmiarki ;) Zdaje się, że niektórzy nie wiedzą, że coś takiego istnieje. O wzornik z gwintami nawet nie pytałem... Jeśli ktoś lubi trochę pomajsterkować to uważam, że można śmiało kupować kusze radzieckie i uruchamiać. Przy okazji można się sporo nauczyć. Trochę fotek znalazłem w google wpisując nazwę kuszy rosyjskimi literami - najłatwiej skopiować z WORDA;) Miałem rosyjski w podstawówce, sporo pamiętam ;) Pozdrawiam łowców - szczególnie fanów sprzętu "sdiełano w CCCP"


Wróć do „Kusze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości

cron