[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Prize - przeróbki -Spearfishing.pl

Prize - przeróbki

Wszystko co dotyczy kusz gumowych, pneumatycznych oraz pozostałej broni łowieckiej.

Moderator:doox

Tomasz
Posty:40
Rejestracja:pn, 25 października 2010, 10:14
Prize - przeróbki

Postautor: Tomasz » pt, 3 czerwca 2011, 10:49

Witam,
W związku z tym iz zaczynam z kuszami i od niedawna zostałem posiadaczem pneumatyka priz zwracam sie z prośbą o pomoc w OGARNIECIU tejże kuszy.

Chodzi mi o rozwiazanie dorobienia spustu zwalniajacego linke .Mam pewną wizje jak to zrobic ale jak ktos ma sprawdzony sposób to po co bede wymyslał .

Następna rzecz ,czy jest naładowana .Próbowałem włożyć strzałe i jest spory opór i wnioskuje ze jest nabita .Dzis dopiero sprawdze pod woda jak to strzela .

W komplecie sa jakies trzy gumki oring i kawałek plastiku w kształcie smiegiełka ,pytanie co to i do czego ?? wszystko na zdjęciu

Proszę o jakiekolwiek rady co do użytkowania i byc moze jakies dodatkowe przeróbki ,które umłatwiaja uzytkowanie kuszy .

Podobno Jancio Wodnik ma pojęcie o tym modelu wiec prosze o pomoc .



Pozdrawiam
Tomek
Załączniki
IMG_0749.JPG
IMG_0745.JPG
IMG_0752.JPG
TRENING WYNIK TRENING WYNIK !!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Octopus
Posty:531
Rejestracja:czw, 25 lutego 2010, 22:38
Lokalizacja:Warszawa

Re: Prize - przeróbki

Postautor: Octopus » pt, 3 czerwca 2011, 15:11

Te trzy gumki na plastikach to zapasowe tłoczki. "Śmigiełko" służy do mocowania linki do strzały. Przywiązuje się linkę do otworu na początku strzały, zakłada ten statecznik i przewleka przez niego linkę tak by sięgał do krańca strzały ale z niej nie spadał. Lepiej jak opór stawiany przez linkę działa na koniec strzały niż na początek ponieważ nie wypacza tak jej toru lotu a wręcz stabilizuje. Wiem, że Roger ma doświadczenie z tymi pneumatykami. Ja też mam taką kuszę ale nie zmieniałem w niej właściwie nic po za tym, że okleiłem ją neoprenem 7mm aby zniwelować jej ciężar.
SPRZEDAM. Pięcio, cztero, trójzęby na morza południa i nie tylko. Effesub i Seac Sub. System ładowania kusz gumowych. Linki z nitami do zarabiania kusz 25 m. Rurki Effesub. Sporo tego na magazynie ;) Zainteresowani niech piszą na PRIV.

Tomasz
Posty:40
Rejestracja:pn, 25 października 2010, 10:14

Re: Prize - przeróbki

Postautor: Tomasz » sob, 4 czerwca 2011, 14:39

Dzięki za odpowiedz , jak to załoze to dam zdjęcia w celu potwierdzenia czy o to chodziło , a co z tym systemem spustowym jak to zrobic zeby zawinieta lika zwlaniała sie podczas wystrzału? samo zdjęcie by mi wystarzyło .
TRENING WYNIK TRENING WYNIK !!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Blachaaa
Posty:173
Rejestracja:wt, 22 lutego 2011, 21:47
Lokalizacja:Suwałki

Re: Prize - przeróbki

Postautor: Blachaaa » śr, 8 czerwca 2011, 19:26

A mam pytanie ile ruchów pompka trzeba zrobic żeby myło odpowiednie ciśnienie i wydawała maxymalna moc??

Awatar użytkownika
Blachaaa
Posty:173
Rejestracja:wt, 22 lutego 2011, 21:47
Lokalizacja:Suwałki

Re: Prize - przeróbki

Postautor: Blachaaa » pt, 10 czerwca 2011, 13:10

nikt nie wie?

Domel
Posty:26
Rejestracja:czw, 2 października 2008, 22:45
Lokalizacja:Szczecin

Re: Prize - przeróbki

Postautor: Domel » pt, 10 czerwca 2011, 14:14

Napompuj tyle żebyś był w stanie wcisnąć strzałe i załadować kusze i wtedy będzie dobrze ilość ruchów pompki nic tu nie da bo może sie okazać że nie jesteś w stanie nabić kuszy i nie mówie tu o zaparciu całym ciałem o jakiś twardy przedmiot tylko masz ją załadować kiedy nie będziesz miał dna pod nogami.pozdro :wave:

Awatar użytkownika
Octopus
Posty:531
Rejestracja:czw, 25 lutego 2010, 22:38
Lokalizacja:Warszawa

Re: Prize - przeróbki

Postautor: Octopus » pt, 10 czerwca 2011, 16:21

Niestety nie jest tak do końca z tą akurat kuszą. Podobno przeładowana ma tendencje do rozpierania cylindra (Tego, w którym śmiga tłoczek) Często zdarzają się pęknięcia. Z tego co wiem lepiej nie ładować jej powyżej 20atm.
SPRZEDAM. Pięcio, cztero, trójzęby na morza południa i nie tylko. Effesub i Seac Sub. System ładowania kusz gumowych. Linki z nitami do zarabiania kusz 25 m. Rurki Effesub. Sporo tego na magazynie ;) Zainteresowani niech piszą na PRIV.

Awatar użytkownika
Blachaaa
Posty:173
Rejestracja:wt, 22 lutego 2011, 21:47
Lokalizacja:Suwałki

Re: Prize - przeróbki

Postautor: Blachaaa » sob, 11 czerwca 2011, 12:08

No to spoko luz ziomeczki :P tak zrobie :wave:

Awatar użytkownika
Jancio Wodnik
Posty:831
Rejestracja:ndz, 2 sierpnia 2009, 08:38
Lokalizacja:Góral Świętokrzyski

Re: Prize - przeróbki

Postautor: Jancio Wodnik » wt, 14 czerwca 2011, 20:50

:wave: Panowie z PRIZMĄ to jest tak:przeładować oczywiście nie dobrze bo wewnętrzna rurka w której chodzi tłoczek może pęknąć ale z tym też nie jest tak na wprost bo wtedy nie będziesz w stanie jej załadować w wodzie.Stopień napompowania każdy musi sobie sam dopasować do swoich możliwości.Mnie w życiu pękła rurka tylko raz ale była tak nabita że dwu chłopa musiało ją nabijać i do tego strzała była za długa,tak że powietrze znajdujące się w rurce przy wpychaniu tłoczka nie miało się gdzie podziać.Więc musiało coś rozsadzić.Sory że wcześniej nie napisałem ale dopiero wróciłem z wojaży i dopiero się ogarniam. :wave:

Awatar użytkownika
Blachaaa
Posty:173
Rejestracja:wt, 22 lutego 2011, 21:47
Lokalizacja:Suwałki

Re: Prize - przeróbki

Postautor: Blachaaa » wt, 14 czerwca 2011, 21:09

dzięki za radę. A i mam taka sprawę czy prizm ma gwinti wielkosc jego w starzale jest taki sam bo chce kupic jakis ladny grot a ten uniwersalny do mojej nie pasuje., a nie mam czym zmierzyc. Jancio widzialem u ciebie ladny dwu zab na zdjeciu gdzie taka piekńosc wyszperales :)

Bodek
Posty:116
Rejestracja:wt, 8 czerwca 2010, 21:23

Re: Prize - przeróbki

Postautor: Bodek » czw, 16 czerwca 2011, 20:11

Rosyjskie kusze mają inne gwinty grubsze musirz przerabiac jak kupirz Włoski grot :wave:

Awatar użytkownika
Blachaaa
Posty:173
Rejestracja:wt, 22 lutego 2011, 21:47
Lokalizacja:Suwałki

Re: Prize - przeróbki

Postautor: Blachaaa » czw, 16 czerwca 2011, 20:57

wgadomo o co chodzi., wszystko da sie zrobic :)

Awatar użytkownika
Magnum441
Posty:183
Rejestracja:śr, 19 maja 2010, 08:58
Lokalizacja:Z-------m
Kontaktowanie:

Re: Prize - przeróbki

Postautor: Magnum441 » pt, 17 czerwca 2011, 10:00

W nowszych kuszach rosyjskich gwint juz jest normalny :):)
i pasują np groty od omera
Natomiast w Dectlonie swego czasu były tzw przejściówki , były dwa rodzaje . ale czy jeszcze są to niewiem :).

Tomasz
Posty:40
Rejestracja:pn, 25 października 2010, 10:14

Re: Prize - przeróbki

Postautor: Tomasz » wt, 21 czerwca 2011, 15:50

Czy ktos moze dac zdjęcie jak dorobic ten spust zwalniający linke podczas strzału , mam wizje jak to zrobic ale wilałbym zobaczyc sprawdzony sposób .

Dzieki
TRENING WYNIK TRENING WYNIK !!!!!!!!!

Awatar użytkownika
doox
Site Admin
Posty:3326
Rejestracja:wt, 4 marca 2008, 16:35
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Prize - przeróbki

Postautor: doox » wt, 21 czerwca 2011, 22:18

Może ten schemat ci pomoże. Robisz nacięcie na środku osłony cyngla, tak żeby został luz na poruszający się w osi obrotu języczek zwalniający linkę. Języczek robisz z kawałka blachy. Całość nitujesz ze sobą tak żeby idealnie zgrać z cynglem i powinno działać.
Załączniki
cyngiel.jpg
...if you accept the sea by all means you will enjoy anything in the water...
...najważniejszy w życiu jest las i woda...Jancio Wodnik....


Wróć do „Kusze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości

cron