[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
pierwsza kusza na zarośnięty akwen -Spearfishing.pl

pierwsza kusza na zarośnięty akwen

Wszystko co dotyczy kusz gumowych, pneumatycznych oraz pozostałej broni łowieckiej.

Moderator:doox

zbyszek73
Posty:7
Rejestracja:sob, 15 stycznia 2011, 01:20
pierwsza kusza na zarośnięty akwen

Postautor: zbyszek73 » wt, 15 marca 2011, 20:20

witam na początki mojej przygody z polowaniem zastanawiam sie nad wyborem kuszy
BEUCHAT A6. Espadon 500 http://spearfishing24.pl/a6-espadon-500-p-72.html
przyciągnęła mię cena 158zł
rozmiar 50 napawano będzie dobry na zbyt zarośnięty zbiornik
i jeszcze pytanie na jaką odległość trzeba się zbliżyć z taką kuszą do ryby
występujące gatunki to szczupak ,lin i karaś
dziękuję za pomoc pozdrawiam zbyszek

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: pierwsza kusza na zarośnięty akwen

Postautor: bruner » wt, 15 marca 2011, 22:05

Nie kupuj tego. Za słaba kusza, 13 mm naciąg to na małe rybki w rzece pod zwałkami jedynie chyba. Stracisz każdą rybę jaka będzie dalej niż na metr od Ciebie, tylko je poranisz, bo żadnej ładnej sztuki tego gatunku trafionej tam gdzie trzeba nie przebije na wylot z tej odległosci. Możesz sobie z niej postrzelać do karpia w wannie, bez obawy o wannę. Mój mały zrobił sobie kuszę z klocków lego i gumy od ekspandora...podejrzewam, że ma podobna moc do tego espadona...

Jeśli chcesz z tego sklepu to kup mundiala 60 cm - będzie idealna. Te z spearfishing24 maja stopkę ( te w decathlonie jej nie maja) i sa po 290 pln. Naciąg 18 mm:

http://spearfishing24.pl/mundial-competition-p-33.html

albo imersion challernger pro z decathlona 50 czy 75 cm sobie kup. Ale z deca wersję pro a nie bez pro.

Minimum naciągu to 16 mm. Kusza uniwersalna to 60 cm lub 75 cm jak masz w miarę wizurę, 50 cm może się z czasem okazać za mało jak zaczniesz strzelać do ryb w ruchu przewidując ich miejsce na granicy wizury.

Dla kusz gumowych z zamkniętą głowica minimalna odległosc strzału powinna być taka, żeby strzała wyszła poza głowicę czyli dla 50 cm kuszy to będzie jakies 75 cm, dla 60 cm kusz to będzie jakieś 90 cm, dla 75 cm kuszy to będzie jakieś 120 cm. Wtedy nie skrzywisz strzały. Podobnie dla pneumatyka strzała musi zanim trafi w cel opuścic lufę, bo możżesz uszkodzić cylinder lub tłok, chyba, że jestes pewny, że przy jej sile nabicia strzała przejdzie przez cel na wylot i będzie miała wolną toń za celem.
Kusze gumowe z otwartą głowicą można uzywać strzelając do celu praktycznie z przyłozenia - to ich zaleta, o której czesto się zapomina...

Maksymalna skuteczna długość strzału dla kuszy gumowej zależy od siły naciagu, długosci kuszy i grubości celu, który przecierz trzeba przebić. Jeśli jesteś dobry i potrafisz podejść rybę na bliska odległosc to nie musisz mieć super mocy na kuszy, ale jeżeli walisz do ryb na granicy zasięgu to zakładasz na głowicę maksimum co tylko kusza wytrzyma, a ty dasz radę naciągnąć...

przeciętnie przyjmij, że dla szczupaka do ok 60 cm długosci, karasia i lina do 2 kg:

dla kuszy 50 cm maks. skuteczna odległość strzału od końca załadowanej strzały to 1.5 metra
dla kuszy 60 cm maks. skuteczna odległość strzału od końca załadowanej strzały to 2 metry
dla kuszy 75 cm maks. skuteczna odległość strzału od końca załadowanej strzały to 2.5 metra

Dla większych ryb spokojnie odejmij po pół metra.

Szkoda ranić ryby, strzał powinien być pewny, inaczej lepiej odpuścić.
Załączniki
kusza z klockow lego mojego 7 letniego malucha.jpg
kusza z klockow lego mojego 7 letniego malucha
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

zbyszek73
Posty:7
Rejestracja:sob, 15 stycznia 2011, 01:20

Re: pierwsza kusza na zarośnięty akwen

Postautor: zbyszek73 » śr, 16 marca 2011, 16:30

dzięki za odpowiedz pięknie mi to wytłumaczyłeś
pozdr

Awatar użytkownika
bialy611
Posty:33
Rejestracja:ndz, 11 kwietnia 2010, 13:10

Re: pierwsza kusza na zarośnięty akwen

Postautor: bialy611 » śr, 16 marca 2011, 18:55

Zgadzam się z brunerem,kup mundiala 60-tke.To moja pierwsza kusza i jak narazie bardzo skuteczna,pozwala efektywnie polowac.

zbyszek73
Posty:7
Rejestracja:sob, 15 stycznia 2011, 01:20

Re: pierwsza kusza na zarośnięty akwen

Postautor: zbyszek73 » śr, 16 marca 2011, 19:47

prawdopodobnie kupię to http://spearfishing24.pl/mundial-competition-p-84.html i tak sezon zaczne dopiero jak woda będzie ciepła ale zakup już teraz w kwietniu to prezent od żony

kusznik
Posty:27
Rejestracja:ndz, 13 maja 2012, 20:01
Lokalizacja:Zdzieszowice

Re: pierwsza kusza na zarośnięty akwen

Postautor: kusznik » śr, 16 maja 2012, 21:54

To dla żony czy dla siebie :e_biggrin:
A nóż się trafi.

Awatar użytkownika
Jaca
Posty:2240
Rejestracja:śr, 5 marca 2008, 14:11

Re: pierwsza kusza na zarośnięty akwen

Postautor: Jaca » czw, 17 maja 2012, 11:38

chyba żona chce mieć trochę wolnego od Ciebie skoro Ci kupuje sprzęt do łowiectwa ;) hehehe
ja ogólnie jestem za gumówkami ale na słabą wizurę i dużo chaszczy polecał bym pneumatyka 50 cm...

mimo to beuchat mundial competition to bardzo dobry wybór... niska cena a dobra jakość i celność (nie wiem jaka cena u nich bo mi się strona nie otwiera ale w decathlonie jest często jest dobra - jak masz niedaleko to warto podjechać... i poszukaj coś na naszej giełdzie bo chłopaki sprzedają czasem bardzo dobre kusze)


Wróć do „Kusze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości

cron