[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Wydajność kuszy pneumatycznej. -Spearfishing.pl

Wydajność kuszy pneumatycznej.

Wszystko co dotyczy kusz gumowych, pneumatycznych oraz pozostałej broni łowieckiej.

Moderator:doox

Borys
Posty:17
Rejestracja:sob, 12 lutego 2011, 20:36
Lokalizacja:Warszawa
Wydajność kuszy pneumatycznej.

Postautor: Borys » wt, 15 lutego 2011, 12:09

Witam wszystkich. Zaczynam w temacie podwodnych polowań. Póki co forum jest znakomitym źródłem informacji. Czasem nasuwa się jednak pytanie na które odpowiedzi znaleźć nie mogę, więc pytam:)
Powiedzcie mi proszę jaki jest zakres wydajności kusz pneumatycznych przełożony na ilość możliwych do oddania strzałów - chodzi mi oczywiście o wydajność na pełnym nabiciu zbiornika powietrza. Domyślam się, że wydajność ta nie jest wartością stałą i zależy od takich czynników jak producent, model/rozmiar, głębokość na jakiej oddawane są strzały itd... Stąd prośba o podanie przedziału i wartości orientacyjnych.
Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Wydajność kuszy pneumatycznej.

Postautor: bruner » wt, 15 lutego 2011, 13:05

Zawitaj w powitalni i napisz troche informacji o sobie, taki mamy tutaj zwyczaj... bo Cię DOOX zbanuje :wave:

Ilość strzałów jakie po napompowaniu można odda z kuszy pneumatycznej ( pompowanej) nie zalezy od ilości pompnięc lub pojemności cylindra kuszy a tylko od szczelności układu - cylinder, zawór powietrzny dodawczy, tłok, mechanizm spustowy i regulacyjny siły.

Powietrze pompujesz raz, a potem je spręzasz siłą mięśni zaś rozpręzasz po naciśnięciu spustu co powoduje wyrzucenie strzały pchanej tłokiem. Jak układ jest szczelny to po napompowaniu oddasz i z tysiąc strzałów o sensownej sile z takiej kuszy.

Jak kusza jest nieszczelna to powietrze uchodzi z niej powoli lub w pewnych sytuacjach i jak rozumiesz siła strzału maleje z czasem.

Pewnie pomyliłeś z kuszami zasilanymi nabojem CO2. Tam jeden nabój wystarcza na jeden wystrzał lub mała butla spręzonego CO2 wystarcza na kilka/nascie strzałów. To są kusze z reguły na większe ryby i ich używanie w Polsce jest prawnie zakazane - nie sa to bowiem kusze napinane siła mięśni.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/


Wróć do „Kusze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 54 gości