[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
CHalanger-Mundial -Spearfishing.pl

CHalanger-Mundial

Wszystko co dotyczy kusz gumowych, pneumatycznych oraz pozostałej broni łowieckiej.

Moderator:doox

Bodek
Posty:116
Rejestracja:wt, 8 czerwca 2010, 21:23
CHalanger-Mundial

Postautor: Bodek » pt, 24 września 2010, 17:36

Witam. co sądzicie ktura lepsza? ceny podobne.

rosomak
Posty:1478
Rejestracja:pn, 28 września 2009, 13:15
Lokalizacja:Las Powidz

Re: CHalanger-Mundial

Postautor: rosomak » ndz, 26 września 2010, 00:03

siema!
Ja miałem mundiala. Dobra kusza i celna! Immersion słyszałem, ze ma niewygodne rękojeści...

Awatar użytkownika
zuberus
Posty:359
Rejestracja:pn, 17 marca 2008, 17:45
Lokalizacja:Choszczno

Re: CHalanger-Mundial

Postautor: zuberus » ndz, 26 września 2010, 10:48

Mam Chalangera, 75kte, bardzo celny, z 3,5 m trafisz w nawet 15cm krasnopiórke bez problemu. Ponadto niezawodny, mam trzeci sezon i zero awarii.
W plecaku piach, kamienie w kieszeni. Wycieczka w nieznane z flachą Ślepej Gieni.

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: CHalanger-Mundial

Postautor: bruner » ndz, 26 września 2010, 23:01

Zuberus - jak oceniasz wytrzymałość rury tej kuszy i mechanizmu blokująco/spustowego na zapodanie mocniejszego naciągu niż fabryczny np. 2 gum?

Mam jedną z kusz właśnie taką jak Ty ale 50 tkę. zastanawiałem się nad taką samą tylko długą ( 90) z dodanym dodatkowym naciągiem ( tania, kombinuję więc taką na 'ryzykowne' akweny).
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
zuberus
Posty:359
Rejestracja:pn, 17 marca 2008, 17:45
Lokalizacja:Choszczno

Re: CHalanger-Mundial

Postautor: zuberus » pn, 27 września 2010, 06:15

Strzelałem cały sezon z czarnego 20mm naciągu, nieco krótszego niz fabryczny- nie zauważyłem by rura się wyginała, praca spustu też bez wyraźnej różnicy w stosunku do naciągu fabrycznego. Zasięg i celność zdecydowanie na plus na grubszych gumach. Z dwóch naciągów nie strzelałem, ale myśle że 2x 16mm spokojnie wytrzyma, nie wiem tylko jak z celnością .
W plecaku piach, kamienie w kieszeni. Wycieczka w nieznane z flachą Ślepej Gieni.

Awatar użytkownika
emer
Posty:1504
Rejestracja:ndz, 22 listopada 2009, 20:46
Lokalizacja:K-ce

Re: CHalanger-Mundial

Postautor: emer » śr, 29 września 2010, 18:55

Jako, że to często kupowane kusze ostatnio, proponuję zrobić jakieś porównanie w zimę na basenie...tak z nudów:) Bruner Ty masz 50 imm ja beuch, Ty chcesz kupić 90imm ja mam 90 beuch- brakuje jeszcze 75
Można by od razu porównać z innymi kuszami
Do sprzedania guma na metry
viewtopic.php?f=27&t=3459

www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: CHalanger-Mundial

Postautor: bruner » śr, 29 września 2010, 22:11

Jak znajdziesz basen gdzie pozwolą nam na takie zabawy to chętnie.

Mnie osobiście podoba się też beuchat mundial 90 (ale już zrezygnowałem z zamiaru kupienia 90tek z deca na ryzykowne wypady, pozostanę jednak przy jednej kuszy w każdym wymiarze)... Mundial wyrażnie bardziej ciąży w dłoni niż challenger pro 90.

I bardzo ważna sprawa: w deca można je kupić (mundiale) tylko bez stopki wspomagającej ładowanie, choć mają nawet metalowy pin do jej mocowania... i mało tego, nie można dokupić takiej stopki jako akcesorium...a ja nie wyobrażam sobie ładowania długiej kuszy bez stopki...kiedyś dawno temu przy rozładowywaniu taka kusza bez stopki ześlizgnęła mi się po piance i zjechała mi niespodziewanie w dolne okolice brzucha dając bardzo mocnego kuksańca :|

Ty kupiłeś mundiala ze stopką czy bez?

Jeśli już ktoś chce kupić mundiala 90 to w spearfishing24.pl jest mundial competition z mocnymi naciągami megatonne 18.3 mm i ze stopką wspomagającą w sensownej cenie 305 pln.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Brzoza
Posty:95
Rejestracja:wt, 13 lipca 2010, 22:50
Lokalizacja:Wrocław

Re: CHalanger-Mundial

Postautor: Brzoza » wt, 5 października 2010, 12:16

Mam Mundiala 90-tke bez stopki, i bardzo latwo sie laduje gdy zapieram sie o pas balastowy na brzuchy:)
Kusza celna, uzywana 10 dni w Cro plus treningi basenowe we Wrocku, jak dotąd zadnych awarii.

Awatar użytkownika
emer
Posty:1504
Rejestracja:ndz, 22 listopada 2009, 20:46
Lokalizacja:K-ce

Re: CHalanger-Mundial

Postautor: emer » wt, 5 października 2010, 17:07

Basenu poszukam.
Co do stopki... kupiłem 50 i 90 bez niej ale zrobiłem dwie ze sklejki i włókno+żywica :)- nie wygląda to idealnie ale zadanie swoje jak najbardziej spełnia.
Co do ciążenia w ręce, w wodzie tego nie odczuwałem. Kiedyś jak pierwszy raz polowałem z 50 to ręka bolała ale to chyba kwestia przyzwyczajenia, możliwe że za mocno trzymałem i w jednej pozycji cały czas. Ja na razie z 90 oddałem jeden strzał- celny.
Do sprzedania guma na metry
viewtopic.php?f=27&t=3459

www.sspoland.pl


Wróć do „Kusze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 70 gości