[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
z frotą czy jednak open cell -Spearfishing.pl

z frotą czy jednak open cell

Wszystko co dotyczy pianek, kamizelek, rękawic oraz skarpetek.

Moderator:doox

Awatar użytkownika
Awenturyn
Posty:4
Rejestracja:pt, 20 lutego 2015, 22:51
z frotą czy jednak open cell

Postautor: Awenturyn » wt, 10 marca 2015, 21:23

Witam mam pytanie czy dla mnie czyli dla całkiem początkującego mogła by być"zwykła pianka" typowa dla nurków sprzętowych ? czy jednak open cell przyznam ze nie chciał bym od razu iść w koszta myślałem o jakieś markowej używce na początek :?

ptja
Posty:1234
Rejestracja:pn, 26 marca 2012, 15:15
Lokalizacja:Łódź

Re: z frotą czy jednak open cell

Postautor: ptja » wt, 10 marca 2015, 21:36

Wykończenie powierzchni nie musi być (i prawie na pewno nie będzie) jedyną różnicą. Pianki do nurkowania z butlą często różnią się krojem, choćby łatwością podnoszenia rąk. Pianki do scuba, szczególnie te tańsze, bywają sztywniejsze.
Ja mam porównanie między 2x7 (long john + kurtka z krótkimi nogawkami) a 1x5 (overall, dokładnie subea man z Deca) i bez porównania łatwiej poruszać się w tej drugiej. Nawet sama kurtka vs overall jest mniej wygodna.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Awenturyn
Posty:4
Rejestracja:pt, 20 lutego 2015, 22:51

Re: z frotą czy jednak open cell

Postautor: Awenturyn » wt, 10 marca 2015, 23:03

dzięki za podpowiedz i wychodzi na to ze jednak będę musiał kupić goły neopren typowo pod swobodne nurkowanie tylko kłopot w tym ze jak dotąd nie znalazłem nic używanego z tond też rozważam zakup TRIBORDA AWS 900 tylko znów ja jestem zmarzluch i nie wiem czy 5mm da radę

Awatar użytkownika
emer
Posty:1504
Rejestracja:ndz, 22 listopada 2009, 20:46
Lokalizacja:K-ce

Re: z frotą czy jednak open cell

Postautor: emer » wt, 10 marca 2015, 23:44

Sprecyzuj zmarzluch i w jakich temperaturach /ile godzin zamierzasz nurkować -o ile coś już wiesz

AWS 900 =przeszukaj na necie sklepy w miastach różnych-różne ceny, ja za komplet dałem 450

Jak Ci się nie śpieszy to możesz poczekać na promocje w scubastre jakieś, chociażby ta 3mm

http://www.scubastore.com/nurkowanie/om ... -mm/5275/p
Do sprzedania guma na metry
viewtopic.php?f=27&t=3459

www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: z frotą czy jednak open cell

Postautor: bruner » śr, 11 marca 2015, 07:36

Tylko open cell (lub open cell pokryty np. black metalite) . Frota nie dolega do ciała - nie przysysa się i:

Frota jest dobra dla nurkowań scuba, gdy profil nurkowania to jednokrotne zanurzenie i poddanie w miarę stałemu ciśnieniu na głębokosci.
Przy nurkowaniach na wstrzymanym oddechu profil nurkowy jest raz po raz góra-dół. Z powodu wolnej przestrzeni na wodę pomiedzy ciałem a pianką (w przypadku froty czyli pluszu, czy innego nie przysysającego się wykończenia) mamy efekt pompki - za każdym wynurzeniem na skutek rozszerzania się materiału pianki jest zasysana do wnętrza skafandra zimna świeża woda. I to dzieje się (w mniejszym stopniu, ale także w piankach bez zamka). Nie mówię już o tym, że w piankach typowo do scuba jest zamek, który ten efekt jeszcze zwiększa.

Open cell się przysysa i podczas zanurzeń i wynurzeń (dzięki temu, ze jest elastyczny i przyssany) nie zachodzi w nim efekt 'pompowania zimnej świeżej wody pod skafander.

Jak będziesz kupował to pamiętaj, ze pianki z open cellu sa elestyczne i rozciągliwe - jeśli któreś Twoje wymiary są na granicy dwóch rozmiarówek, to bierz zawsze tą mniejszą rozmiarówkę z tych dwóch. Nawet przy piance 7 mm.

:wave:
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

madrath
Posty:30
Rejestracja:pt, 20 września 2013, 16:42
Lokalizacja:Bergen / Norwegia

Re: z frotą czy jednak open cell

Postautor: madrath » wt, 17 marca 2015, 01:41

Tylko open cell. Komfort cieplny jest zupełnie nieporównywalny z jersey (frotą). Ja mam robioną na wymiar Equesa do butli i opencella do spearfishingu. Poza tym, kwestia szycia, kroju i wspomnianej swobody ruchów - pianki do spearfishingu są o niebo lepsze w tym zakresie. Dodaj wzmocnienia na łokciach, kolanach i klacie potrzebne przy układaniu się na dnie i w zasadzie nie ma wyboru.

Jak w Norwegii nie chciało mi się zakładać opencella to pływałem w krótkiej decathlonowj 3ce. Ale to było lato a sam nie jestem specjalnie zmarźlakiem. Jednak na 5h w maju tylko grubszy opencell - inaczej polowanie będzie udręką. Polecam Ci sprawdzić na spearfishing.de - mają czasami dobre promocje.

M.


Wróć do „Pianki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 14 gości

cron