[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
TEST: skarpety Esclapez-Caranx-9-mm -Spearfishing.pl

TEST: skarpety Esclapez-Caranx-9-mm

Wszystko co dotyczy pianek, kamizelek, rękawic oraz skarpetek.

Moderator:doox

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:
TEST: skarpety Esclapez-Caranx-9-mm

Postautor: bruner » śr, 16 marca 2011, 01:06

Zgodnie z tym co obiecałem niedawno przedstawiam test skarpet Esclapez-Caranx-9-mm.
Rękawice zakupiłem w sklepie spearfishing.de za cenę 22.30E:

http://www.spearfishing.de/product_info ... -9-mm.html

Są to bardzo grube skarpety przeznaczone na zimne wody. Skarpety mają grubość 9 mm i sa najgrubsze jakie udało mi się w przystępnej cenie znaleźć na rynku. Od zewnątrz skarpety wykończone sa grubym nylonem, a podeszwy pokryte sa solidnym, grubym materiałem zapewniającym ochronę neoprenu jak i dobre własciwosci antypoślizgowe. (zdjęcia nr 1 i 2). Wykończenie skarpet jest bardzo dobre zarówno od wewnątrz (klejenie bez żadnych skaz) jak i od zewnatrz - szwy są solidne, bez wad na wykończeniach. Skarpety od wewnątrz są wykończone w open cellu typu black metalite podobnie jak pianki World Competition Omera (zdjęcie nr 3), zaś podeszwa i tył pięty jest wyłozona nylonem, dzięki czemu skarpety nie przesuwają się po stopie podczas pływania w płetwach. Odcisk widoczny z prawej strony na zdjeciu to ślad po zacisku wykorzystanego do powieszenia skarpet podczas suszenia chwile przed zrobieniem zdjęć.

Zakładanie tych skarpet nie nastręcza żadnych trudności pomimo ich znacznej grubości. Są tak wyprofilowane, że same wskakuja na stopę tylko zwilżone wodą i łatwo z nich potem zchodzą. Przy stopie o nr 43 rozmiar 4 skarpet pasuje w sam raz.

Skarpety bardzo poszerzają stopę, tak, ze trudno wcisnać na nie płetwy kaloszowe tak aby zgrać szerokosć i długosc kalosza. Ja używałem płetw paskowych w rozmiarze XL, które na tych skarpetach bardzo dobrze sie trzymały.

Test polegał na pobycie w rzece przez czas około 2 godzin. Temperatura wody mnie nieco zawiodła gdyż wynosiła aż 8 stopni Celsjusza a więc była wysoka jak na pierwszą połowę marca. Skarpety spisały sie berdzo dobrze. Przez cały czas nie odczułem w nich najmniejszego chłodu, a to własnie stopy najszybciej wyganiają mnie z zimnej wody (przed tegoroczną zimą nurkowałem w skarpetach Sporasub smootch & lining 5 mm), a więc muszą mieć dobry komfort cieplny.

Moja ocena: 5/5

Zalety:
- solidne wykonanie
- podeszwa i cała pięta pokryta od zewnątrz mocnym materiałem antypoślizgowym , a od wewnątrz chropowatym nylonem - bardzo dobre rozwiązanie
- pomimo open cella wewnatrz bardzo łatwe zakładanie i zdejmowanie
- dobrze trzymaja sie na nich płetwy paskowe, między innymi dzieki wyłozeniu tyłu pięty grubym antyposlizgiem

Wady:
- Skarpety bardzo poszerzają stopę, tak, ze trudno wcisnać na nie płetwy kaloszowe tak aby zgrać szerokosć i długosc kalosza. Trzeba raczej używać płetw paskowych ( które się dobrze trzymają). Nie uwazam tego specjalnie za wadę, ale coś wpisać trzeba...
Załączniki
zdjecie nr 1 Skarpety Esclapez Caranx 9 mm.jpg
zdjecie nr 1 Skarpety Esclapez Caranx 9 mm
zdjecie nr 2 Skarpety Esclapez Caranx 9 mm.jpg
zdjecie nr 2 Skarpety Esclapez Caranx 9 mm
zdjecie nr 3 Skarpety Esclapez Caranx 9 mm.jpg
zdjecie nr 3 Skarpety Esclapez Caranx 9 mm
zdjecie nr 4 Skarpety Esclapez Caranx 9 mm spody skarpet.jpg
zdjecie nr 4 Skarpety Esclapez Caranx 9 mm spody skarpet
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Wróć do „Pianki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości

cron