[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
TEST: rękawice Esclapez-Arctik-7-mm -Spearfishing.pl

TEST: rękawice Esclapez-Arctik-7-mm

Wszystko co dotyczy pianek, kamizelek, rękawic oraz skarpetek.

Moderator:doox

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:
TEST: rękawice Esclapez-Arctik-7-mm

Postautor: bruner » śr, 16 marca 2011, 00:39

Zgodnie z tym co obiecałem niedawno przedstawiam test rękawic Esclapez-Arctik-7-mm.
Rękawice zakupiłem w sklepie spearfishing.de za cenę 31.40E:

http://www.spearfishing.de/product_info ... -7-mm.html

Są to rekawice trójpalczaste przeznaczone na zimne wody. Rękawice mają grubość 7mm, za wyjątkiem kciuka i palca wskazującego, na których neopren ma grubośc 5 mm. Jest to bardzo dobre rozwiązanie pod kątem podwodnych polowań.

Od zewnątrz rękawice wykończone sa grubym nylonem (zdjęcie nr 1). Powierzchnie chwytne wykonane są z 2 róznych materiałów antyposlizgowych i zapewniają dobre własciwości chwytne (zdjecie nr 4). Wykończenie jest bardzo dobre zarówno od wewnątrz (klejenie bez żadnych skaz) jak i od zewnatrz - szwy są dodatkowo pokryte gumą (zdjecie nr 3) co czyni te rękawice bardzo wytrzymałymi i szczelnymi. Rękawice od wewnątrz są wykończone w open cellu typu black metalite podobnie jak pianki World Competition Omera (zdjęcie nr 2). Odcisk widoczny na zdjeciu to ślad po zacisku wykorzystanego do powieszenia rękawic podczas suszenia chwile przed zrobieniem zdjęć.

Czynności manualne w tych rękawicach nie nastręczają trudności pomimo ich znacznej grubości.

Test polegał na pobycie w rzece przez czas około 2 godzin. Temperatura wody mnie nieco zawiodła gdyż wynosiła aż 8 stopni Celsjusza a więc była wysoka jak na pierwszą połowę marca. Rekawice spisały sie dobrze. Przez pierwsza godzinę miałem w nich nawet uczucie gorąca w obrębie trzech złączonych palcy. Pod koniec spływu odczuwałem już lekkie zimno w obrebie kciuka i palca wskazujacego, ale były to tylko lekkie sygnały, tak, że sądzę, że spokojnie mógłbym nurkować w nich jeszcze raz tyle.

Moja ocena: 4/5

Zalety:
- solidne wykonanie
- kciuk i palec wskazujacy z cieńszego neoprenu umozliwiaja obsługę kuszy i bardziej skomplikowane czynnosci
- zewnętrzne szwy pokryte dodatkowa gumą

Wady:
- wysoka cena w porównaniu do rękawic innych producentów. Emer w tym samym czasie testował trójpalczaste Imersiony Metalite 5 mm i miał podobne odczucie co do wychłodzenia po 2 godzinach jak ja, a jego rękawice kosztowały połowę tej ceny.
Załączniki
zdjecie nr 1 Rękawice Esclapez Arctik 7 mm.jpg
zdjecie nr 1 Rękawice Esclapez Arctik 7 mm
zdjecie nr 2 Rękawice Esclapez Arctik 7 mm.jpg
zdjecie nr 2 Rękawice Esclapez Arctik 7 mm
zdjecie nr 3 Rękawice Esclapez Arctik 7 mm - zewnętrznie dodatkowo pokrywane gumą szwy.jpg
zdjecie nr 3 Rękawice Esclapez Arctik 7 mm - zewnętrznie dodatkowo pokrywane gumą szwy
zdjecie nr 4 Rękawice Esclapez Arctik 7 mm - powierzchnie chwytne.jpg
zdjecie nr 4 Rękawice Esclapez Arctik 7 mm - powierzchnie chwytne
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
emer
Posty:1504
Rejestracja:ndz, 22 listopada 2009, 20:46
Lokalizacja:K-ce

Re: TEST: rękawice Esclapez-Arctik-7-mm

Postautor: emer » śr, 16 marca 2011, 00:52

Tak tak. Właśnie ...połowę ceny:)
W skrócie c do imersionów- wykonanie ok- lepsze wg mnie od np. sporasub roger, chyba jak w normalnych imersionach 5 palczastych-bruner?
Co do 2 godzin to wydaje mi się, że to były chyba ponad 3h
Mi też na początku było za ciepło w palce.
Nie wiem jeszcze jak z obsługą kuszy itd będzie szło ale wydaje się, że ok
...wspominałem, że cena 2x niższa? :)
Do sprzedania guma na metry
viewtopic.php?f=27&t=3459

www.sspoland.pl


Wróć do „Pianki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości

cron