ELIOS

Wszystko co dotyczy pianek, kamizelek, rękawic oraz skarpetek.

Moderator: doox

Awatar użytkownika
maczek
Właściciel Folwarku
Kontaktowanie:

Re: ELIOS

Postautor: maczek » pt, 29 kwietnia 2011, 11:56

Łukasz H. pisze:
tolek666 pisze:A przy okazji , czekam na obiecane fotki Forzy ,,,,
Teraz już raczej nie zmienią mojego wyboru , ale z chęcią zobaczę jak wygląda używana ;)

To będziesz miał okazję na mistrzostwach...
Co do pianek które wkleiłeś to wszystkie są pokryte nylonem więc znajdźmy ich odpowiednik w polosub'ie
Ps. Pianka do "naszego fachu" z Polosub'a z neoprenu heiwa / nylon na zewnątrz i open cell w środku 239 jurków a elios 253. Patrz dokładnie na opisy bo porównujesz smooth'a do lined'a.
http://www.polosub.com/scheda_mute_en.php?id=5
Za smooth'a w eliosie też trzeba dać powyżej 300...

Mam już jedną piankę Eliosa - kombinację jacket 5mm + spodnie 3mm, miesiąc temu zamówiłem sobie na odwrót, żeby mieć 2 komplety - jacket 3mm, spodnie 5mm. Wszystko oczywiście open cell/smoothskin (heiwa) i kosztowało 200 euro za komplet. Nie wiem skąd te 300 euro wytrzasnąłeś. Rok temu jak zamawiałem to zapłaciłem 203 euro z tym, że dodatkowo poprosiłem o zrobienie "chest pada" do naciągania kuszy, który chyba kosztuje dodatkowo.
Chcesz mieć kartę łowiectwa podwodnego?
Zapisz się do Stowarzyszenia Spearfishing Poland.

Aby zapisać się kliknij tutaj.

:: gg:659188 Obrazek :: jid:maczek//maczek.net Obrazek :: tlen:nihonjin Obrazek ::

Awatar użytkownika
Łukasz H.

Postautor: Łukasz H. » pt, 29 kwietnia 2011, 12:19

maczek pisze:Tolek, widze, ze wiekszosc opcji z kamuflazem. Olej kamu i bierz czarna. Prawdziwi mezczyzni ubieraja sie na czarno ;)

Popieram kolegę!
Nie wiem po co większość wybiera kamuflaż??
Chyba po to aby być bardziej widocznym dla wędkarzy bo na zachowanie ryb nie zauważyłem wpływu. Przecież nasi wędkarze nie są głupi a zresztą maskowanie jest dla myśliwych więc można się domyślić... Czarna pianka nie daje aż takich skojarzeń.
Chodzi mi oczywiście o nasze ciemne wody a nie o blue water hunting!
Dont act stupid! Dont write shit!Just Shoot the damn fish!

Awatar użytkownika
maczek
Właściciel Folwarku
Kontaktowanie:

Postautor: maczek » pt, 29 kwietnia 2011, 12:59

Specem nie jestem ale gdzieś słyszałem, że ryby nie odróżniają camu od czarnego.
Chcesz mieć kartę łowiectwa podwodnego?
Zapisz się do Stowarzyszenia Spearfishing Poland.

Aby zapisać się kliknij tutaj.

:: gg:659188 Obrazek :: jid:maczek//maczek.net Obrazek :: tlen:nihonjin Obrazek ::

Awatar użytkownika
Łukasz H.

Postautor: Łukasz H. » pt, 29 kwietnia 2011, 13:09

maczek pisze:
Łukasz H. pisze:
tolek666 pisze:A przy okazji , czekam na obiecane fotki Forzy ,,,,
Teraz już raczej nie zmienią mojego wyboru , ale z chęcią zobaczę jak wygląda używana ;)

To będziesz miał okazję na mistrzostwach...
Co do pianek które wkleiłeś to wszystkie są pokryte nylonem więc znajdźmy ich odpowiednik w polosub'ie
Ps. Pianka do "naszego fachu" z Polosub'a z neoprenu heiwa / nylon na zewnątrz i open cell w środku 239 jurków a elios 253. Patrz dokładnie na opisy bo porównujesz smooth'a do lined'a.
http://www.polosub.com/scheda_mute_en.php?id=5
Za smooth'a w eliosie też trzeba dać powyżej 300...

Mam już jedną piankę Eliosa - kombinację jacket 5mm + spodnie 3mm, miesiąc temu zamówiłem sobie na odwrót, żeby mieć 2 komplety - jacket 3mm, spodnie 5mm. Wszystko oczywiście open cell/smoothskin (heiwa) i kosztowało 200 euro za komplet. Nie wiem skąd te 300 euro wytrzasnąłeś. Rok temu jak zamawiałem to zapłaciłem 203 euro z tym, że dodatkowo poprosiłem o zrobienie "chest pada" do naciągania kuszy, który chyba kosztuje dodatkowo.

Bazuje na cenniku który od nich dostałem. Taką cenę mi zaproponowali. W wolnej chwili postaram się go znaleźć i wkleić.

Awatar użytkownika
Łukasz H.

Postautor: Łukasz H. » pt, 29 kwietnia 2011, 13:17

post usunięty na prośbę Łukasza //maczek

Awatar użytkownika
sharky

Postautor: sharky » sob, 30 kwietnia 2011, 09:32

Łukasz H. pisze:
maczek pisze:Tolek, widze, ze wiekszosc opcji z kamuflazem. Olej kamu i bierz czarna. Prawdziwi mezczyzni ubieraja sie na czarno ;)

Popieram kolegę!
Nie wiem po co większość wybiera kamuflaż??
Lans? :wink:
Delta Wołgi El-Dorado. Strzel i wypuść.

rosomak

Postautor: rosomak » pn, 30 maja 2011, 00:27

jaki masz lans w wodzie?

Awatar użytkownika
sharky

Postautor: sharky » pn, 30 maja 2011, 12:45

Miałem na myśli raczej jeszcze na brzegu. No ale każdy ubiera się w to co lubi. Mnie też kiedyś jarały pianki w kamuflażu ale tu jednak bardziej chodzi o zachowanie się na łowisku a nie kolor pianki. Chyba, że cena jest super niska to się kupuje bez grymaszenia to co dają. Można by taki test zrobić, w jakiej piance łatwiej podejść rybę.
Delta Wołgi El-Dorado. Strzel i wypuść.

Awatar użytkownika
tolek666

Postautor: tolek666 » sob, 11 czerwca 2011, 23:41

Miałem już się nie udzielać w tym temacie , widząc do czego rozmowa z Tobą Łukaszu prowadzi ale po usunięciu Swojego postu ( myślałem ,że ochłonąłeś i zacząłeś myśleć trzeźwo ) zaczynasz teraz znów zaczepki w innym moim temacie
viewtopic.php?f=40&t=2061

Dla mniej zorientowanych ten temat został połączony z głównym Eliosa od momentu gdy pytam czy ktoś chcę ze mną zamówić w Eliosie ( wcześniej był to odrębny temat )

A teraz Twój post w tym temacie który usunąłeś po jakimś czasie , podzielony na części w raz z odpowiedzią żeby łatwiej się czytało ;)

Łukasz H. pisze:Nie będę się z Tobą bezsensownie przekomarzał. Skoro stwierdziłeś że bierzesz eliosa to po co miałem wysyłać zdjęcia? Aby nakarmić Twoją ciekawość?

troszkę faktów żeby nie było nieścisłości :
Wto, 29 Marzec 2011, 16:34 poprosiłem Cię na pw o zdjęcia pianki oraz zadałem jedno pytanie odnośnie forzy na które nie znalazłem odpowiedzi w Twoich postach .
Śro, 30 Marzec 2011, 09:21odpowiedziałeś, że mam zadzwonić i podałeś numer telefonu
Śro, 30 Marzec 2011, 15:33 odpowiedziałeś że wyślesz mi fotki w przyszłym tygodniu a jeżeli chodzi o informacje to mam zadzwonić
Śro, 30 Marzec 2011, 16:16 potwierdziłem , że czekam na zdjęcia , a informacje już uzyskałem od Polosub
Wto, 12 Kwiecień 2011, 11:25 zakładam ten post ( fotek nie otrzymałem ,,, )
Sob, 23 Kwiecień 2011, 17:05 po raz pierwszy udzielasz się w tym temacie
Nie, 24 Kwiecień 2011, 06:14 przypominam , że czekam na fotki forzy
Pią, 29 Kwiecień 2011, 10:03 informujesz mnie że mogę ją zobaczyć na mistrzostwach
itd. do Twojej odpowiedzi która jest na samej górze .

Patrząc z mojej strony , mówiąc krótko :
jeżeli byś chciał to byś wysłał mi fotki ,
odpowiedział na jedno proste pytanie a nie kazał dzwonić do siebie ,
mój subiektywny wniosek wolisz nabijać posty niż poświęcić chwile i pomóc ...

Łukasz H. pisze:Skoro opis mojej pianki jest dla Ciebie mało wystarczający to bardzo mi przykro.

Opis pianki i kłopotów z zamówieniem jak najbardziej fajny i plus dla Ciebie , że chciało Ci się napisać :wave: , ale muszę powiedzieć , że ze zdjęciami byłby jeszcze lepszy i pozwoliłby zweryfikować każdemu niektóre opinie oraz wyciągnąć własne wnioski .

Łukasz H. pisze:Nie rozumiem skąd ta kpina z jej zajebistości skoro sam ją zamówiłeś.

Kpina może nie ale może trochę irytacja , że nie chciało Ci się wysłać zdjęć ale na krytyczne posty czas się znalazł , nie tylko w tym temacie ,,,

Łukasz H. pisze: Nie widzę sensu aby robić zdjęcia czegoś co przy odrobinie trudu można znaleźć w necie. Uważam że piankę trzeba wziąć do ręki.

Miło by było każdą zamawianą piankę wziąć do ręki, jeszcze milej ubrać przed kupnem ale to czasem niemożliwe a dużo można się dowiedzieć po dokładnych zdjęciach używanej pianki !!
Owszem w necie można znaleźć troszkę zdjęć forzy ale głównie nowej , co wiele nie daje .
Ja zanim poprosiłem Cię o zdjęcia przeglądnąłem wszystko co internet wyświetlił na ten temat . Znalazłem również fotki które stworzyły wątpliwości odnośnie jej wytrzymałości :(
(na dole postu )

Mi mówią że zewnętrzna powłoka niszczy się od naciągania kuszy i że pianka odkształca się na zagięciach bardziej niż moje inne pianki z nylonem na zewnątrz - dla mnie cenne informacje !
Mam też inne fotki i na przykład na niektórych widać brzydkie kremowe klejenia na zewnątrz przy opcji bez szycia ,, .
Z każdego kolejnego zdjęcia używanej pianki - kolejne wnioski a każdy patrzy trochę inaczej ....

Łukasz H. pisze: Jeżeli chodzi o czytanie ze zrozumieniem to traktuje to już jako gówniarską zaczepkę.

No widzisz mała różnica zdań . Ja na przykład traktuje tak Twój pierwszy post w tym temacie :
Łukasz H. pisze:żal mi tych waszych kruchych pianeczek...:)

Wracamy do tematu brak fotek , brak odpowiedzi na proste pytanie , brak sensownej odpowiedzi w temacie tylko super uwaga wnosząca wiele do tematu :clap:

Łukasz H. pisze:Sam najpierw zarzuciłeś mi brak pianki w Polosub'ie poniżej 300 euro a nie zwróciłeś uwagi że są tam również inne tańsze po czym wkleiłeś ofertę w której nie było żadnego odpowiednika dla forzy a logiczne jest że byłby to smoothskin. Czyli do swej podwórkowej krytyki wykorzystałeś najwyższy model z oferty Polosub'a a do obrony swego zdania wziąłeś najtańsze modele Elios'a. Proponuje więcej czasu spędzać w wodzie a nie szukać słownych przepychanek na forum.

Nie zarzucałem Ci braku pianki w Polosub poniżj 300E tylko napisałem że w Eliosie można również zamówić odpowiednią piankę za niższą cenę i dałem listę niektórych możliwości na Twoje pytanie co można zamówić poniżej 300E haloo
Łukasz H. pisze:No dobra macie mnie! kpiny były zbędne...
Ciekaw jestem co można zamówić poniżej 300 jurasów do naszego fachu ale oks!

Bo Ty w cytatach powyżej porównujesz Forze tre Polosuba do smoothskin Eliosa a to nie to samo !

Porównując Eliosa do Polosub czy innych firm, trzeba porównywać takie same wyroby lub jakość usługi a nie kanapki Polosub do smoothskin Eliosie .
Pianka Lined / open cell Elios z tego samego neoprenu ma taką samą lub nieznacznie inną wytrzymałość jak Lined / open cell Polosub
Pianka Smooth / open cell Elios podobnie do Smooth /open cell Polosub
Pianka Forza tre w obecnej chwili nie ma odnośnika w Eliosie chyba , że o czymś nie wiem .
Kanapki są ale nie z gumką na zewnątrz , kiedyś podobno Elios miał model rubber cośtam ale był sztywny i miał problem z rozwarstwianiem ,,,,, Forza tre podobno tego nie ma - mam nadzieję !

A jeżeli chodzi o możliwość zamówienia tańszej pianki na wymiar która nada się do łowiectwa to nylon out / open cell in w Polosub można zamówić najtaniej za 239E a w Eliosie za 183E i to miałem na myśli pisząc , że nie trzeba wydawać od razu ponad 300E na forze bo choć podobno jest super to czasem dobre rzeczy są wystarczające na nasze potrzeby. A pozostałe pieniądze można zainwestować w inny sprzęt może bardziej potrzebny .

Przy smoothskin i może forza tre w kolorze czarnym jest jeszcze jedno ale :
Jak używa się ich w ciepłych krajach lubią pękać na zewnątrz , w naszym klimacie może okazać się to mało ważne no ale jest ale - dopóki ktoś nie przetestuje jej kilka sezonów ,,,,, :?
Załączniki
forza tre używka 1.JPG
forza tre używka.JPG
polosub010.jpg
www.sspoland.pl

Guma na metry "17 " w tubingu do sprzedania :
viewtopic.php?f=27&t=3459

Awatar użytkownika
tolek666

Postautor: tolek666 » ndz, 12 czerwca 2011, 00:22

A teraz skoro już odezwałem się w tym temacie moje 2 słowa odnośnie camu vs black

Na 100% sposób podchodzenia ryby jest ważniejszy od tego czy mamy na sobie camu czy czarną

Odnośnie postrzegania kolorów przez ryby : czytałem kilka badań , oglądałem wiele filmów , nurkowałem tu i tam i wniosek jest taki ,że to ,że ryby reagują najbardziej na żółty czy nie widzą kolorów czy ,,,, to są tylko domysły naukowców mniej lub bardziej podparte dowodami !

A ja zapytam was z drugiej strony :
skoro dla ryb jest ważny tylko ruch a nie kolory:
to po cholerę ośmiornica je zmienia dopasowując się do dna gdy widzi zagrożenie ? głupia istota ;)
Dlaczego te ryby które pływają w toni są często ciemniejsze od góry i jaśniejsze od strony brzusznej ??

Dlaczego "bezbronne" stworzenia są raczej wtopione w tło swojego bytowania ( no chyba że imitują jadowitego kolegę ;) ) a niebezpieczne , trujące , jadowite afiszują się swoimi kolorami ???

Takich pytań można by zadawać jeszcze wiele .. mi to mówi jedno :

KOLOR NA 100% NIE JEST OBOJĘTNY DLA RYB I INNYCH ZWIERZĄT WODNYCH A ZAPEWNE DLA KAŻDEGO JEST INACZEJ ODBIERANY !!!
www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
Hornat

Postautor: Hornat » ndz, 12 czerwca 2011, 01:08

nie chodzi tutaj o kolor a o różnicę odcieni/jasności pomiędzy rybą/nurkiem a otoczeniem. Może i nie widzą kolorów jako liliowy czy amarantowy...czy inne cuda ale jako
szary, mniej szary, ciemno szary, szary-rozmazany....

ośmiorniczka pewnie wbija w to czy piach jest żółty czy fioletowy ale nie chce mieć innego odcienia niż on (a łatwiej jej samemu się zmienić niż piach malować :P ). Kolejny trik tego głowonoga dążący do pełni kamuflażu to zmiana faktury i kształtu alby nie przypominać samego siebie.
To samo robią Gromiki czy chłopaki z Lublińca latając z paprotkami i trawą poupychaną wszędzie, aby ich sylwetka jak najmniej przypominała ludzką, zlewając się tym samym z terenem.

Pozdro

wniosek: kamizelka z moczarki i spodnie z tataraku :rotflmao:

Awatar użytkownika
tolek666

Postautor: tolek666 » ndz, 12 czerwca 2011, 01:53

Zmiana faktury i kształtu to kolejne zagadnienie , nie mniej ważne ;)

ale wróćmy do kolorów
Hornat pisze:nie chodzi tutaj o kolor a o różnicę odcieni/jasności pomiędzy rybą/nurkiem a otoczeniem. Może i nie widzą kolorów jako liliowy czy amarantowy...czy inne cuda ale jako
szary, mniej szary, ciemno szary, szary-rozmazany....

mój wniosek :
Czy nazwiemy to kolorem czy różnicą odcieni świadczy to o tym że dobrze dobrane camu będzie mniej zwracać uwagę ryb w pewnych okolicznościach .

A jeżeli ryby i inne organizmy wodne nie postrzegały by kolorów a jedynie jak piszesz :szary, mniej szary, ciemno szary, szary-rozmazany.... to w tylko takich kolorach by występowały .
Ewolucja ma to do siebie że , tworzy to co jest potrzebne do przeżycia więc nie tworzyła by tej różnorodności kolorów gdyby nikt prócz nas tego nie dostrzegał ;) ( oczywiście są wyjątki ale nie o tym tutaj mowa )

Temat jest bardzo złożony i nie można generalizować ...
W Polsce strzelamy ryby , w ciepłych morzach dochodzą mątwy , kalmary , ośmiornice , homary i inne żyjątka więc przy wyborze pianki i rozmowie o kolorze trzeba mieć na uwadze też inne potencjalne ofiary ,,,,
www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
Tomix_TC

Postautor: Tomix_TC » śr, 7 września 2011, 20:33

Witajcie, czytam ten coraz bardziej "rozgrzany wątek", a przecież każdy może mieć własne zdanie. Starczy podać argumenty, a to czy ktoś je przyjmie czy nie to już jego problem.
Co do widzenia przez ryby (i inne wodne zwierzęta) był ostatnio w TV bardzo ciekawy film. Pokazywali jak wybrane ryby, z uwagi na budowę oka (wykształconą na drodze ewolucji względem trybu życia) widzą świat. Chodziło o zakres barw. Przedstawiając to w wielkim skrócie to są rybki, które rozróżniają tylko kolory szarości przy bardzo prostej budowie oka, są takie, których oko widzi w znacznie szerszym zakresie długości fali niż nasze. Dla ciekawości rekordzistką była mała krewetka, której oko widziało w całym widmie (włącznie z podczerwienią i nadfioletem). Ośmiornica też podobno widzi szersze spektrum barw niż człowiek. Nie podawali jaki zakres barw rozpoznają rybki przez nas spotykane – „krajanki”
Przenosząc to na grunt stosowania pianek do kamuflażu to stosowanie go zapewne nie jest pozbawione sensu zwłaszcza w przypadku odcieni skrajnie odmiennych od otoczenia. Pytanie pozostaje jednak czy w naszych warunkach (chodzi o otocznie) i czasie pozostawania w faktycznym bezruchu (ośmiornica, mątwa, szczupak i wiele innych drapieżników jak przyjmą barwę ochronną to też prawie się nie poruszają – atakują z bezruchu) ma to większe znaczenie. W naszych wodach dostosowywanie barw do otoczenia (umiejętność ich zmiany w krótkim okresie czasu) nie jest zbyt częstą cechą ryb. Ale nie jest też bez znaczenia, gdyż można zaobserwować różnice w wybarwieniu tego samego gatunku pomiędzy akwenami o różnej roślinności. Stąd osobiście wnioskuję, że ma większe znaczenie samo zachowanie się czyli sposób podejścia do ryby niż stopień kamuflażu. Złoty środek zapewne znowu leży gdzieś po środku i jest jeszcze zależny od zasobności portfela. Słusznie zauważono, że to od nas zależy czy lepiej wydać więcej na skafander czy też lepiej zainwestować w bardziej precyzyjny sprzęt i tak to chyba trzeba zostawić. Sam skafander rybki nie złowi.
A i jeszcze jedno na potwierdzenie mojej tezy – patrząc na zdjęcia z zawodów nie znajduję istotnej zależności między skafandrem a efektami połowu. Pewnie chodzi o coś innego.

Nurek18

Postautor: Nurek18 » sob, 19 kwietnia 2014, 22:29

Czy ktoś mógłby mi pomóc w zamówieniu pianki na miarę u Eliossa?
jako że angielski jest u mnie na poziomie poniżej podstawowego to prosił bym o pomoc w zamówieniu pianki.
Grubość pianki 5mm(góra i dół)i wewnątrz oczywiście OPEN CELL.
i kamuflaż
Proszę o doradzenie jaki materiał.itp.
Budżet jaki mogę przeznaczyć to 1300zł.

ptja

Postautor: ptja » sob, 19 kwietnia 2014, 22:42

Co Ci przetłumaczyć?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski

http://www.sspoland.pl/

Wróć do „Pianki”